Найновіше астрофото

Галерея астросвітлин

Останні новини

29 січня 2023 р.

Метеорити розкривають ймовірне походження летких хімічних речовин Землі


Вивчення метеоритів дало змогу науковцям Імперського коледжу Лондона з’ясувати, що приблизно половина земних запасів леткого елемента цинку привнесені астероїдами, які походять із зовнішньої Сонячної системи.


22 січня 2023 р.

Чи зможуть телескопи наступного покоління побачити, що на Землі є життя?


Сонячне світло, відбите від Землі, називається земним сяйвом (Earthshine). Ми можемо побачити його, як попелясте світло, на темній частині Місяця, коли його фаза зростає.


10 січня 2023 р.

Астрономи виявили вісім нових надгарячих зірВи зараз тут: Головна > Галерея астросвітлин > Найновіше астрофото

Дзета Змієносця

Дзета Змієносця. Фото з сайту www.nasa.gov.

Це зоря зі складним минулим, яка, ймовірно, була викинута з місця свого народження внаслідок потужного зоряного вибуху. Нове зображення, отримане за допомогою рентгенівської обсерваторії NASA Chandra («Чандра»), дає змогу дізнатися більше про історію цієї зорі-втікача.

 

Дзета Змієносця — це гаряча зоря, що в 20 разів масивніша, ніж Сонце. Вона лежить на відстані приблизно 440 світлових років від Землі. Вона була компонентом подвійної зоряної системи, де інша зоря понад мільйон років тому вибухнула як наднова. Це стало причиною швидкого руху Дзети Змієносця.

 

На цьому складеному зображенні знімок від космічного телескопа «Спітцер» показує ударну хвилю (червоний і зелений), а дані «Чандри» — бульбашку рентгенівського випромінювання (синього кольору) навколо зорі. Її утворив газ, нагрітий під дією ударної хвилі до десятків мільйонів градусів.

 

За інф. www.nasa.gov. Фото більшого розміру дивіться, будь ласка, тут.

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів