

29 січня 2023 р.
Метеорити розкривають ймовірне походження летких хімічних речовин Землі
Вивчення метеоритів дало змогу науковцям Імперського коледжу Лондона з’ясувати, що приблизно половина земних запасів леткого елемента цинку привнесені астероїдами, які походять із зовнішньої Сонячної системи. Це район нашої планетної системи за межами поясу астероїдів, де містяться планети-гіганти. Згідно з передбаченнями, що такі астероїди також постачали інші важливі леткі речовини, такі як вода.

22 січня 2023 р.
Чи зможуть телескопи наступного покоління побачити, що на Землі є життя?
Тоді як Земля поглинає енергію від Сонця, багато її відбивається назад у космос. Сонячне світло, відбите від Землі, називається земним сяйвом (Earthshine). Ми можемо побачити його, як попелясте світло, на темній частині Місяця, коли його фаза зростає. Сяйво Землі є одним із прикладів сяйва планет, і коли ми бачимо світло від далеких екзопланет, ми прямо спостерігаємо їхнє сяйво, тобто не відбите від іншого об’єкта.

10 січня 2023 р.
Астрономи виявили вісім нових надгарячих зір
Міжнародна група астрономів виявила вісім найгарячіших зір у Всесвіті. Температура на їхніх поверхнях перевищує 100 000 градусів за шкалою Цельсія. Відкриття зроблено за допомогою Великого південноафриканського телескопа (Southern African Large Telescope, SALT), найбільшого оптичного телескопа у південній півкулі з діаметром дзеркала 10 метрів.

07 січня 2023 р.
Галактики, схожі на Молочний Шлях, виникли раніше, ніж досі вважали вчені
Космічний телескоп Джеймса Вебба не перестає нас дивувати. Головна його перевага — здатність зазирнути в давно минуле. Реєструючи інфрачервону частину електромагнітного спектра, він може бачити світло, якому знадобилися мільярди років, щоб досягти Землі.