Найновіше астрофото

Галерея астросвітлин

Останні новини

26 вересня 2023 р.

Штучний інтелект може знаходити нетипові голки в космічних копицях сіна


Астрономія змінюється. Хоча спостереження малих ділянок неба все ще має значення, ширококутні дослідження (великих за площею ділянок неба) обіцяють стати джерелом відкриттів у найближчі десятиліття, особливо з появою машинного навчання.


15 вересня 2023 р.

Астрономи виявили вуглекислий газ і метан в атмосфері суперземлі


За допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба виявлено вуглекислий газ і метан в атмосфері екзопланети K2-18b, що міститься в зоні життя своєї зорі. Це вказує на екзопланету, яка може мати вкриту океаном поверхню під багатою на водень атмосферою.


05 вересня 2023 р.

У поясі Койпера може ховатися планета, схожа на Землю



Ви зараз тут: Головна > Галерея астросвітлин > Найновіше астрофото

Дзета Змієносця

Дзета Змієносця. Фото з сайту www.nasa.gov.

Це зоря зі складним минулим, яка, ймовірно, була викинута з місця свого народження внаслідок потужного зоряного вибуху. Нове зображення, отримане за допомогою рентгенівської обсерваторії NASA Chandra («Чандра»), дає змогу дізнатися більше про історію цієї зорі-втікача.

 

Дзета Змієносця — це гаряча зоря, що в 20 разів масивніша, ніж Сонце. Вона лежить на відстані приблизно 440 світлових років від Землі. Вона була компонентом подвійної зоряної системи, де інша зоря понад мільйон років тому вибухнула як наднова. Це стало причиною швидкого руху Дзети Змієносця.

 

На цьому складеному зображенні знімок від космічного телескопа «Спітцер» показує ударну хвилю (червоний і зелений), а дані «Чандри» — бульбашку рентгенівського випромінювання (синього кольору) навколо зорі. Її утворив газ, нагрітий під дією ударної хвилі до десятків мільйонів градусів.

 

За інф. www.nasa.gov. Фото більшого розміру дивіться, будь ласка, тут.

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів