Найновіше астрофото

Галерея астросвітлин

Останні новини

17 березня 2025 р.

Наскільки масивними є нейтронні зорі при народженні? Тепер ми знаємо відповідь


Міжнародна група астрофізиків з Китаю та Австралії вперше визначила, наскільки масивними є нейтронні зорі, коли вони народжуються. «Розуміння маси нейтронних зір одразу після їх утворення є головним для розкриття історії їхнього формування», — сказав доктор Саймон Стівенсон, дослідник з Технологічного університету Свінберна та співавтор дослідження.


15 березня 2025 р.

Після нового відкриття Сатурн має 274 супутники


Група астрономів з Тайваню, Канади, США та Франції відкрила ще 128 супутників, що обертаються навколо газового гіганта Сатурна, довівши загальну кількість підтверджених супутників до 274.


11 березня 2025 р.

Виявлено несподівано складну хімію в первісній галактиці



Ви зараз тут: Головна > Галерея астросвітлин > Найновіше астрофото

Зображення скупчення галактик Abell S636

Зображення скупчення галактик Abell S636. Фото з сайту https://noirlab.edu/public/news/noirlab2501/?lang.

Скупчення Насоса (Abell S636) — це група щонайменше з 230 галактик, розташованих приблизно на відстані 130 мільйонів світлових років від Землі в напрямку сузір’я Насоса. В ньому велика різноманітність типів галактик, зокрема лінзоподібні, неправильні та надкомпактні карликові галактики. Серед них найбільші дві масивні еліптичні галактики — це NGC 3268 і NGC 3258, які на світлині видно в центрі та внизу праворуч.

 

Зображення Abell S636 отримано за допомогою 570-мегапіксельної Камери темної енергії (Dark Energy Camera, DECam), виготовленої Міністерством енергетики США і встановленої на 4-метровому телескопі Віктора М. Бланко Національного наукового фонду США в Міжамериканській обсерваторії Серро Тололо в Чилі. Обсерваторія діє за програмою NSF NOIRLab.

 

Знімок охоплює лише частину з 230 галактик, які входять до скупчення Насоса. Надглибокий огляд DECam неймовірно докладно демонструє різноманітність галактик у скупченні та за його межами.

 

За інф. https://noirlab.edu. Докладнішу інформацію та фото більшого розміру дивіться, будь ласка, тут.

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів