Найновіше астрофото

Галерея астросвітлин

Останні новини

18 травня 2022 р.


Марсіанський зонд Insight втрачає енергію через пил, що накопичився на його сонячних панелях. NASA заявило 17 травня поточного року, що використовуватиме сейсмометр космічного апарата для реєстрації марскотрусів, поки електроенергія не зникне. Це, ймовірно, трапиться в липні.


05 травня 2022 р.

Місячний ґрунт може стати ключем до створення місячної бази


Минуло понад півстоліття відтоді, як людство вперше ступило на Місяць, але досі є проблема створення там бази землян. Як жителі місячної бази за сотні тисяч кілометрів від Землі виготовлятимуть потрібні матеріали? Що їм робити зі своїми відходами?


28 квітня 2022 р.

Наднова розкриває свої секрети команді астрономівВи зараз тут: Головна > Галерея астросвітлин > Найновіше астрофото

Зображення космічної взаємодії від «Габбла»

Пара галактик Arp 282, що перебувають у процесі гравітаційної взаємодії. Фото з сайту www.nasa.gov.

За допомогою Космічного телескопа імені Габбла отримано зображення пару галактик Arp 282, що перебувають у процесі гравітаційної взаємодії. Цю пару становлять галактика Сейферта NGC 169 (внизу на зображенні) і галактики IC 1559 (вгорі).

 

У центрі кожної галактики міститься активне ядро (active galactic nucleus, AGN) — масивна чорна діра, що активно «споживає» речовину зі свого довкілля. Якби на світлині було зафіксовано все випромінювання від обох AGN, то воно б приховало детальні припливні явища, які ми бачимо на цьому зображенні.

 

Припливні сили виникають, коли сила тяжіння об’єкта спотворює або розтягує інший об’єкт. Коли дві галактики взаємодіють таким чином, то газ, пил і навіть цілі зоряні системи можуть рухатися з однієї галактики до іншої.

 

За інф. www.nasa.gov. Фото більшого розміру дивіться, будь ласка, тут.

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів