Найновіше астрофото

Галерея астросвітлин

Останні новини

23 травня 2023 р.

Як би ми розшифрували повідомлення від позаземної цивілізації?


Новий проєкт дасть нам можливість це перевірити. Він спрямований на те, щоб підготувати людство до того дня — якщо він колись настане — коли ми встановимо контакт із розумними інопланетянами. У проєкті можуть взяти участь всі охочі.


17 травня 2023 р.

Астрономи потребують вашої допомоги у визначенні небезпечних астероїдів


Ви можете стати мисливцем за астероїдами — завдяки проєкту громадянської науки, започаткованому Місячно-планетною лабораторією Аризонського університету в США. І ваше прізвище навіть може бути назване в науковій публікації.


12 травня 2023 р.

Астрономи виявили найсильніший космічний вибухВи зараз тут: Головна > Галерея астросвітлин > Найновіше астрофото

Дзета Змієносця

Дзета Змієносця. Фото з сайту www.nasa.gov.

Це зоря зі складним минулим, яка, ймовірно, була викинута з місця свого народження внаслідок потужного зоряного вибуху. Нове зображення, отримане за допомогою рентгенівської обсерваторії NASA Chandra («Чандра»), дає змогу дізнатися більше про історію цієї зорі-втікача.

 

Дзета Змієносця — це гаряча зоря, що в 20 разів масивніша, ніж Сонце. Вона лежить на відстані приблизно 440 світлових років від Землі. Вона була компонентом подвійної зоряної системи, де інша зоря понад мільйон років тому вибухнула як наднова. Це стало причиною швидкого руху Дзети Змієносця.

 

На цьому складеному зображенні знімок від космічного телескопа «Спітцер» показує ударну хвилю (червоний і зелений), а дані «Чандри» — бульбашку рентгенівського випромінювання (синього кольору) навколо зорі. Її утворив газ, нагрітий під дією ударної хвилі до десятків мільйонів градусів.

 

За інф. www.nasa.gov. Фото більшого розміру дивіться, будь ласка, тут.

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів