Останні новини

24 лютого 2024 р.

Навколо Урана та Нептуна знайдено нові супутники


Центр малих планет (Minor Planet Center) Міжнародного астрономічного союзу (МАС), який відповідає за позначення планет, комет і супутників у Сонячній системі, оголосив про три нових супутники планет у п’ятницю 23 лютого поточного року.


21 лютого 2024 р.

Пояс Койпера, ймовірно, ширший: на це вказують дані від зонда «Нові горизонти»


Нові спостереження, виконані за допомогою космічного зонда NASA New Horizons, натякають на те, що пояс Койпера — величезна віддалена зовнішня зона Сонячної системи, населена сотнями тисяч крижаних тіл — може простягатися набагато далі, ніж досі вважали астрономи.


17 лютого 2024 р.

«Евклід» почав 6-річне дослідження темного ВсесвітуВи зараз тут: Головна > Інфотека > Підручники, збірники задач і вправ
  Фото обкладинки навчально-методичного посібника «Позашкільне навчання астрономії

Позашкільне навчання астрономії. Навчально-методичний посібник — Київ : Наше небо, 2024. — 86 с. : іл.

 

Посібник призначено керівникам астрономічних гуртків, викладачам і вчителям, які цікавляться питаннями позашкільного навчання астрономії.
Його створено на основі результатів пошукової теми, яку впродовж 2019–2021 рр. виконувала Лабораторія методологічного та інформаційного забезпечення астрономічної освіти і науки (МІЗОН-А) Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України.

  Фото обкладинки підручника «Пізнаємо природу» для 6 класу

Пізнаємо природу: підручник інтегрованого курсу для 6-го класу закладів загальної середньої освіти / Тетяна Гільберг [та ін.] — Київ : Генеза, 2023. — 256 с. : іл.

 

Підручник реалізує концептуальні ідеї програми (авт. Д. Біда, Т. Гільберг, Я. Колісник), спрямованої на формування в учнів цілісної картини світу. Під час вивчення різноманітних природних явищ (фізичних, хімічних, астрономічних, біологічних) особливу увагу приділено екологічним аспектам взаємозв’язків живої та неживої природи.
Зміст, структура та методичний апарат підручника створюють умови для інтерактивного та індивідуального навчання учнів.

  Фото обкладинки підручника для 11 класу «Фізика і астрономія» (рівень стандарту)

Фізика і астрономія (рівень стандарту, за навчальною програмою авторського колективу під керівництвом О.І. Ляшенка) підручник для 11 класу закладів загальної середньої освіти/ авт. М.В. Головко, І.П. Крячко, Ю.С. Мельник, Л.В. Непорожня,
В.В. Сіпій — Київ: Педагогічна думка, 2019. — 288 с.: іл.

 

Один із нині (станом на 2020 р.) чинних підручників (рівень стандарту) з фізики і астрономії для середньої школи.

  Фото обкладинки підручника для 10 класу «Фізика і астрономія» (профільний рівень)

Засєкіна Т. М. Фізика і астрономія (профільний рівень) : підруч. для 10 кл. закладів загальної середньої освіти / Т. М. Засєкіна, Д. О. Засєкін. — К. : УОВЦ «Оріон», 2018. — 304 с. : іл.

 

Один із нині (станом на 2020 р.) чинних підручників (профільний рівень) з фізики і астрономії для середньої школи.

  Фото обкладинки навчального посібника «Астрономія» для учнів 10–11 класів закладів загальної середньої освіти.

Астрономія: навчальний посібник / М.В. Головко, І.П. Крячко. — К.: ТОВ «КОНВІ ПРІНТ», 2018. — 272 с.

 

Навчальний посібник реалізує зміст варіативного складника профільного навчання астрономії в старшій школі. Він призначений учням 10–11 класів закладів загальної середньої освіти. У ньому на засадах компетентісно орієнтованого підходу висвітлюється навчальний матеріал з астрономії, що розширює та поглиблює зміст профільного предмету «Астрономія». Містить систему вправ та завдань, спрямованих на формування та розвиток предметної і ключових компетентностей учнів у процесі навчання астрономії. Докладніше про посібник сказано тут.

[Наступна сторінка]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів