Опитування

У Вашій школі не викладають астрономію, бо:

 немає вчителя
 цього не хоче адміністрація
 цього не хочуть учні
 астрономія «опіум» для народу

 
Короткий путівник зоряним небом
Ви зараз тут: Головна > Новини
Російські загарбники вдерлися в Україну. Йде війна!
Загальний вигляд спектрографа Multi Unit Spectroscopic Explorer (MUSE), який встановлено на Дуже великому телескопі Європейської південної обсерваторії в Чилі. Фото з сайту https://www.eso.org/sci/facilities/develop/instruments/muse.html.

12 січня 2025 р.

Науковці-аматори змінюють наш погляд на хмари Юпітера

Дослідження, яке об’єднало дані астрономів-аматорів і професійних астрономів, приголомшило науковців, виявивши, що хмари Юпітера не такі, як ми вважали. Раніше думали, що хмари Юпітера складаються з аміачного льоду. Нове дослідження (його результати опубліковані в Journal of Geophysical Research) показує, що вони насправді можуть складатися з гідросульфіду амонію та смоґу.

На ілюстрації показано Плутон і його найбільший супутник Харон. Авторські права на зображення: NASA/Роберт Лі (створено за допомогою Canva). Фото з сайту https://www.space.com/pluto-charon-kiss-capture.

07 січня 2025 р.

Неочікуваний механізм пояснює формування системи Плутон — Харон

Десятиліттями планетологи припускали, що незвично великий супутник Плутона Харон утворився внаслідок процесу, подібного до появи Місяця — зіткнення масивних тіл з подальшим розтягуванням і деформацією рідиноподібних тіл. Ця модель прийнятна для системи Земля — Місяць, де інтенсивне тепло та більші маси означає, що тіла, які зіткнулися, поводяться майже як рідини.

За допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба (James Webb Space Telescope, JWST) отримано спектри 54 транснептунових об’єктів. Авторські права на зображення: Вільям Д. Гонсалес Сьєрра (William D. Gonzalez Sierra)/Космічний інститут Флориди, Університет Центральної Флориди. Фото з сайту www.universetoday.com.

02 січня 2025 р.

«Вебб» отримує спектри транснептунових об’єктів і розкриває історію Сонячної системи

Транснептунові об’єкти (Trans-Neptunian Objects, TNO) — це малі планетоїди, які обертаються навколо Сонця поза Нептуном і Плутоном. Вони містять сліди, що залишилися з часу ранньої Сонячної системи, і тому ці небесні тіла мають потенціал розкрити її історію. Але оскільки вони малі, віддалені та тьмяні, TNO дуже важко вивчати. Астрономи знають, що різні групи TNO мають унікальну історію — на це вказують кольори їхніх поверхонь та орбіти. У новому дослідженні науковці розглянули їхні спектри і виявили багате розмаїття, якого раніше не бачили.

Уявлення про планету, населену життям. Автор зображення, створеного за допомогою OpenArt SDXL, Carl E Haney. Фото з сайту https://openart.ai/community/a8WeQBmVh137m9RAMS1C.

24 грудня 2024 р.

Від Землі до планет інопланетян: дослідження фундаментальних меж життя

Позаземне та штучне життя здавна захоплює людський розум. Знаючи лише будівельні блоки нашої власної біосфери, чи можемо ми передбачити, яке життя може існувати на інших планетах? Які фактори завадять створити франкенштейнівські форми життя, які ми сподіваємося отримати в лабораторіях тут, на Землі?

[Архів новин]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів