Опитування

У Вашій школі не викладають астрономію, бо:

 немає вчителя
 цього не хоче адміністрація
 цього не хочуть учні
 астрономія «опіум» для народу

 
Короткий путівник зоряним небом
Ви зараз тут: Головна > Новини
Російські загарбники вдерлися в Україну. Йде війна!
Присутність урацилу (червоний пік) в зразках речовини з астероїда Рюґу визначили методом мас-спектрометрії (масу іона вимірюють за його відхиленням у магнітному полі). Авторські права на зображення: Ясухіро Оба (Yasuhiro Oba) та інші. Фото з сайту https://phys.org.

22 березня 2023 р.

У зразках астероїда Рюґу знайдено молекулу урацил, що входить до складу рибонуклеїнової кислоти (РНК)

Дослідники проаналізували зразки речовини астероїда Рюґу, зібрані космічним апаратом Японського космічного агентства «Хаябуса-2» (Hayabusa2), і виявили урацил, один з компонентів рибонуклеїнової кислоти (РНК). Ця молекула задіяна, зокрема, в синтезі білків живих організмів. Нікотинову кислоту, відому ще як вітамін B3 або ніацин, що є важливою для метаболізму в живих організмах, також виявлено в тих же зразках.

Світлина Місяця. Автор фото І. Крячко

18 березня 2023 р.

Компанія, відома своїми автомобілями, побудує ядерні реактори для Місяця

Британська аерокосмічна компанія Rolls-Royce (Роллс-Ройс) оголосила про те, що отримала 2,9 мільйона фунтів стерлінгів (3,5 мільйона доларів) від Космічного агентства Великобританії на розробку невеликих ядерних реакторів для майбутньої бази землян на Місяці.

Одна з 27 антен-чаш Дуже великого масиву антен Карла Г. Янського в Нью-Мексико (США). Фото з сайту https://science.nrao.edu/facilities/vla/.

04 березня 2023 р.

Отримано нові відомості про подвійні зорі

Дослідники з Оксфордського університету сприяли великому міжнародному дослідженню, що стосувалося цікавих космічних об’єктів: подвійних зоряних систем в яких один із компонентів є чорною дірою чи нейтронною зорею. Ці тіла мають велику силу тяжіння, а тому здатні перетягувати на себе зовнішні шари нормальної зорі-супутника. Як наслідок — утворюється диск із речовини, що обертається навколо масивного компонента системи.

Уявлення художника про газову планету-гігант, що обертається навколо зорі червоного карлика TOI-5205. Авторські права на зображення: Кетрін Кейн (Katherine Cain), Інститут науки Карнегі. Фото з сайту https://phys.org.

24 лютого 2023 р.

«Заборонена» планета, що обертається навколо маленької зорі, ставить під сумнів теорії формування газових гігантів

Група астрономів з Інституту науки Карнегі виявила незвичайну планетну систему, в якій газова планета-гігант обертається навколо зорі червоного карлика TOI-5205. Висновки науковців, оприлюднені в The Astronomical Journal, кидають виклик усталеним уявленням про формування планет.

[Архів новин]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів