Найновіше астрофото

Галерея астросвітлин

Останні новини

11 грудня 2024 р.

NASA планує розпочати нову місію для картографування неба


Наприкінці лютого 2025 р. NASA планує запустити наступну астрофізичну обсерваторію SPHEREx. Космічний зонд, повна назва якого Spectro-Photometer for the History of the Universe, Epoch of Reionization and Ices Explorer, має вивести на орбіту Землі ракета-носій SpaceX Falcon 9.


03 грудня 2024 р.

Білі карлики можуть мати планети, придатні для життя, які в змозі виявити JWST


Через кілька мільярдів років Сонце помре. Спочатку воно стане червоним гігантом, збільшившись, можливо, до орбіти Землі.


27 листопада 2024 р.

Європейський Союз фінансує концептуальну розробку нового наземного астрономічного інструмента



Ви зараз тут: Головна > Галерея астросвітлин
Українські астрономічні обсерваторії  

Українські астрономічні обсерваторії та телескопи

 

В Україні діє більше десяти астрономічних обсерваторій, що виконують спостереження в оптичному діапазоні електромагнітного спектра. Окрім цього працює декілька радіотелескопів серед яких і найбільший у світі радіотелескоп декаметрового діапазону. Також є інші спостережні засоби — гамма-телескопи, системи лазерної локації тощо

На сторінці вміщено світлини українських астрономічних обсерваторій, а також телескопів.

Астрономічні обсерваторії світу  

Астрономічні обсерваторії світу

 

Перші астрономічні обсерваторії виникли ще за сивої давнини. Історія нашої цивілізації — це й історія спостережень зоряного неба.

У наш час нові астрономічні обсерваторії відкривають не часто, але багато з тих, що активно працюють, модернізують свої старі інструменти чи будують нові телескопи.

Про найвідоміші астрономічні обсерваторії світу розповідають світлини цієї сторінки.

Найбільші наземні телескопи  

Найбільші наземні телескопи

 

На поверхні Землі в наш час діє велика кількість телескопів оптичного та радіо діапазонів й водночас іде будівництво нових, досконаліших і більших за розмірами інструментів.

Кожен великий телескоп — має своє неповторне "обличчя" і є витвором не лише інженерним, але й архітектурним.

На цій сторінці наведено світлини найбільших наземних телескопів.

Космічні обсерваторії

Астрономічні обсерваторії космічного базування

 

Нині в навколоземному просторі працює багато космічних апаратів, які виконують астрономічні спостереження. Їх інколи називають астрономічними обсерваторіями космічного базування. Світлини найвідоміших космічних обсерваторій вміщено на цій сторінці.

Окрема тема — міжпланетні космічні станції (зонди), що досліджують тіла Сонячної системи. Біля усіх великих планет, а також деяких астероїдів і комет, вже побували космічні апарати.

Вершина планетних досліджень — автоматичні космічні апарати, що тривалий час працюють на поверхні планети (Венера, Марс) чи на орбіті (Юпітер, Сатурн).

Фото обсерваторії Улугбека  

З історії астрономії

 

Залишки стародавніх астрономічних обсерваторій, а тим паче дуже давні місця спостережень небесних світил, є в різних куточках світу. До найвідоміших з них організовано екскурсійні подорожі, але більшість таких об'єктів — маловідомі широкому загалу.

Тут вміщуємо цікаві світлини, що розповідають про стародавні обсерваторії, історію астрономії та археоастрономію.

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів