Найновіше астрофото

Галерея астросвітлин

Останні новини

24 лютого 2024 р.

Навколо Урана та Нептуна знайдено нові супутники


Центр малих планет (Minor Planet Center) Міжнародного астрономічного союзу (МАС), який відповідає за позначення планет, комет і супутників у Сонячній системі, оголосив про три нових супутники планет у п’ятницю 23 лютого поточного року.


21 лютого 2024 р.

Пояс Койпера, ймовірно, ширший: на це вказують дані від зонда «Нові горизонти»


Нові спостереження, виконані за допомогою космічного зонда NASA New Horizons, натякають на те, що пояс Койпера — величезна віддалена зовнішня зона Сонячної системи, населена сотнями тисяч крижаних тіл — може простягатися набагато далі, ніж досі вважали астрономи.


17 лютого 2024 р.

«Евклід» почав 6-річне дослідження темного ВсесвітуВи зараз тут: Головна > Галерея астросвітлин > Найновіше астрофото

Зображення Кассіопеї А (Cas A) від космічного телескопа Джеймса Вебба в ближньому інфрачервоному світлі

Зображення Кассіопеї А (Cas A) від космічного телескопа Джеймса Вебба в ближньому інфрачервоному світлі. Фото з сайту www.nasa.gov.

Cas A — один із найбільш добре вивчених залишків наднової у всьому космосі. Протягом багатьох років наземні та космічні обсерваторії, зокрема і рентгенівська обсерваторія «Чандра», Космічний телескоп імені Габбла та космічний телескоп «Спітцера», який нині вже не працює, склали багатохвильову картину цього об’єкта.

 

Тепер астрономи вступили в нову еру вивчення Cas A. У квітні 2023 р. приймач MIRI (Mid-Infrared Instrument) «Вебба» розпочав цю главу, виявивши нові та несподівані особливості у внутрішній оболонці залишку наднової. Багато з цих особливостей невидимі на новому зображенні, отриманому за допомогою NIRCam.

 

Крихітні згустки, показані яскраво-рожевим і помаранчевим кольором, містяться у внутрішній оболонці наднової та складаються з сірки, кисню, аргону і неону.

 

За інф. www.nasa.gov. Докладнішу інформацію та фото більшого розміру дивіться, будь ласка, тут.

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів