

17 березня 2025 р.
Наскільки масивними є нейтронні зорі при народженні? Тепер ми знаємо відповідь
Міжнародна група астрофізиків з Китаю та Австралії вперше визначила, наскільки масивними є нейтронні зорі, коли вони народжуються. «Розуміння маси нейтронних зір одразу після їх утворення є головним для розкриття історії їхнього формування», — сказав доктор Саймон Стівенсон, дослідник з Технологічного університету Свінберна та співавтор дослідження. «Ця робота забезпечує важливу основу для інтерпретації гравітаційних хвиль, виявлених від злиття нейтронних зір».

15 березня 2025 р.
Після нового відкриття Сатурн має 274 супутники
Група астрономів з Тайваню, Канади, США та Франції відкрила ще 128 супутників, що обертаються навколо газового гіганта Сатурна, довівши загальну кількість підтверджених супутників до 274. Міжнародний астрономічний союз визнав відкриття 11 березня 2025 року.

11 березня 2025 р.
Виявлено несподівано складну хімію в первісній галактиці
Астрономи Аризонського університету дізналися більше про напрочуд зрілу галактику, яка існувала, коли Всесвіту було менше 300 мільйонів років — лише 2% від його нинішнього віку. За словами дослідників, галактика під назвою JADES-GS-z14-0, яку спостерігали за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба NASA, є несподівано яскравою та хімічно складною для об’єкта цієї первісної ери існування Всесвіту. Це відкриває рідкісний погляд у найпершу главу його історії.

05 березня 2025 р.
Протопланетні диски можуть існувати довше, ніж досі вважали астрономи
Якби існувала така річ, як фотоальбом Всесвіту, він міг би містити знімки схожих на млинці дисків газу та пилу, що кружляють навколо новоутворених зір Молочного Шлях. Досі астрономи вважали — ці протопланетні диски є короткочасним елементом навколо більшості, якщо не всіх, молодих зір, забезпечуючи сировину для формування планет.