Останні новини

16 квітня 2024 р.

Чи допоможе «Джеймс Вебб» розгадати велику таємницю космології?


Науковці сподівалися, що космічний телескоп Джеймса Вебба допоможе вирішити питання про розширення Всесвіту раз і назавжди. Але поки що цього не трапилося. Натомість дві групи космологів обчислили різні значення сталої Габбла, ...


24 березня 2024 р.

Волога епоха на Марсі, можливо, була коротшою, ніж досі вважали астрономи


Нині Марс, мабуть, сухий і без життя, але численні докази вказують на те, що вода текла по Червоній планеті мільярди років тому. Тепер нові дослідження показали, що ця вода могла існувати менше часу, ніж вважали науковці раніше.


18 березня 2024 р.

Весняне рівнодення настало. Що це означає?



Ви зараз тут: Головна > Докладно про сайт

Сайт "АСТРООСВІТА" призначено для висвітлення щонайширшого кола питань, які стосуються астрономічної освіти у загальноосвітній середній школі.

Сайт працює з осені 2008 р. Його автором і головним модератором є Іван Крячко.

Фото І. Крячка

КРЯЧКО Іван Павлович

Народився 12.11.1960 р. на хуторі Голотівщина Чорнухинського району Полтавської області.

Закінчив Гілецьку середню школу (с. Гільці, Чорнухинського району).

Перебував на строковій службі у лавах Радянської армії.

1987 р. закінчив Київський державний університет імені Тараса Шевченка (фізичний факультет, кафедра астрономії, спеціалізація — астрофізика).

Упродовж листопада 1987 р. — жовтня 2001 р. працював у Київському республіканському планетарії.

З грудня 2002 р. — Голова ради громадської організації "Київський планетарій".

З травня 2007 р. — науковий співробітник лабораторії математичної і фізичної освіти Інституту педагогіки АПН України.

З січня 2008 р. — завідувач ВНТІ Головної астрономічної обсерваторії НАН України, а з січня 2010 р. — в.о. зав. лаб. методологічного та інформаційного забезпечення освіти і науки астрономічної (МІЗОН-А) ГАО НАН України.

Галузь професійної зацікавленості: астрономічна освіта та популяризація астрономії

Автор: Кишенькового атласа зоряного неба (1999 р.); Атласа зоряного неба (2004 р.); Методичного посібника для вчителів "Астрономія. 11 кл." (2004 та 2011 рр.); Путівника зоряним небом (2005 р.); Наочного посібника з астрономії (2006 р.); Електронного підручника з астрономії для 17-годинного курсу (2006 р.); Методичного посібника для вчителя "Моделювання навчальних астрономічних спостережень".

У співавторстві з І.А. Климишиним створив підручник з астрономії для загальноосвітніх навчальних закладів (2002 р.) та (у співавторстві з А.М. Казанцевим) "Збірник різнорівневих завдань для державної підсумкової атестації з астрономії" (2002 р., 2008 р., 2010 р., 2012 р.). У співавторстві з М.В. Головком та В.С. Ковалем створив підручник "Астрономія, 11 клас, рівень стандарту", а також написав підручник "Астрономія, 12 клас, академічний рівень". Співавтор Бібліотеки електронних наочностей з астрономії (2008 р.).

Засновник і шеф-редактор науково-популярного журналу "Наше небо. observer".

Входив до складу робочих груп які розробили астрономічну компоненту освітньої галузі Державного стандарту базової і повної середньої освіти (2004 р. та 2011 р.). Співавтор навчальних програм з курсу "Природознавство. 5-6 кл." та з астрономії для 11 і 12-х класів загальноосвітніх навчальних закладів (рівень стандарту) і фізико-математичного профілю.

Співавтор близько 20 наукових публікацій з питань фізики Сонця та двох патентів на винаходи.

Автор і співавтор 35 наукових публікацій з питань астрономічної освіти в загальноосвітніх навчальних закладах.

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів