Останні новини

12 січня 2025 р.

Науковці-аматори змінюють наш погляд на хмари Юпітера


Дослідження, яке об’єднало дані астрономів-аматорів і професійних астрономів, приголомшило науковців, виявивши, що хмари Юпітера не такі, як ми вважали. Раніше думали, що хмари Юпітера складаються з аміачного льоду.


07 січня 2025 р.

Неочікуваний механізм пояснює формування системи Плутон — Харон


Десятиліттями планетологи припускали, що незвично великий супутник Плутона Харон утворився внаслідок процесу, подібного до появи Місяця — зіткнення масивних тіл з подальшим розтягуванням і деформацією рідиноподібних тіл.


02 січня 2025 р.

«Вебб» отримує спектри транснептунових об’єктів і розкриває історію Сонячної системи



Ви зараз тут: Головна > Методика
Фото І. Крячка

Методика викладання астрономії в загальноосвітніх навчальних закладах — вузьке місце української педагогічної науки. Хоча «на місцях» є певні здобутки (наприклад, книжка для вчителя «Астрономія» авторів Ю.В. Александрова та ін.), але всі вони не апробовані належним чином, а друковані посібники не мають відповідних грифів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Зважаючи на такий стан справ, ми в цьому розділі поряд з інформацією про останні українські методичні розробки подаємо також посилання на старі (ще радянських часів) і відомі багатьом учителям посібники та вказуємо електронні адреси методик російських авторів.

  Фото до презентції «Навчання астрономії та пропедевтика астрономічних знань в базовому курсі фізики»

Презентація «Навчання астрономії та пропедевтика астрономічних знань в базовому курсі фізики»

 

У презентації (pdf-файл обсягом 556 Кb) коротко йдеться про суттєві особливості навчання астрономії за двома різними, чинними нині, навчальними програмами. Також вказано на проблему пропедевтики астрономічних знань в базовому курсі фізики. Презентацію було підготовлено для доповіді на традиційній веб-конференції «Учені НАПН України — українським вчителям» 27 серпня 2020 року. Відеоверсія презентації (розповідь автора) за цим посиланням.

Частина рекламного плаката Міжнародного астрономічного союзу, присвяченого загальносвітовому проекту «День астрономії в школах» (Astronomy Day in Schools).

День астрономії в школах. Як організувати й що провести?

 

Міжнародний астрономічний союз (МАС, International Astronomical Union, IAU) — організація, що координує співпрацю в галузі астрономії на світовому рівні, 2019 року відзначила 100-річний ювілей. Фінальним «акордом» святкових заходів став глобальний, тобто загальносвітовий, проект «День астрономії в школах» (Astronomy Day in Schools).
Вміщена далі замітка стосувалася порад щодо підготовки і проведення цього заходу в українських школах. Але «День астрономії» ніхто не забороняє проводити й без «прив’язки» до заходів МАС. Тож працюймо!

  Фото обкладинки методичного посібника

Методика навчання астрономії у старшій загальноосвітній школі. — К.: Видавничий центр «Наше небо», 2018. — 244 с.

 

У книзі викладено методичну систему навчання астрономії у старшій загальноосвітній школі. Для вчителів та викладачів астрономії, а також тих, кого цікавлять питання астроосвіти.

  Фото до презентції «Навіщо Вам астрономія?»

Презентація «Навіщо Вам астрономія?»

 

У презентації (ppt-файл обсягом 3,3 Мb) коротко йдеться про те, що астрономія дає окремій, тобто будь-якій конкретній, людині — не просто біологічній істоті, що обмежує своє життя лише пошуками їжі та піклується щодо потомства, а особистості, яка живе, мислить і пізнає себе й довкілля аж до обширу нашого Всесвіту.

[Наступна сторінка]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів