Опитування

У Вашій школі не викладають астрономію, бо:

 немає вчителя
 цього не хоче адміністрація
 цього не хочуть учні
 астрономія «опіум» для народу

 
Короткий путівник зоряним небом
Ви зараз тут: Головна > Новини
Російські загарбники вдерлися в Україну. Йде війна!
Логотип космічної місії Artemis («Артеміда») в рамках виконання якої NASA планує відновити пілотовані польоти на Місяць. Нову програму назвали на честь сестри-близнюка Аполлона в грецькій міфології. Фото з сайту NASA.

24 червня 2022 р.

NASA завершило випробування місячної ракети і визначить дату запуску після усунення неполадки

У четвер (23.06.2022 — Ред.) NASA повідомило, що завершило випробування своєї величезної місячної ракети і поверне її на стартовий майданчик наприкінці серпня. Дату першого запуску визначать після того, коли буде усунено причину витоку палива, що трапився під час генеральної репетиції, повідомило космічне агентство.

Галактика NGC 1309. Фото з сайту https://cosmosmagazine.com.

18 червня 2022 р.

Вибух наднової, який не зміг знищити свою зорю

Науковці, які вивчали галактику на відстані 120 мільйонів світлових років від нас, знайшли залишки зорі, що, схоже, пережила вибух наднової. Кертіс МакКаллі (Curtis McCully) з обсерваторії Лас-Камбрес заявив на 240 з’їзді Американського астрономічного товариства, що знахідка вразила, бо це був вибух зорі, відомий як наднова типу Іa. Такі наднові, зазвичай, спричинені сильним термоядерним вибухом білого карлика.

Уявлення художника про японський зонд Hayabusa-2 (Хаябуса-2) над поверхнею астероїда Рюґу. Фото з сайту Японського агентства аерокосмічних досліджень.

13 червня 2022 р.

Японські науковці: зразки астероїда містять «підказки щодо походження життя»

Пил з поверхні астероїда, зібраний японським космічним зондом, містить органічні речовини. Це вказує на те, що деякі «будівельні блоки» життя на Землі могли сформуватися в космосі. Про це дослідники повідомили 10 червня поточного року.

Візуалізація суперкомп’ютерного моделювання злиття чорних дір, які посилають гравітаційні хвилі. Фото з сайту https://phys.org.

07 червня 2022 р.

Космологічні гравітаційні хвилі: новий підхід до питання Великого Вибуху

Спеціалізовані наземні обсерваторії виконують пошук космологічних гравітаційних хвиль (Cosmological Gravitational Waves, CGWs), що виникли під час космічної інфляції — періоду дуже швидкого розширення Всесвіту на самому початку його існування. Нові результати колаборації POLARBEAR (POLARization of the Background Radiation — Поляризація фонового випромінювання) дають змогу дослідникам майже вдвічі збільшити кількість надійних даних, отриманих у таких обсерваторіях.

[Архів новин]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів