Опитування

У Вашій школі не викладають астрономію, бо:

 немає вчителя
 цього не хоче адміністрація
 цього не хочуть учні
 астрономія «опіум» для народу

 
Короткий путівник зоряним небом
Ви зараз тут: Головна > Новини
Російські загарбники вдерлися в Україну. Йде війна!
Поверхня Марса без явних ознак життя. Фото з сайту NASA.

20 травня 2024 р.

Дослідження екстремальних умов у пошуках життя на Марсі

Багато людей, можливо, вважають, що пошуки життя на Марсі було завершено тоді, коли перші марсоходи NASA надіслали зображення безплідної, негостинної поверхні планети. Однак, оскільки науковці розширюють своє розуміння екстремальних умов, в яких життя існує тут, на Землі, й розширюють свої уявлення про те, який вигляд може мати позаземне життя, пошуки життя на Марсі тривають.

Японський телескоп Subaru («Субару») з діаметром головного дзеркала 8,2 м встановлено в обсерваторії Мауна-Кеа на Гаваях. До 2005 р. це був найбільший однодзеркальний телескоп у світі. Фото з сайту https://www.nao.ac.jp/en/research/project/hawaii.html.

11 травня 2024 р.

Чи не забагато галактик-супутників має Молочний Шлях?

Велика та Мала Магелланові Хмари — найвідоміші галактики-супутники Молочного Шляху, але є й інші. Його оточує принаймні 61 галактика в радіусі 1,4 мільйона світлових років (для порівняння: галактика Андромеди міститься на відстані 2,5 мільйона світлових років), але, ймовірно, їх є більше. Група астрономів шукала нових супутників за допомогою телескопа Subaru («Субару») і наразі обстежила лише 3 % неба. На загальний подив науковці знайшли дев’ять раніше невідкритих галактик-супутників, що набагато більше, ніж очікувалося.

Вежа 6,5-метрового телескопа обсерваторії Токійського університету в Атакама (University of Tokyo Atacama Observatory,TAO). Авторські права на зображення: ©2024 TAO project. Фото з сайту https://cosmosmagazine.com.

01 травня 2024 р.

У Чилі відкрито найвищу в світі обсерваторію

На висоті 5640 м на вершині гори в пустелі Атакама на півночі Чилі розпочала роботу обсерваторія Токійського університету (University of Tokyo Atacama Observatory,TAO). Це найвища астрономічна обсерваторія у світі, яка сертифікована Книгою рекордів Гіннесса. 6,5-метровий телескоп, оптимізований для інфрачервоного випромінювання, нарешті став до ладу після 26 років планування та будівництва.

У ділянці утворення зір в Туманності Оріона за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба виявлено дивовижні пари планетоподібних об’єктів з масою від 0,6 до 13 мас Юпітера. Їхнє існування неможливо пояснити звичайними теоріями походження планетних систем. Фото з сайту https://www.zooniverse.org.

22 квітня 2024 р.

Запропоновано нову модель формування нещодавно відкритих планет «вільного плавання»

Нещодавно відкритий потенційно новий клас далеких і таємничих планет, що перебувають у «вільному плаванні», зацікавив астрономів після того, як наприкінці минулого року були опубліковані приголомшливі зображення, зроблені космічним телескопом Джеймса Вебба.

[Архів новин]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів