Опитування

У Вашій школі не викладають астрономію, бо:

 немає вчителя
 цього не хоче адміністрація
 цього не хочуть учні
 астрономія «опіум» для народу

 
Короткий путівник зоряним небом
Ви зараз тут: Головна > Новини
Російські загарбники вдерлися в Україну. Йде війна!
Уявлення художника про космічний зонд Trace Gas Orbiter на орбіті Марса. Фото з сайту https://www.esa.int/ESA_Multimedia/Images/2014/01/ExoMars_Trace_Gas_Orbiter.

23 травня 2023 р.

Як би ми розшифрували повідомлення від позаземної цивілізації?

Новий проєкт дасть нам можливість це перевірити. Він спрямований на те, щоб підготувати людство до того дня — якщо він колись настане — коли ми встановимо контакт із розумними інопланетянами. У проєкті можуть взяти участь всі охочі.

Одне із зображень, яке вивчали в рамках виконання проєкту з пошуку потенційно небезпечних для Землі астероїдів. Фото з сайту https://www.zooniverse.org/projects/fulsdavid/the-daily-minor-planet/talk/subjects/88812361.

17 травня 2023 р.

Астрономи потребують вашої допомоги у визначенні небезпечних астероїдів

Ви можете стати мисливцем за астероїдами — завдяки проєкту громадянської науки, започаткованому Місячно-планетною лабораторією Аризонського університету в США. І ваше прізвище навіть може бути назване в науковій публікації.

Великий канарський телескоп (Gran Telescopio Canarias) на острові Ла Пальма (Іспанія). За його допомогою, а також за допомогою космічної обсерваторії Герельса «Свіфт» і Телескопа нових технологій Європейської південної обсерваторії в Чилі, астрономи вивчали найсильніший вибух з досі виявлених у Всесвіті. Фото з сайту http://www.gtc.iac.es/gtc/gtc.php.

12 травня 2023 р.

Астрономи виявили найсильніший космічний вибух, який коли-небудь спостерігали

Група астрономів, яку очолювали науковці з Саутгемптонського університету, виявила космічний вибух, що у понад десять разів яскравіший, ніж будь-яка відома досі наднова (зоря, що вибухає). Він також втричі яскравіше найяскравішої припливної події, коли зоря падає в надмасивну чорну діру.

Місія «Аполлон-11» — це висадка перших людей на поверхню Місяця у 1969 році. Фото з сайту NASA.

09 травня 2023 р.

Виявлено залізне «серце» Місяця

Приблизно 20 років тому науковці змогли використати обертання Місяця, щоб визначити, що зовнішнє ядро у нього розплавлене. Однак, відносно малий розмір внутрішнього ядра ускладнив його вивчення. Тепер нове дослідження виявило — Місяць має тверде внутрішнє ядро, яке складається із заліза, як і в Землі.

[Архів новин]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів