Найновіше астрофото

Галерея астросвітлин

Останні новини

17 червня 2024 р.

Потенційна придатність екзопланети до життя з погляду на її зорю


Пошуки життя за межами Землі сумлінно тривають. Астрономи, які використовують рентгенівську обсерваторію NASA Chandra («Чандра»), а також XMM-Newton Європейського космічного агентства, роблять внесок в цю справу і сподіваються закласти основу для майбутніх проєктів.


15 червня 2024 р.

Штучна зоря для астрономів від NASA


NASA оголосило про плани розмістити невеликий супутник на орбіті Землі на висоті трохи більше 35 400 км над поверхнею планети — це достатньо далеко, щоб супутник імітував справжню зорю для телескопів на Землі...


06 червня 2024 р.

Максимум 25-го сонячного циклу все ще попереду: які явища та загрози очікують експерти?Ви зараз тут: Головна > Галерея астросвітлин > Найновіше астрофото

Зображення ділянки зореутворення NGC 604 в галактиці М33

Зображення ділянки зореутворення NGC 604 в галактиці М33. Фото з сайту https://esawebb.org.

Два нових зображення, отриманих за допомогою NIRCam (камера ближнього інфрачервоного діапазону) та MIRI (інструмент середнього інфрачервоного діапазону) космічного телескопа Джеймса Вебба, показують ділянку зореутворення NGC 604, розташовану в галактиці М33 з сузір’я Трикутник.

 

У пилових газових оболонках NGC 604 містяться понад 200 найгарячіших і наймасивніших зір, усі на ранніх стадіях свого життя. Ці зорі належать до типів зір B та O, останні з яких можуть бути в 100 разів масивнішими, ніж Сонце. Досить рідко можна знайти таку їх концентрацію в місцевому Всесвіті. В нашій власній галактиці Молочний Шлях немає схожої ділянки.

 

Така концентрація масивних зір у поєднанні з відносно близькою відстанню означає, що NGC 604 дає астрономам можливість вивчати ці об’єкти в захопливий період їхнього життя.

 

За інф. https://esawebb.org. Докладнішу інформацію та фото більшого розміру дивіться, будь ласка, тут.

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів