Астроосвіта
Головна сторінка

Дорогі друзі!

Всеукраїнський астрономічний педагогічний фестиваль, присвячений Міжнародному року астрономії, вже став історією. Упродовж двох березневих днів у м. Києві відбулась цікава й змістовна розмова про стан і перспективи розвитку астрономічної освіти в Україні. Учителі, викладачі, методисти, професійні астрономи, відповідальні працівники Міністерства освіти і науки України розповіли про свій досвід у викладанні астрономії в школі й виші, про ті проблемні питання, які ще необхідно вирішити на шляху впровадження астрономічної освіти в нашій державі.

Фестиваль показав, що у нас є прекрасні вчителі й викладачі астрономії, що професійна астрономічна спільнота не лише зацікавлена у становленні астроосвіти, а й налаштована максимально сприяти й допомагати цьому.

Ми всі відчули і побачили величезне бажання Міністерства освіти і науки України, наших провідних педагогічних ВНЗ, а особливо Київського університету імені Бориса Грінченка і Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, на базі яких відбулись заходи Фестивалю, розвивати астрономічну освіту в Україні.

Нижче подано низку світлин Олександра Кузьминського та Іллі Московченка, на яких залишились спогади про Фестиваль, а також список тих, хто нагороджений дипломом Української астрономічної асоціації за сумлінну працю на ниві астрономічної освіти, активну участь у підготовці та проведенні Всеукраїнського астрономічного педагогічного фестивалю.

На сайті "Астроосвіта" ми залишаємо розділ, присвячений цій події. Він буде нагадувати про важливу справу, зроблену нами спільно — перший Всеукраїнський астрономічний педагогічний фестиваль!

Іван Крячко


Перший день Фестивалю (2 березня 2010 р., Київський університет імені Бориса Грінченка)


Актова зала Київського університету імені Бориса Грінченка. Початок...


Президент Української астрономічної асоціації, директор Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України, доктор фізико-математичних наук, академік НАН України Ярослав Степанович Яцків вручає диплом учасниці Фестивалю


Слово має
заступник Генерального директора Національного космічного агенства України Едуард Іванович Кузнєцов


Слово має провідний спеціаліст Міністерства освіти і науки України Олена Вікторівна Хоменко


Про сучасний стан вивчення Сонця розказує Валерій Никифорович Криводубський, старший науковий співробітник відділу сонячної активності та сонячно-земних зв'язків Астрономічної обсерваторії Київського національного університету імені Т. Шевченка, доктор фізико-математичних наук


Доповідь на тему "Астрономія і суспільство" виголошує Богдан Іванович Гнатик, старший науковий співробітник Астрономічної обсерваторії Київського національного університету імені Т. Шевченка, доктор фізико-математичних наук


Про використання Київського-інтернет телескопа для цілей астрономічної освіти розказує Ярослав Орестович Романюк, кандидат технічних наук, Головна астрономічна обсерваторія НАН України


Головний редактор журнала "Вселенная. Пространство. Время" Сергій Павлович Гордієнко демонструє продукцію власного виробництва


Задніпрянець Ірина Іванівна, методист ІППО Київського університету імені Бориса Грінченка — "господиня" першого дня Фестивалю і не встановлена нами особа


Надувний планетарій демонструє директор фірми "Лупа" Леонід Слав'янов


Секція "Викладання астрономічних знань в курсі астрономії 11 класу"


Доповідь на тему "Світоглядний аспект шкільної астрономії. Використання методу проектів".
Заєць Юрій Анатолійович, учитель фізики ЗОШ І-ІІІ, с. Степне, Полтавського р-ну, Полтавської обл.


Про навчально-методичний комплекс з астрономії та його роль у підготовці до уроків вчителя астрономії розповідає Лариса Володимирівна Галаганюк, методист науково-методичного центру Деснянського району м. Києва.


Альманах"Космос в поезії" презентує Надія Андріївна Приходько, вчитель фізики таастрономії ЗОШ№1 м. Кузнецовська Рівненської обл.


Про застосування Шкільного астрономічного календаря в практичній роботі з астрономії розповідає один з його авторів — Микола Іванович Буромський, Астрономічна обсерваторія Київського національного університету ім. Т. Шевченка.


Другий день Фестивалю
(3 березня 2010 р., Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова)


Вітальне слово до учасників конференції. Ректор Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, доктор філософських наук, академік АПН України, професор Віктор Петрович Андрущенко


  В.П. Андрющенко вручає нагороду Я.С. Яцківу


Слово має Василь Миколайович Івченко, завідувач кафедри астрономії та фізики космосу Київського національного університету імені Т. Шевченка, доктор фізико-математичних наук, професор, голова організаційного комітету з підготовки і проведення Фестивалю


 Про результати космічних місій до ядер комет розказує Клим Іванович Чурюмов, завідувач відділом астрометрії та малих тіл Сонячної системи Астрономічної обсерваторії Київського національного університету імені Т. Шевченка, доктор фізико-математичних наук, член.-кор. НАН України, професор


Засідання круглого столу "Підготовка учителя астрономії для 12-річної школи"
(на передньому плані — Сергій Георгійович Кузьменков, Херсонський державний університет, а за трибуною — Ігор Анатолійович Ткаченко, Уманський державни університет)


С П И С О К
осіб, відзначених дипломом Української астрономічної асоціації за сумлінну працю на ниві астрономічної освіти, активну участь у підготовці і проведенні Всеукраїнського астрономічного педагогічного фестивалю, присвяченого Міжнародному року астрономії

 

Задніпрянець Ірина Іванівна, методист ІППО Київського університету імені Бориса Грінченка.
Кравчук Лариса Володимирівна, викладач кафедри методики та психології дошкільної і початкової освіти ІППО Київського університету імені Бориса Грінченка.
Меленець Людмила Іванівна, викладач кафедри методики та психології дошкільної і початкової освіти ІППО Київського університету імені Бориса Грінченка.
Славицька Тетяна Йосипівна, вихователь ДНЗ № 779 м. Києва.
Жменяк Віра Семенівна, завідувач ДНЗ № 21 "Ластовічка" м. Ужгород.
Калініна Олена Миколаївна, менеджер Міжнародного інноваційного центру гармонійного розвитку людини м. Києва.
Усинська Наталія Анатоліївна, директор дитячого центру "Ерудит" м. Києва, дитячий колектив центру "Ерудит".
Мінчукова Світлана Іванівна, вчитель початкових класів відокремленого підрозділу ТОВ "НПЦ "ІКАР-ЛТД" НВК "Дошкільний навчальний заклад - ЗОШ спеціалізована економіко-гуманітарна школа І-ІІІ ступенів" м. Донецька.
Лавут Олена Сергіївна, керівник гуртка, методист Малої академії наук АР Крим "Искатель".
Бурханова Юлія Василівна, вчитель географії та біології Дебальцівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.
Подолян Іван Захарович, вчитель географії, керівник астрономічного гуртка, СЗШ І-ІІ ст. с. Митків, Гайсинського р-ну, Вінницької обл.
Мігутіна Олена Олександрівна, вчитель хімії, викладач спецкурсу НДР Красноармійського навчально-виховного комплексу.
Крупко Людмила Володимирівна, учитель СШ № 243 м. Києва.
Заєць Юрій Анатолійович, учитель фізики ЗОШ І-ІІІ, с. Степне, Полтавського р-ну, Полтавської обл.
Галаганюк Лариса Володимирівна, методист науково-методичного центру Деснянського району м. Києва.
Говорун Володимир Петрович, учитель фізики Мигалківського НВО Бородянського р-ну Київської обл.
Сивашенко Світлана Михайлівна, викладач Київського військового ліцею ім. І. Богуна.
Паламарчук Олександр Максимович, викладач Київського військового ліцею ім. І. Богуна.
Базилевич Володимир Володимирович, учитель фізики та астрономії Полтавского навчально-виховного об'єднання № 14.
Ткаченко Світлана Юріївна, учитель фізики гімназії "Троєщина" м. Києва.
Козак Анатолій Феодосійович, учитель фізики і астрономії Новосанжарського НВК Полтавської обл.
Горловська Аліна Григорівна, учитель фізики Технічного ліцею Шевченківського району м. Києва.
Антикуз Олена Володимирівна, заступник директора з навчально-виховної роботи Курахівського навчально-виховного комплексу.
Бойцова Наталія Адольфівна, учитель фізики Києво-Печерського ліцею №171 "Лідер".
Приходько Надія Андріївна, вчитель фізики та астрономії ЗОШ №1 м. Кузнецовська Рівненської обл.
Носач Валерія Юріївна, викладач фізики, астрономії Донецького ліцею № 30.
Євлахова Олена Миколаївна, учитель фізики та астрономії ЗОШ №106 м. Харкова.
Мормиль Володимир Григорович, учитель астрономії Чернігівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів "Надія", керівник астроклубу.
Шибка Ольга Сергіївна, методист, керівник гуртка астрономії комунального позашкільного закладу освіти "Дніпропетровська міська станція юних техніків".
Возна Ольга Іванівна, методист Інформаційно-методичного центру освіти відділу освіти Самбірської райдержадміністрації Львівської обл.
Мітленко Лариса Олександрівна, заступник директора з науково-методичної роботи Новопразького навчально-виховного комплексу Олександрійської районної ради Кіровоградської обл.
Ващенко Олена Петрівна, старший викладач, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова.
Комарова Тетяна, учениця гімназії № 315 м. Києва.
Максимова Наталія Михайлівна, учитель фізики гімназії № 315 м. Києва.
Храмцова Ольга Юріївна, директор Херсонського планетарію.

 


Шановні колеги!

Запрошуємо Вас взяти участь у Всеукраїнському астрономічному педагогічному фестивалі, який присвячено Міжнародному року астрономії. Фестиваль пройде 2-3 березня 2010 року в м. Києві.

До участі у заході запрошуються зацікавлені учні та студенти, учителі та викладачі астрономії, методисти з фізики і астрономії інститутів післядипломної педагогічної освіти, науковці, керівники астрономічних гуртків, працівники планетаріїв, журналісти, видавці астрономічної літератури та ін.

Будемо раді бачити усіх вас!

 
Розробка і дизайн ВЦ "Наше небо", 2009