Опитування

У Вашій школі не викладають астрономію, бо:

 немає вчителя
 цього не хоче адміністрація
 цього не хочуть учні
 астрономія «опіум» для народу

 
Короткий путівник зоряним небом
Ви зараз тут: Головна > Новини
Російські загарбники вдерлися в Україну. Йде війна!
Уявлення художника про «уламки» галактики Гея-Енцелад, яка злилася з нашою галактикою Молочний Шлях на ранніх стадіях формування, майже 10 мільярдів років тому. Тепер її залишки можна знайти по всій Галактиці та в зоряному гало. Авторські права на малюнок: Європейське космічне агентство. Фото з сайту . www.universetoday.com.

24 листопада 2022 р.

Зоряне гало Молочного Шляху не сферичне

Зоряне гало нашої галактики дає астрономам нову «поживу» для роздумів. Досі вони вважали, що його форма сферична. Але це не так. Згідно з новими вимірюваннями, які виконали науковці Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики, форма цього гало нагадує м’яч для регбі (він виягнутий, як порівняти з футбольним м’ячем). Крім того гало нахилене до площини Галактики.

Зображення протопланетного диска навколо молодої зорі HL Tau (сузір’я Тельця), отримане за допомогою телескопа ALMA (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array — Велика міліметрова/субміліметрова антена Атакама). Фото з сайту обсерваторії ALMA.

15 листопада 2022 р.

Астероїдне «сміття» на білих карликах вказує на те, що планети і зорі утворюються одночасно

Астрономи, які вивчають «забруднені» білі карлики, здобувають нові знання про те, як утворюються планети. Нам ще треба багато дізнатися про «дитинство» Сонячної системи. Оскільки ми не можемо повернутися до її початку, науковці покладаються на інші зорі, щоб зрозуміти перші роки процесу формування зір та їхніх планет.

VISTA — дотепер найбільший оглядовий телескоп у світі, призначений для вивчення неба в ближньому інфрачервоному діапазоні. Фото з сайту https://vvvsurvey.org/about/about-vvv/.

08 листопада 2022 р.

Знайдено величезну позагалактичну структуру, яка прихована за Молочним Шляхом

Астрономи давно знають, що є частина нічного неба, яку вони не можуть спостерігати, бо її закриває балдж нашої галактики. Цю ділянку називають «зона уникнення» і вона становить приблизно 10% темного неба. Оскільки її майже не видно, то досі мало відомо про те, що приховує ця ділянка неба. У новій спробі з’ясувати її таємниці дослідники використовували різноманітні інструменти, щоб краще побачити і зрозуміти те, що приховано від наших очей.

Камеру темної енергії (DECam) спеціально розроблено для дослідження темної енергії. Її створення фінансувало Міністерство енергетики США, а виготовила і випробувала камеру Лабораторія імені Фермі (Fermilab). Авторські права на фото: NOIRLab (National Optical-Infrared Astronomy Research Laboratory).

01 листопада 2022 р.

У внутрішній Сонячній системі виявлено три астероїди

Міжнародна група науковців за допомогою Камери темної енергії (Dark Energy Camera, DECam), встановленої на 4-метровому телескопі Віктора М. Бланко в Міжамериканській обсерваторії Серро-Тололо в Чилі виявила три нові навколоземні астероїди, що ховаються у внутрішній частині Сонячної системи — ділянці всередині орбіт Землі та Венери. Це, як відомо, складний регіон для спостережень, бо мисливцям за астероїдами доводиться боротися з відблисками Сонця.

[Архів новин]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів