Опитування

У Вашій школі не викладають астрономію, бо:

 немає вчителя
 цього не хоче адміністрація
 цього не хочуть учні
 астрономія «опіум» для народу

 
Короткий путівник зоряним небом
Ви зараз тут: Головна > Новини
Російські загарбники вдерлися в Україну. Йде війна!
У ділянці утворення зір в Туманності Оріона за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба виявлено дивовижні пари планетоподібних об’єктів з масою від 0,6 до 13 мас Юпітера. Їхнє існування неможливо пояснити звичайними теоріями походження планетних систем. Фото з сайту https://www.zooniverse.org.

22 квітня 2024 р.

Запропоновано нову модель формування нещодавно відкритих планет «вільного плавання»

Нещодавно відкритий потенційно новий клас далеких і таємничих планет, що перебувають у «вільному плаванні», зацікавив астрономів після того, як наприкінці минулого року були опубліковані приголомшливі зображення, зроблені космічним телескопом Джеймса Вебба.

Космічний телескоп Джеймса Вебба (James Webb Space Telescope, JWST). Фото з сайту https://esahubble.org/wordbank/james-webb-space-telescope/.

16 квітня 2024 р.

Чи допоможе «Джеймс Вебб» розгадати велику таємницю космології?

Науковці сподівалися, що космічний телескоп Джеймса Вебба (James Webb Space Telescope, JWST), запущений наприкінці 2021 року, допоможе вирішити питання про розширення Всесвіту раз і назавжди. Але поки що цього не трапилося. Натомість дві групи космологів обчислили різні значення сталої Габбла, незважаючи на те, що обидві спостерігали місцевий Всесвіт за допомогою JWST.

Космічний апарат NASA Mars Reconnaissance Orbiter (MRO), який досліджує Марс. Фото з сайту https://mars.nasa.gov/mro/.

24 березня 2024 р.

Волога епоха на Марсі, можливо, була коротшою, ніж досі вважали астрономи

Нині Марс, мабуть, сухий і без життя, але численні докази вказують на те, що вода текла по Червоній планеті мільярди років тому. Тепер нові дослідження показали, що ця вода могла існувати менше часу, ніж вважали науковці раніше. Це тому, що яри, які спостерігали на Марсі космічні апарати, зокрема Mars Reconnaissance Orbiter (MRO), і які вважали вирізаними потоком води, натомість могли бути створені вибуховим випаровуванням льоду вуглекислого газу.

Астрономічна весна у Північній півкулі починається за київським часом в середу, 20 березня 2024 р. У дні рівнодення Земля перебуває в таких точках своєї орбіти, коли обидві півкулі отримують однакову кількість сонячного світла. Фото з сайту https://en.wikipedia.org/wiki/March_equinox.

18 березня 2024 р.

Весняне рівнодення настало. Що це означає?

Весна майже тут — принаймні астрономічна. Весняне рівнодення настає у середу (за київським часом — Ред.) 20 березня 2024 р., знаменуючи початок весняного сезону для Північної півкулі. Але що це насправді означає? Ось що треба знати про те, як ми ділимо рік, зважаючи на орбіту Землі.

[Архів новин]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів