Опитування

У Вашій школі не викладають астрономію, бо:

 немає вчителя
 цього не хоче адміністрація
 цього не хочуть учні
 астрономія «опіум» для народу

 
Короткий путівник зоряним небом
Ви зараз тут: Головна > Новини
Російські загарбники вдерлися в Україну. Йде війна!
На світлині показано овал полярного сяйва на Юпітері в ультрафіолетових хвилях. Авторські права на зображення: NASA/JPL-Caltech/SwRI. Фото з сайту https://www.nasa.gov/solar-system/nasas-juno-reveals-dark-origins-of-one-of-jupiters-grand-light-shows/.

03 липня 2024 р.

Інфрачервоне випромінювання у високих шарах атмосфери Юпітера може бути спричинене зіткненням частинок темної матерії

Двоє астрофізиків з Принстонського університету та Національної прискорювальної лабораторії SLAC знайшли можливі докази зіткнення частинок темної матерії. В дослідженні, результати якого опубліковано в Physical Review Letters, Карлос Бланко (Carlos Blanco) та Ребекка Лін (Rebecca Leane) вивчили екваторіальний район Юпітера вночі, щоб мінімізувати вплив полярних сяйв.

Такий вигляд матиме Надзвичайно великий телескоп (Extremely Large Telescope, ELT) Європейської південної обсерваторії. Фото з сайту https://elt.eso.org/public/images/eso1617a/.

30 червня 2024 р.

Виготовлення дзеркала Надзвичайно великого телескопа близьке до завершення

Відлито останній сегмент головного дзеркала Надзвичайно великого телескопа (Extremely Large Telescope, ELT), що свідчить про ще одну віху в будівництві супертелескопа. Телескоп із дзеркалом завширшки майже 40 метрів буде найбільшим у світі, коли його встановлять в чилійській пустелі Атакама.

Обсерваторія сонячної динаміки (Solar Dynamics Observatory, SDO) NASA. Дані, отримані за допомогою цього космічного зонда, використано в новому дослідження сонячних супергранул. Фото з сайту https://svs.gsfc.nasa.gov/10542/.

26 червня 2024 р.

Нове дослідження кидає виклик стандартній теорії сонячної конвекції

Група геліофізиків з Центру астрофізики та космічної науки Нью-Йоркського університету Абу-Дабі на чолі з Крісом С. Генсоном (Chris S. Hanson) виявила внутрішню структуру сонячних супергранул — потоку, що транспортує тепло від внутрішньої частини Сонця до його поверхні. Аналіз супергранул, виконаний дослідниками, ставить під сумнів сучасне розуміння сонячної конвекції.

Космічний рентгенівський телескоп XMM-Newton (X-ray Multi-Mirror Mission-Newton) Європейського космічного агентства. Фото з сайту https://science.nasa.gov/mission/xmm-newton/

17 червня 2024 р.

Потенційна придатність екзопланети до життя з погляду на її зорю

Пошуки життя за межами Землі сумлінно тривають. Астрономи, які використовують рентгенівську обсерваторію NASA Chandra («Чандра»), а також XMM-Newton Європейського космічного агентства, роблять внесок в цю справу і сподіваються закласти основу для майбутніх проєктів.

[Архів новин]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів