Останні новини

11 грудня 2024 р.

NASA планує розпочати нову місію для картографування неба


Наприкінці лютого 2025 р. NASA планує запустити наступну астрофізичну обсерваторію SPHEREx. Космічний зонд, повна назва якого Spectro-Photometer for the History of the Universe, Epoch of Reionization and Ices Explorer, має вивести на орбіту Землі ракета-носій SpaceX Falcon 9.


03 грудня 2024 р.

Білі карлики можуть мати планети, придатні для життя, які в змозі виявити JWST


Через кілька мільярдів років Сонце помре. Спочатку воно стане червоним гігантом, збільшившись, можливо, до орбіти Землі.


27 листопада 2024 р.

Європейський Союз фінансує концептуальну розробку нового наземного астрономічного інструмента



Ви зараз тут: Головна > Докладно про сайт

Сайт "АСТРООСВІТА" призначено для висвітлення щонайширшого кола питань, які стосуються астрономічної освіти у загальноосвітній середній школі.

Сайт працює з осені 2008 р. Його автором і головним модератором є Іван Крячко.

Фото І. Крячка

КРЯЧКО Іван Павлович

Народився 12.11.1960 р. на хуторі Голотівщина Чорнухинського району Полтавської області.

Закінчив Гілецьку середню школу (с. Гільці, Чорнухинського району).

Перебував на строковій службі у лавах Радянської армії.

1987 р. закінчив Київський державний університет імені Тараса Шевченка (фізичний факультет, кафедра астрономії, спеціалізація — астрофізика).

Упродовж листопада 1987 р. — жовтня 2001 р. працював у Київському республіканському планетарії.

З грудня 2002 р. — Голова ради громадської організації "Київський планетарій".

З травня 2007 р. — науковий співробітник лабораторії математичної і фізичної освіти Інституту педагогіки АПН України.

З січня 2008 р. — завідувач ВНТІ Головної астрономічної обсерваторії НАН України, а з січня 2010 р. — в.о. зав. лаб. методологічного та інформаційного забезпечення освіти і науки астрономічної (МІЗОН-А) ГАО НАН України.

Галузь професійної зацікавленості: астрономічна освіта та популяризація астрономії

Автор: Кишенькового атласа зоряного неба (1999 р.); Атласа зоряного неба (2004 р.); Методичного посібника для вчителів "Астрономія. 11 кл." (2004 та 2011 рр.); Путівника зоряним небом (2005 р.); Наочного посібника з астрономії (2006 р.); Електронного підручника з астрономії для 17-годинного курсу (2006 р.); Методичного посібника для вчителя "Моделювання навчальних астрономічних спостережень".

У співавторстві з І.А. Климишиним створив підручник з астрономії для загальноосвітніх навчальних закладів (2002 р.) та (у співавторстві з А.М. Казанцевим) "Збірник різнорівневих завдань для державної підсумкової атестації з астрономії" (2002 р., 2008 р., 2010 р., 2012 р.). У співавторстві з М.В. Головком та В.С. Ковалем створив підручник "Астрономія, 11 клас, рівень стандарту", а також написав підручник "Астрономія, 12 клас, академічний рівень". Співавтор Бібліотеки електронних наочностей з астрономії (2008 р.).

Засновник і шеф-редактор науково-популярного журналу "Наше небо. observer".

Входив до складу робочих груп які розробили астрономічну компоненту освітньої галузі Державного стандарту базової і повної середньої освіти (2004 р. та 2011 р.). Співавтор навчальних програм з курсу "Природознавство. 5-6 кл." та з астрономії для 11 і 12-х класів загальноосвітніх навчальних закладів (рівень стандарту) і фізико-математичного профілю.

Співавтор близько 20 наукових публікацій з питань фізики Сонця та двох патентів на винаходи.

Автор і співавтор 35 наукових публікацій з питань астрономічної освіти в загальноосвітніх навчальних закладах.

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів