Останні новини

07 вересня 2024 р.

3D-принтер надрукував у космосі першу металеву деталь


3D-принтер Європейського космічного агентства (European Space Agency, ESA) для друку металевих речей в космосі надрукував першу деталь.


23 серпня 2024 р.

Океан магми колись покривав Місяць?


Наукові дані, отримані за допомогою індійського місяцехода Pragyan («Праґ’ян»), вказують на те, що в далекому минулому на Місяці міг існувати океан з магми. Вивчення зразків місячного ґрунту дає дослідникам Місяця нову перспективу, бо інші зразки, які раніше аналізували науковці, були взяті в районі екватора та в середніх широтах.


17 серпня 2024 р.

Міжнародний астрономічний союз відгукнувся на заклики розробити правила визначення часу на Місяці



Ви зараз тут: Головна > Докладно про сайт

Сайт "АСТРООСВІТА" призначено для висвітлення щонайширшого кола питань, які стосуються астрономічної освіти у загальноосвітній середній школі.

Сайт працює з осені 2008 р. Його автором і головним модератором є Іван Крячко.

Фото І. Крячка

КРЯЧКО Іван Павлович

Народився 12.11.1960 р. на хуторі Голотівщина Чорнухинського району Полтавської області.

Закінчив Гілецьку середню школу (с. Гільці, Чорнухинського району).

Перебував на строковій службі у лавах Радянської армії.

1987 р. закінчив Київський державний університет імені Тараса Шевченка (фізичний факультет, кафедра астрономії, спеціалізація — астрофізика).

Упродовж листопада 1987 р. — жовтня 2001 р. працював у Київському республіканському планетарії.

З грудня 2002 р. — Голова ради громадської організації "Київський планетарій".

З травня 2007 р. — науковий співробітник лабораторії математичної і фізичної освіти Інституту педагогіки АПН України.

З січня 2008 р. — завідувач ВНТІ Головної астрономічної обсерваторії НАН України, а з січня 2010 р. — в.о. зав. лаб. методологічного та інформаційного забезпечення освіти і науки астрономічної (МІЗОН-А) ГАО НАН України.

Галузь професійної зацікавленості: астрономічна освіта та популяризація астрономії

Автор: Кишенькового атласа зоряного неба (1999 р.); Атласа зоряного неба (2004 р.); Методичного посібника для вчителів "Астрономія. 11 кл." (2004 та 2011 рр.); Путівника зоряним небом (2005 р.); Наочного посібника з астрономії (2006 р.); Електронного підручника з астрономії для 17-годинного курсу (2006 р.); Методичного посібника для вчителя "Моделювання навчальних астрономічних спостережень".

У співавторстві з І.А. Климишиним створив підручник з астрономії для загальноосвітніх навчальних закладів (2002 р.) та (у співавторстві з А.М. Казанцевим) "Збірник різнорівневих завдань для державної підсумкової атестації з астрономії" (2002 р., 2008 р., 2010 р., 2012 р.). У співавторстві з М.В. Головком та В.С. Ковалем створив підручник "Астрономія, 11 клас, рівень стандарту", а також написав підручник "Астрономія, 12 клас, академічний рівень". Співавтор Бібліотеки електронних наочностей з астрономії (2008 р.).

Засновник і шеф-редактор науково-популярного журналу "Наше небо. observer".

Входив до складу робочих груп які розробили астрономічну компоненту освітньої галузі Державного стандарту базової і повної середньої освіти (2004 р. та 2011 р.). Співавтор навчальних програм з курсу "Природознавство. 5-6 кл." та з астрономії для 11 і 12-х класів загальноосвітніх навчальних закладів (рівень стандарту) і фізико-математичного профілю.

Співавтор близько 20 наукових публікацій з питань фізики Сонця та двох патентів на винаходи.

Автор і співавтор 35 наукових публікацій з питань астрономічної освіти в загальноосвітніх навчальних закладах.

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів