Опитування

У Вашій школі не викладають астрономію, бо:

 немає вчителя
 цього не хоче адміністрація
 цього не хочуть учні
 астрономія «опіум» для народу

 
Короткий путівник зоряним небом
Ви зараз тут: Головна > Новини
Російські загарбники вдерлися в Україну. Йде війна!
Логотип наукового проєкту «Огляд темної енергії» (Dark Energy Survey, DES). Фото з сайту https://www.darkenergysurvey.org.

26 вересня 2023 р.

Штучний інтелект може знаходити нетипові голки в космічних копицях сіна

Астрономія змінюється. Хоча спостереження малих ділянок неба все ще має значення (згадаймо «Вебб»!), ширококутні дослідження (великих за площею ділянок неба) обіцяють стати джерелом відкриттів у найближчі десятиліття, особливо з появою машинного навчання, тобто штучного інтелекту.

Уявлення художника про планетну систему K2-18. Авторські права на зображення: NASA/ESA/CSA/J.Olmsted, STScI/N.Madhusudhan, Cambridge University. Фото з сайту www.sci.news.

15 вересня 2023 р.

Астрономи виявили вуглекислий газ і метан в атмосфері суперземлі

Астрономи за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба виявили вуглекислий газ і метан в атмосфері екзопланети K2-18b, що міститься в зоні життя своєї материнської зорі. Ці результати вказують на екзопланету, яка може мати вкриту океаном поверхню під багатою на водень атмосферою.

Планета Нептун. За її орбітою на відстані понад 30 астрономічних одиниць від Сонця лежить пояс Койпера — скупчення крижаних брил і карликових планет, серед яких найвідоміший Плутон. Фото з сайту NASA.

05 вересня 2023 р.

У поясі Койпера може ховатися планета, схожа на Землю

Японські науковці Патрик Софія Лікавка (Patryk Sofia Lykawka) і Такаші Іто (Takashi Ito) у статті, яку оприлюднив Astronomical Journal, висловили припущення про існування далеко за межами Нептуна досі невідомої планети. Це не гіпотетична «Дев’ята планета», яка, можливо, лежить значно далі в Сонячній системі, а планета розміром із Землю.

Космічий телескоп «Фермі» спостерігає Всесвіт у гамма-випромінюванні. Фото з сайту www.nasa.gov.

24 серпня 2023 р.

Перші спостережні докази: молоді сонцеподібні зорі випромінюють гамма-промені

Група науковців з Аргентини та Іспанії повідомила про перші результати спостережень, які свідчать: молоді зорі малої маси, відомі як «зорі Т Тельця», здатні випромінювати гамма-промені. Результати дослідження оприлюднив журнал Monthly Notices of the Royal Astronomical Society («Щомісячні повідомлення Королівського астрономічного товариства»).

[Архів новин]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів