Опитування

У Вашій школі не викладають астрономію, бо:

 немає вчителя
 цього не хоче адміністрація
 цього не хочуть учні
 астрономія «опіум» для народу

 
Короткий путівник зоряним небом
Ви зараз тут: Головна > Новини
Російські загарбники вдерлися в Україну. Йде війна!
Уявлення художника про тераформований Марс. Автор зображення: Daein Ballard / CC BY-SA 3.0. Фото з сайту www.sci.news.

13 червня 2025 р.

Чи можемо ми зробити Марс придатним для життя за допомогою тераформування?

У новій статті планетолог з Лос-Аламоської національної лабораторії Ніна Ланца (Nina Lanza) та її колеги розглянули, що потрібно зробити, щоб середовище Марса стало більш схожим на земне, і що потрібно зробити зараз, якщо є надія, що колись Червона планета зможе підтримувати життя людей.

Один із трьох сценаріїв зіткнення Молочного Шляху та Андромеди згідно з результатами нового дослідження. За відстані між галактиками у 100 000 світлових років відбудеться їхнє зіткнення й утворення галактики Мілкомеда. Авторські права на зображення: NASA / ESA.

03 червня 2025 р.

Молочний Шлях і галактика Андромеди, ймовірно, не зіткнуться

Астрономи давно підозрювали — Молочний Шлях та найближча до нього велика галактика Андромеда перебувають на шляху зіткнення. Здавалося, що це було підтверджено даними космічного телескопа NASA «Габбл» у 2012 р. Нова еліптична галактика, яка могла б утворитися внаслідок можливого злиття Андромеди та Молочного Шляху, навіть отримала назву «Мілкомеда». Зіткнення відбудеться приблизно через 4 або 5 мільярдів років, згідно з моделюванням.

Змодельоване зображення надмасивної чорної діри в галактиці M87, яку спостерігали на частоті 230 гігагерц. Авторські права на зображення: Event Horizon Telescope, D. Pesce, A. Chael. Фото з сайту www.universetoday.com.

26 травня 2025 р.

Наступне вдосконалення Телескопа горизонту подій? Різнокольорові зображення чорних дір

Астрономи, які працюють з Телескопом горизонту подій (Event Horizon Telescope, EHT), розробили новий метод спостереження радіонеба на різних частотах, і це означає, що незабаром вони зможуть отримувати кольорові зображення надмасивних чорних дір.

Космічна обсерваторія Ніла Ґерельса Свіфта (Neil Gehrels Swift Observatory). Фото з сайту https://swift.gsfc.nasa.gov.

16 травня 2025 р.

Немає простої історії походження довгих гамма-спалахів

Гамма-спалахи (Gamma-ray bursts, GRB) — найпотужніші явища у Всесвіті. Вперше виявлені під час Холодної війни, ці події генерують величезну кількість високоенергетичного випромінювання за короткий проміжок часу. Вони бувають двох типів: короткі GRB, що тривають менше двох секунд, і довгі GRB, що тривають хвилини. Обидва типи мають таємниче походження.

[Архів новин]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів