Опитування

У Вашій школі не викладають астрономію, бо:

 немає вчителя
 цього не хоче адміністрація
 цього не хочуть учні
 астрономія «опіум» для народу

 
Короткий путівник зоряним небом
Ви зараз тут: Головна > Новини
Російські загарбники вдерлися в Україну. Йде війна!
Космічний рентгенівський телескоп XMM-Newton (X-ray Multi-Mirror Mission-Newton) Європейського космічного агентства. Фото з сайту https://science.nasa.gov/mission/xmm-newton/

17 червня 2024 р.

Потенційна придатність екзопланети до життя з погляду на її зорю

Пошуки життя за межами Землі сумлінно тривають. Астрономи, які використовують рентгенівську обсерваторію NASA Chandra («Чандра»), а також XMM-Newton Європейського космічного агентства, роблять внесок в цю справу і сподіваються закласти основу для майбутніх проєктів.

Логотип місії Landolt. Фото з сайту https://landolt.gmu.edu.

15 червня 2024 р.

Штучна зоря для астрономів від NASA

У середині червня поточного року NASA оголосило про плани розмістити невеликий супутник на орбіті Землі на висоті трохи більше 35 400 кілометрів над поверхнею планети — це достатньо далеко, щоб супутник імітував справжню зорю для телескопів на Землі. Науковці кажуть, що супутник під назвою Landolt буде недостатньо яскравим, щоб його можна побачити неозброєним оком. Але за допомогою аматорського телескопа можна буде помітити об’єкт розміром з коробку для взуття, що нерухомо висітиме над Сполученими Штатами.

Сонячні плями 1 вересня 1859 року, намальовані Річардом Керрінґтоном. На Сонці трапився сильний спалах, що спричинив на Землі найсильнішу геомагнітну бурю в історії. Вона, зокрема, призвела до розладу телеграфного зв’язку в усьому світі. Фото з сайту https://en.wikipedia.org.

06 червня 2024 р.

Максимум 25-го сонячного циклу все ще попереду: які явища та загрози очікують експерти?

У травні поточного року потужні геомагнітні бурі спричинили приголомшливі полярні сяйва на широтах, де їх рідко спостерігають. Світлові шоу можна було побачити на півдні Флориди та Техасу, натомість у більш північних районах Сполучених Штатів вони були разючими. Але 25-й сонячний цикл, нинішній максимум активності Сонця, не досягне піку до літа 2025 року, а це означає, що ми цілком можемо побачити більше полярного сяйва в місцях, де його не звикли бачити.

Актор Леонард Німой (Leonard Nimoy) в ролі Спока з науково-фантастичного телевізійного серіалу «Зоряний шлях: Оригінальний серіал»). Фото з сайту https://www.britannica.com/biography/Leonard-Nimoy.

29 травня 2024 р.

Нове дослідження стверджує — рідної планети Спока, ймовірно, не існує

Можливо, ви чули про зорю 40 Ерідана А (HD 26965). Досі її вважали материнською зорею для планети Вулкан — рідного світу Спока, відомого героя з науково-фантастичного телевізійного серіалу «Зоряний шлях: Оригінальний серіал». Про відкриття ймовірної планети методом променевих швидкостей у 2018 р. оголосили дві групи астрономів.

[Архів новин]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів