Опитування

У Вашій школі не викладають астрономію, бо:

 немає вчителя
 цього не хоче адміністрація
 цього не хочуть учні
 астрономія «опіум» для народу

 
Короткий путівник зоряним небом
Ви зараз тут: Головна > Новини
Російські загарбники вдерлися в Україну. Йде війна!
Це знімок молодої зорі AS 209 в сузір’ї Змієносця, яка, згідно з результатами нового дослідження, має, можливо, одну з наймолодших екзопланет. Авторські права на зображення: ALMA (ESO/NAOJ/NRAO), A. Sierra (U. Chile). Фото з сайту https://phys.org.

10 серпня 2022 р.

Уперше в історії виявлено газ в навколопланетному диску

Науковці, які працюють з Великою міліметровою/субміліметровою антеною Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA), разом з колегами із Національної радіоастрономічної обсерваторії (National Radio Astronomy Observatory, NRAO) вперше в історії виявили газ у навколопланетному диску. Ба більше, відкриття також свідчить про наявність дуже молодої екзопланети. Результати дослідження опубліковані в The Astrophysical Journal Letters.

Ілюстрація гіпотетичної Планети 9. Авторство: R. Hurt/IPAC, Caltech. Фото з сайту www.universetoday.com.

01 серпня 2022 р.

Закінчуються місця, де могла б ховатися «Планета 9»

Ми маємо досить хороше уявлення про те, що міститься в Сонячній системі. Нам відомо, що між Юпітером і Сатурном не обертається ні планета розміром з Марс, ні коричневий карлик-немезида, який прямує в нашу планетну систему. Будь-що велике і яке лежить досить близько до Сонця, буде легко помічено. Але ми можемо робити припущення про існування більш віддаленого небесного тіла, такого, як гіпотетична Планета 9 (або Планета 10, якщо ви вважаєте Плутон планетою). Проте, результати нового дослідження не додають ваги цьому припущенню.

Логотип місії Voyager («Вояджер»). Фото з сайту NASA.

29 липня 2022 р.

Зондам-близнюкам NASA «Вояджер» майже 45 — і щодо них треба ухвалювати непрості рішення

Добігають кінця роки, відведені на експлуатацію двох робочих «конячок» NASA, але вони ще не готові здаватися.

Космічний телескоп «Спітцер» (Spitzer Space Telescope). Його дані було використано для вивчення впливу надмасивної чорної діри в центрі галактики на процес утворення нових зір. Фото з сайту https://www.nasa.gov/feature/jpl/nasa-celebrates-the-legacy-of-the-spitzer-space-telescope.

23 липня 2022 р.

Як розвиваються галактики? Студентка змогла виявити відсутню ланку

Студентка Амхерстського університету штату Массачусетс зробила значний внесок у дослідження формування зір і чорних дір, здобувши важливе розуміння того, як вони пов’язані. Ця нова інформація дасть можливість астрономам ефективніше розкривати таємниці еволюції галактик. Зокрема і за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба.

[Архів новин]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів