Опитування

У Вашій школі не викладають астрономію, бо:

 немає вчителя
 цього не хоче адміністрація
 цього не хочуть учні
 астрономія «опіум» для народу

 
Короткий путівник зоряним небом
Ви зараз тут: Головна > Новини
Російські загарбники вдерлися в Україну. Йде війна!
На цій фотографії від 18 лютого 2020 року зображений сейсмометр, накритий куполом космічного апарата InSight на поверхні Марса. Космічний зонд втрачає потужність через пил, який накопичився на його сонячних панелях. У вівторок, 17 травня 2022 року, NASA повідомило: агентство використовуватиме сейсмометр космічного апарата для виявлення марскотрусів, доки його електроенергія не зникне. Згідно з прогнозами, робота припиниться в липні, майже через чотири роки після прибуття InSight на Марс. Фото з сайту https://phys.org.

18 травня 2022 р.

Космічний апарат NASA припинить роботу на Марсі через пил

Марсіанський зонд Insight (абревіатура від Interior Exploration using Seismic Investigations, Geodesy and Heat Transport — Ред.) втрачає енергію через пил, що накопичився на його сонячних панелях. NASA заявило 17 травня поточного року, що використовуватиме сейсмометр космічного апарата для реєстрації марскотрусів, поки електроенергія не зникне. Це, ймовірно, трапиться в липні. Тоді диспетчери, які тримають зв’язок з InSight, контролюватимуть його до кінця цього року, перш ніж припинити роботу з ним.

Спускний модуль космічного апарата Chang’e 5 на поверхні Місяця. Фото з сайту www.newscientist.com.

05 травня 2022 р.

Місячний ґрунт може стати ключем до створення місячної бази

Минуло понад півстоліття відтоді, як людство вперше ступило на Місяць, але досі є проблема створення там бази землян. Як жителі місячної бази за сотні тисяч кілометрів від Землі виготовлятимуть потрібні матеріали, такі як вода та кисень? Що їм робити зі своїми відходами?

Телескоп Гоббі-Еберлі (Hobby-Eberly Telescope, HET) обсерваторії МакДональда Техаського університету. Фото з сайту https://alchetron.com/Hobby-Eberly-Telescope.

28 квітня 2022 р.

Наднова розкриває свої секрети команді астрономів

Міжнародна група астрономів на основі спостережних даних, отриманих за допомогою телескопа Гоббі-Еберлі (Hobby-Eberly Telescope, HET) обсерваторії МакДональда Техаського університету, розкрила таємницю спалаху зорі, зареєстрований кілька років тому і який триває навіть зараз. Здобуті результати допоможуть астрономам краще зрозуміти процес того, як живуть і вмирають масивні зорі.

Космічний телескоп імені Габбла протягом 32 років виконує спостереження різних об’єктів і явищ Всесвіту. Фото з сайту NASA.

22 квітня 2022 р.

Усі спостереження «Габбла» на одній картинці

Від початку роботи і до сьогодні, тобто за 32 роки, Космічний телескоп імені Габбла виконав близько 1,4 мільйона спостережень об’єктів Всесвіту. Фізик Кейсі Гандмер (Casey Handmer) зацікавився тим, яку частину неба оглянув «Габбл», і придумав, як об’єднати всі спостереження цього телескопа в одну велику картину неба. Отже, яку частину неба сфотографував «Габбл»? Відповідь може вас здивувати.

[Архів новин]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів