Опитування

У Вашій школі не викладають астрономію, бо:

 немає вчителя
 цього не хоче адміністрація
 цього не хочуть учні
 астрономія «опіум» для народу

 
Короткий путівник зоряним небом
Ви зараз тут: Головна > Новини
Російські загарбники вдерлися в Україну. Йде війна!
Логотип Європейського космічного агентства (European Space Agency, ESA). Фото з сайту https://brand.esa.int/assets/logo/.

07 вересня 2024 р.

3D-принтер надрукував у космосі першу металеву деталь

3D-принтер Європейського космічного агентства (European Space Agency, ESA) для друку металевих речей в космосі надрукував першу деталь. Принтер, створений компанією Airbus та її партнерами для технічної демонстрації, було відправлено на Міжнародну космічну станцію на початку цього року. Там астронавт ESA Андреас Моґенсен (Andreas Mogensen) встановив корисний вантаж у європейську стійку модуля Columbus ESA. У серпні поточного року принтер успішно надрукував першу 3D металеву форму в космосі.

Посадковий модуль Vikram («Вікрам») місії Chandrayaan-3 («Чандраян-3») Індійської організації космічних досліджень. Фото з сайту https://pragativadi.com/chandrayaan-3-vikram-lander-to-land-on-moon-at-6-04-pm-on-aug-23-says-isro.

23 серпня 2024 р.

Океан магми колись покривав Місяць?

Наукові дані, отримані за допомогою індійського місяцехода Pragyan («Праґ’ян»), вказують на те, що в далекому минулому на Місяці міг існувати океан з магми. Вивчення зразків місячного ґрунту дає дослідникам Місяця нову перспективу, бо інші зразки, які раніше аналізували науковці, були взяті в районі екватора та в середніх широтах.

Астрономи візьмуть участь у створенні годинника для Місяця, щоб відстежувати час на природному супутнику Землі. Фото з сайту https://www.bbc.co.uk/newsround/64801599.

17 серпня 2024 р.

Міжнародний астрономічний союз відгукнувся на заклики розробити правила визначення часу на Місяці

Генеральна асамблея Міжнародного астрономічного союзу (МАС) 15 серпня 2024 р. ухвалила резолюцію із закликом до космічних організацій всього світу співпрацювати над стандартом вимірювання часу на Місяці, де доба триває 29,5 земних днів.

Логотип Гринвіцької королівської обсерваторії (Royal Observatory Greenwich). Фото з сайту https://www.rmg.co.uk.

04 серпня 2024 р.

Оголошено короткий перелік світлин найбільшого в світі конкурсу астрофотографії

Гринвіцька королівська обсерваторія (Royal Observatory Greenwich) оприлюднила світлини, що увійшли до короткого переліку найкращих зображень конкурсу «Астрофотограф 2024 року» (2024 Astronomy Photographer of the Year). Конкурс «Астрофотограф року» проводиться вже 16-й рік і завжди збирає тисячі заявок від найкращих космічних фотографів з усього світу.

[Архів новин]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів