Переможці олімпіади
РІШЕННЯ
спільного засідання оргкомітету та журі ІV етапу ІІI Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22.02.2013 р. № 183 «Про проведення ІV (фінального) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та фінальних етапів турнірів у 2012/2013 навчальному році» олімпіада з астрономії проходила з 24 до 28 березня 2013 року у м. Києві.
IV етап ІІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії проходив в Українському фізико-математичному ліцеї Київського національного універси¬тету імені Тараса Шевченка, адміністрація якого забезпечила учасників олімпіади як проживанням у інтернаті, так і здоровим харчуванням. Конкурсні змагання учасників олімпіади проходили у достатньо просторих, світлих класних кімнатах з усім необхідним обладнанням для успішного виконання завдань.
Членам журі і оргкомітету також були створені належні умови для роботи: виділено три кабінети для постійної роботи, комп’ютерна та копіювальна техніка, сканер та принтер. Будь-які питання організаційного характеру вирішувались швидко і якісно.
Порівнюючи кількісні показники вже трьох олімпіад, варто відмітити, що, якщо у І етапі І Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії взяли участь 41479 учнів, з них 17006 з міських шкіл, 18723 — із сільських шкіл та 5750 із спеціалізованих загальноосвітніх навчальних закладів, у І етапі ІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади взяли участь відповідно вже 48267 учнів, з них 22002 з міських, 19578 з сільських і 6687 зі спеціалізованих загальноосвітніх навчальних закладів, то у І етапі ІІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади взяли участь 46733 учні, з них 20024 з міських, 19438 з сільських і 7271 зі спеціалізованих загальноосвітніх навчальних закладів, що засвідчило деяке зменшення кількості учасників з міських і сільських шкіл — десь на 2000 учнів, натомість збільшилась кількість учасників олімпіади зі спеціалізованих навчальних закладів — приблизно на 500 осіб.
У II етапі кожної з трьох олімпіад взяли участь 10647 учнів у першій, 10921 у другій та 9818 у третій, з них з міських 4631, 4536 і 4308 відповідно, та 4461, 4399 і 3868 з сільських. Як бачимо, спостерігається тенденція до зменшення кількості учасників з цих шкіл, а от із спеціалізованих загальноосвітніх навчальних закладів навпаки: якщо в минулому році кількість учасників значно зросла — з 1555 до 1984, то цього року зменшилась порівняно з минулим і становить 1642 учні.
У III етапі І Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії взяли участь 989 учнів, з них 344 з міських, 301 з сільських та 344 із спеціалізованих загальноосвітніх навчальних закладів, в ІІІ етапі ІІ Всеукраїнської олімпіади взяли участь вже 1266 учнів, з них 400 з міських, 405 з сільських та 461 зі спеціалізованих загальноосвітніх навчальних закладів, то у цьому ж етапі ІІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади кількість учасників становила 1130 учнів, з них 438 з міських, 368 з сільських та 324 зі спеціалізованих загальноосвітніх навчальних закладів, що також демонструє тенденцію до зменшення учасників.
У IV етапі олімпіади у Львові взяли участь 53 учні, з них 26 учнів виступали за 10 клас та 27 учнів — за 11 клас, в Ужгороді було вже 84 учні: з них 35 виступали за 10 клас і 49 за 11 клас, то в Києві на фінальний етап прибуло 85 учнів, з них 45 виступали за 10 клас і 40 за 11-ий. Серед десятикласників виборювали першість: один семикласник з Одеси, один восьмикласник з Донецької області, п’ять дев’ятикласників із Автономної Республіки Крим, Донецької, Івано-Франківської, Чернівецької областей та Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Учасники олімпіади у Львові представляли 7 міських, 7 сільських та 39 спеціалізованих загальноосвітніх навчальних закладів, в Ужгороді були представники 7-ми міських шкіл, 1-ї сільської і 44 спеціалізованих загальноосвітніх навчальних закладів, а в Києві учасники олімпіади представляли 11 міських, 6 сільських та 68 спеціалізованих школи.
Стосовно ж завдань, запропонованих учням на фінальному етапі ІІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади, можна відмітити, що учням 10 і 11 класу було запропоновано по 5 задач в теоретичному турі, по 2 задачі в 1-ій частині практичного туру та 20 запитань в 2-ій частині практичного туру — псевдоспостереження. Усі задачі є оригінальними авторськими задачами, складеними спеціально для ІІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії. В них враховано позитивний досвід попередніх двох олімпіад, вимоги та рівень Міжнародної олімпіади з астрономії, програми шкільних навчальних дисциплін з математики, фізики та астрономії.
Зміст усіх задач і запитань не виходив за рамки навчальних програм з поглибленим вивченням цих предметів, однак для їх розв’язання учневі необхідно вільно володіти знаннями з різних розділів фізики, математики та астрономії, глибоко розуміти суть астрономічних явищ та законів фізики, що лежать в їх основі. Зокрема, задачі теоретичного туру для 10 класу вимагали знань основ астрономії, а саме: видима і абсолютна зоряні величини, закон Погсона, Сонце, зорі, нові та наднові зорі, закони Ньютона, закон всесвітнього тяжіння, закони збереження в класичній механіці та їх застосування до опису явищ на Землі та в космосі, будова Сонячної системи та методи визначення відстаней в астрономії. Задачі теоретичного туру для 11 класу додатково вимагали знань про фізичну природу космічних об’єктів, законів Кеплера, законів оптики та основ термодинаміки (газових законів). Одна задача була спільною для обох груп учасників олімпіади, оцінювалась 10 балами для 10 класу і 8 балами для 11 класу.
Задачі практичного туру покликані продемонструвати вміння учнів застосовувати знання астрономії для розрахунків спостережуваних явищ чи діяльності людини в космосі. За традицією міжнародних олімпіад з астрономії, завдання цього етапу були підготовлені науковцями-астрономами з Головної астрономічної обсерваторії НАН України та кафедри фізики космосу Київського національного університету імені Тараса Шевченка, які є господарями змагань. Метою 2-ої частини практичного туру (псевдоспостереження) було визначення рівня ерудованості учнів в астрономічній тематиці, знанні сузір’їв, власних назв астрономічних об’єктів, історії астрономії та імен видатних особистостей, пов’язаних з астрономією та космонавтикою.
Аналіз результатів олімпіади показав, що усі задачі відповідали рівню Всеукраїнської та Міжнародної олімпіад — тільки найсильніші учасники змогли розв’язати їх повністю. Практично кожну задачу кілька учасників розв’язали правильно і довели розв’язок до правильного числового результату. Значна частина учнів знайшли вірний шлях розв’язку, але не довели до правильного числового результату через помилки принципового чи випадкового характеру. Конфіденційність задач була дотримана до початку кожного туру олімпіади. Все це дало змогу журі об’єктивно та неупереджено оцінити розв’язки завдань та визначити переможців за сумарним числом балів, набраних у всіх турах олімпіади, та керуючись Положенням про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності (№1099 від 22.09.2011 року). Всі неузгодженості між оцінками журі та самооцінками учасників олімпіади були усунуті під час апеляції, де всі бажаючі учасники олімпіади мали змогу відстояти свою точку зору. Апеляція також засвідчила як високий рівень учасників олімпіади, так і високий фаховий рівень журі олімпіади.
Варто відзначити й роботу оргкомітету, який зробив усе можливе, щоб ІІІ Всеукраїнська учнівська олімпіада з астрономії була проведена на належному рівні. Це стосується як основних заходів — проведення теоретичного і практичного турів, визначення переможців олімпіади та рекомендації до участі у відбірково-тренувальних зборах для формування української команди на Міжнародну олімпіаду, так і проживання учасників, журі й оргкомітету, харчування та організації змістовного дозвілля. Журі олімпіади працювало злагоджено і фахово на всіх етапах — від підготовки завдань олімпіади, їх відбору, доопрацювання текстів задач, збереження їх конфіденційності до початку кожного туру, перевірки розв’язків учасників, дискусіях з учасниками під час апеляції до підведення остаточних результатів олімпіади на спільному засіданні оргкомітету і журі. У визначенні кількості переможців олімпіади журі і оргкомітет керувалися Положенням про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності (№1099 від 22.09.2011 року).
За кінцевими результатами учасників ІІІ Всеукраїнської олімпіади треба відзначити команди Українського фізико-математичного ліцею (2 дипломи І ступеня, 2 дипломи ІІ ступеня, 1 диплом ІІІ ступеня), Івано-Франківської (1 диплом І ступеня, 1 диплом ІІ ступеня та 4 дипломи ІІІ ступеня), Одеської (1 диплом І ступеня, 2 дипломи ІІІ ступеня), Автономної Республіки Крим (1 диплом І ступеня, 1 диплом ІІІ ступеня), Запорізької (2 дипломи ІІ ступеня), Львівської (1 диплом ІІ ступеня, 2 дипломи ІІІ ступеня), Херсонської (1 диплом ІІ ступеня, 1 диплом ІІІ ступеня), команди Донецької, Полтавської, Чернівецької областей та м. Києва (1 диплом ІІ ступеня), Дніпропетровської (3 дипломи ІІІ ступеня), Вінницької, Миколаївської, Харківської областей (2 дипломи ІІІ ступеня), Волинської, Закарпатської, Луганської, Хмельницької, Черкаської областей та м. Севастополя (дипломи ІІІ ступеня) чиї представники стали переможцями. Всього нагороджено 22 учні 10 класу із загального числа 45 учасників та 20 учнів 11 класу із загального числа 40 учасників. Всі переможці набрали більше третини від максимально можливої суми балів. Річний рейтинг команд, в складі яких є переможці, за кінцевими результатами ІІІ Всеукраїнської олімпіади є наступним: команди УФМЛ – 2.8 (І місце), Одеської області – 2.3 (ІІ місце), Запорізької та Херсонської областей – 2.0 (ІІІ місце), команди Автономної Республіки Крим, Івано-Франківської, Полтавської. Чернівецької областей – 1.5, Львівської області – 1.25, Миколаївської області – 1.0, Донецької області та м. Києва – 0.75, Вінницької області – 0.7, Дніпропетровської та Харківської – 0.6, Волинської, Закарпатської та Черкаської областей – 0.5, Луганської, Хмельницької областей та м. Севастополя – 0.3.
Проведення ІІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії висвітлювалось на сайтах департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради, Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка.
Що стосується недоліків у формуванні команд, то потрібно, насамперед, відмітити неправильність оформлення заявок деяких областей та неточності у назвах навчальних закладів, що звичайно спричиняло деякі незручності для роботи оргкомітету. Але в цілому олімпіада пройшла на достатньо високому рівні, не дивлячись на дещо обмежене фінансування та несприятливі погодні умови, відчувається, що вже є певні напрацювання і досвід в проведенні олімпіади, а також враховані помилки, допущені у проведенні попередніх олімпіад.
Оргкомітет і журі висловлюють вдячність за створені умови проведення олімпіади, харчування, проживання та відпочинку учасників змагань організаторам олімпіади:
- Добровольській О.М., начальнику Департаменту освіти і науки Київської міської державної адміністрації, голові оргкомітету;
- Пархоменко І.М., начальнику управління дошкільної та середньої освіти Департаменту освіти і науки Київської міської державної адміністрації;
- Войцехівському М.Ф., директору інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, заступнику голови оргкомітету;
- Коваленко Л.Т., заступнику директора інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка;
- Задніпрянець І.І., методисту науково-методичного центру інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка;
- Бугрову В.А., проректору з науково-педагогічної роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
- Давидовій К.Й., директору Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Також оргкомітет і журі пропонують представити до нагородження Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України таких членів журі:
- Новосядлого Богдана Степановича – директора Астрономічної обсерваторії Львівського національного університету імені Івана Франка;
- Сімона Андрія Олександоровича, інженера Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
- Кузьменкова Сергія Георгійовича – докторанта Херсонського державного університету;
- Марсакову Владиславу Ігорівну – доцента Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова;
- Мислінчука Володимира Олександровича – доценту Рівненського державного гуманітарного університету;
- Мормиля Володимира Григоровича – вчителя Чернігівської спеціалізованої школи I-III ступенів «Надія» Запорізької області.
За плідну роботу в журі олімпіади з астрономії висловити подяку:
- Вихристюк Ніні Григорівні – вчителю Горлівського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст. № 47 – багатопрофільний ліцей «Старт» Донецької області;
- Галаганюк Ларисі Володимирівні – вчителю загальноосвітнього навчального закладу № 282 м. Києва;
- Єпішеву Віталію Петровичу – завідувачу лабораторії Ужгородського національного університету;
- Зайцю Юрію Анатолійовичу – вчителю Степненського НВК Полтавської області;
- Казанцеву Анатолію Михайловичу – викладачу Політехнічного ліцею НТУУ «Київський політехнічний інститут»;
- Каміну Олександру Леонідовичу – вчителю комунального закладу «Луганська спеціалізована школа І-ІІІ ст. № 5»;
- Кичижиєвій Марині Валеріївні – завідувачці відділу республіканського позашкільного навчального закладу МАН «Шукач»;
- Козак Людмилі Володимирівні – доценту кафедри астрономії і фізики космосу Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
- Крячку Івану Павловичу – завідувачу лабораторії Головної астрономічної обсерваторії НАН України;
- Панько Олені Олексіївні – доценту Миколаївського національного університету ім. В.О.Сухомлинського;
- Савошу Валентину Олексійовичу – завідувачу відділом Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти;
- Сергієнко Ользі Миколаївні – молодшому науковому співробітнику Астрономічної обсерваторії Львівського національного університету імені Івана Франка;
- Хатько Івану Вікторовичу – керівнику гуртка Бердянського міського відділу освіти Запорізької області;
- Шигоріну Павлу Павловичу – старшому викладачу Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.
Відповідно до чинного Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності (№1099 від 22.09.2011 року) вирішено нагородити дипломами 42 учасники олімпіади: дипломами І ступеня 5 учнів: 3 з 10-х та 2 з 11-х класів, дипломами II ступеня — 11 учнів: 7 з 10-х та 4 з 11-х класів; дипломами III ступеня — 26 учнів: 12 з 10-х та 14 з 11-х класів, а саме:
Дипломами І ступеня нагороджуються:
11 клас
- Лівінюк Віктор Ярославович – Український фізико-математичний ліцей Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
- Масляк Арсен Вікторович – Українська гімназія № 1 Івано-Франківської міської ради.
10 клас
- Баринова Катерина Андріївна – Український фізико-математичний ліцей Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
- Звагельський Роман Дмитрович – НВК «Школа-ліцей» № 3 ім. А.С.Макаренка м. Сімферополя;
- Солецький Роман Миколайович – Комунальний заклад «Рішельєвський ліцей» Одеської міської ради (учень 7 класу).
Дипломами ІІ ступеня нагороджуються:
11 клас
- Жовковська Валерія Андріївна – Український фізико-математичний ліцей Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
- Рижков Володимир Володимирович – Донецький обласний санаторний ліцей-інтернат з профільним навчанням та поглибленим вивченням гуманітарних, суспільних та природничо-математичних дисциплін «Ерудит» Донецької області;
- Шарковська Владислава Ігорівна – фізико-технічний ліцей при Херсонському національному технічному університеті та Дніпропетровському державному університеті Херсонської міської ради;
- Ярославський Володимир Олександрович – Український фізико-математичний ліцей Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
10 клас
- Бродюк Сергій Володимирович – Львівський фізико-математичний ліцей при Львівському національному університеті імені Івана Франка;
- Ерстенюк Ярослав Любомирович – Українська гімназія № 1 Івано-Франківської міської ради;
- Котенко Андрій Володимирович – Кременчуцький ліцей Полтавської області;
- Кохановський Іван Олександрович – ліцей № 100 «Поділ» Подільського району м. Києва;
- Кульков Олександр Геннадійович – Запорізький НВК № 7 Запорізької міської ради;
- Перевощиков Станіслав Вікторович – Запорізький ліцей «Логос» Запорізької міської ради;
- Пекарський Юрій Вікторович – Чернівецька гімназія № 4 Чернівецької міської ради (учень 9 класу).
Дипломами ІІІ ступеня нагороджуються:
11 клас
- Бегаль Дмитро Ігорович – Севастопольська гімназія № 1 ім.О.С.Пушкіна Севастопольської міської ради;
- Біденко Богдан Димитрійович – Харківська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 Харківської міської ради Харківської області;
- Богданов Дмитро Володимирович – заклад «НВК: ЗОШ І-ІІІ ступенів - гуманітарно-естетичний колегіум № 29 Вінницької міської ради»;
- Вишковський Віктор Сергійович – НВК «Чаплинська школа-гімназія» Чаплинської районної ради Херсонської області;
- Воробйов Антон Романович – Комунальний заклад «Луганська СШ І-ІІІ ступенів імені професора Льва Михайловича Лоповка» Луганської міської ради;
- Горбачук Олександр Анатолійович – Український фізико-математичний ліцей Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
- Дорошенко Ілля Віталійович – Черкаська СШ І-ІІІ ступенів № 17 Черкаської міської ради Черкаської області;
- Коник Володимир Олександрович – Миколаївський морський ліцей ім. професора М. Александрова Миколаївської міської ради;
- Кузнецов Максим Віталійович – Львівський фізико-математичний ліцей при Львівському національному університеті імені Івана Франка (учень 10 класу);
- Кузьмич Валентин Анатолійович – ЗОШ І-ІІІ ступеня № 1 міста Ковеля Волинської області;
- Курдюк Андрій Ігорович – КЗО «Технічний ліцей № 1» м. Дніродзержинська Дніпропетровської області;
- Мельник Артем Геннадійович – Іллічівська гімназія № 1 Іллічівської міської ради Одеської області;
- Осиков Віталій Васильович – Долинський природничо-математичний ліцей Долинської районної ради Івано-Франківської області;
- Щербан Тарас Степанович – Долинський природничо-математичний ліцей Долинської районної ради Івано-Франківської області.
10 клас
- Бобров Олег Андрійович – Одеська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11 Одеської міської ради;
- Ігнатов Володимир Костянтинович – НВК «Школа-ліцей» № 3 ім. А.С.Макаренка м. Сімферополя Автономної Республіки Крим;
- Кобиринка Христина Юріївна – Дрогобицький педагогічний ліцей Львівської області;
- Ковальчук Владислав Сергійович – Баштанська гімназія Баштанської районної ради Миколаївської області;
- Логай Ілля Ігорович – гімназія м. Ужгорода Закарпатської області;
- Новак Василь Мирославович – Івано-Франківська СШ І-ІІІ ступенів № 5 з поглибленим вивченням німецької мови Івано-Франківської міської ради;
- Плотко Павло Павлович – КЗ «Харківський фізико-математичний ліцей № 27 Харківської міської ради Харківської області»;
- Сенченко Олеся Олегівна – заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 8 Вінницької міської ради»;
- Тимощик Владислав Ігорович – Новосілецька ЗОШ І-ІІІ ступенів Деражнянського району Хмельницької області;
- Федун Роман Анатолійович – КЗ освіти «Криворізький Жовтневий ліцей» м. Кривого Рогу Дніпропетровської області;
- Черкас Ігор Володимирович – КЗО «Навчально-виховне об’єднання – ліцей НІТ» м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області;
- Грабарський Сергій Іванович – Томашівська ЗОШ І-ІІ ступенів Калуської районної ради Івано-Франківської області (учень 9 класу).
Дипломами учасників нагороджуються:
11 клас
- Співак Ілля Андрійович – Полтавська гімназія № 17 Полтавської міської ради Полтавської області;
- Гирила Андрій Ігорович – Тернопільська ЗОШ І-ІІІ ступенів №19 Тернопільської міської ради;
- Компанієць Олена Володимирівна – КЗО «Криворізький Жовтневий ліцей» м. Кривого Рогу Дніпропетровської області;
- Сторожук Олександр Сергійович – НВК № 17 м. Кам’янця-Подільського Хмельницької області;
- Кирплюк Микита Станіславович – Мелітопольська гімназія № 9 Мелітопольської міської ради Запорізької області;
- Кримченко Роман Євгенович – Сєвєродонецький НВК «Спеціалізована школа-колегіум Національного університету «Києво-Могилянська академія» Сєвєродонецької міської ради Луганської області;
- Маковєй Данило Федорович – Донецький обласний ліцей-інтернат при Донецькому національному університеті з поглибленим вивченням предметів гуманітарного, суспільного та природничо-математичного циклу Донецької області;
- Паращук Станіслав Євгенович – Чернівецька гімназія № 7 Чернівецької міської ради;
- Тимчишин Ігор Богданович – Івано-Франківський фізико-технічний ліцей-інтернат Івано-Франківської обласної ради;
- Батраченко Олексій Ілліч – НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія» № 17 м. Феодосії Автономної Республіки Крим;
- Скрипник Дмитро Віталійович – Комунальний заклад «Педагогічний ліцей» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області;
- Карпець Максим Леонідович – Костопільська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 Костопільської районної ради Рівненської області;
- Ковбас Євгенія Несторівна – Мукачівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад «Гармонія» Мукачівської міської ради Закарпатської області;
- Левков Мирон Миколайович – Севастопольська гімназія № 1 ім. О.С.Пушкіна Севастопольської міської ради;
- Бахшалієв Артур Магомедович – Коростенська ЗОШ І-ІІІ ступенів №10 Житомирської області;
- Сирих Павло Андрійович – СШ № 52 м. Києва;
- Лінська Віта Юріївна – Богуславська СШ № 1 - ЗНЗ І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів Богуславської районної ради Київської області;
- Павлеса Роксолана Юріївна – Луківський навчально-виховний комплекс Львівської області;
- Васюхно Дмитро Станіславович – комунальна установа «Сумська СШ І-ІІІ ступенів № 2 ім. Д. Косаренка» м. Суми Сумської області.
10 клас
- Мусійчук Олена Юріївна – фізико-математична гімназія №17 Вінницької міської ради Вінницької області;
- Панченко Владислав Віталійович – Вовчанська гімназія № 1 Вовчанської районної ради Харківської області;
- Винничук Михайло-Дмитро Андрійович – гімназія № 2 м. Хмельницького Хмельницької області;
- Вощинський Віктор Віталійович – Івано-Франківський фізико-технічний ліцей-інтернат Івано-Франківської обласної ради;
- Дем’яненко Вячеслав Олексійович – ліцей № 100 «Поділ» м. Києва;
- Черенков Дмитро Валентинович – КЗ «Луганська СШ І-ІІІ ступенів імені професора Льва Михайловича Лоповка» Луганської міської ради;
- Мисаковець Святослав Андрійович – Ніжинський обласний педагогічний ліцей Чернігівської обласної ради;
- Голошівський Володимир Володимирович – Український фізико-математичний ліцей Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
- Рябченко Костянтин Андрійович – КЗО «Криворізький гуманітарно-технічний ліцей № 129» м. Кривого Рогу Дніпропетровської області;
- Трофімюк Олег Валентинович – КЗ «Школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Рівненський обласний ліцей» Рівненської обласної ради;
- Майданович Артем Сергійович – Житомирський міський ліцей при Житомирському державному технічному університеті;
- Міщенко Михайло Дмитрович – ліцей № 100 «Поділ» м. Києва;
- Мітусов Денис Олексійович – Краматорська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 22 з профільним навчанням Краматорської міської ради Донецької області;
- Гонтова Анастасія Олександрівна – Комунальний заклад «Педагогічний ліцей Кіровоградської міської ради Кіровоградської області»;
- Козак Олександр Олегович – Володимир-Волинська гімназія Володимир-Волинської міської ради Волинської області;
- Доля Альона Леонідівна – Кролевецька ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 ім. М.О.Лукаша Кролевецької районної ради Сумської області;
- Кафтанатій Богдан Сергійович – ліцей № 25 ім. М.О. Щорса м. Житомира;
- Магула Станіслав Юрійович – загальноосвітня спеціалізована школа І-ІІІ ступенів фізико-математичного профілю № 12 м. Чернігова;
- Максименюк Михайло Андрійович – Іваньківська ЗОШ І-ІІІ ступенів Маньківської районної ради Черкаської області;
- Кашуба Михайло Іванович – Тернопільська Українська гімназія ім. І. Франка Тернопільської міської ради;
- Єлізаров Дмитро Анатолійович – Севастопольська ЗОШ № 29 Севастопольської міської ради;
- Солох Андрій Ігорович – Ірпінський навчально-виховне об’єднання «Освіта» Ірпінської міської ради Київської області;
- Филипов Сергій Андрійович – Молодіжненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 Сімферопольського р-ну Автономної Республіки Крим (учень 9 класу);
- Данильченко Артем Олегович – Світлодарська ЗОШ І-ІІІ № 11 Дебальцівської міської ради Донецької області (учень 8 класу).
До відбірково-тренувальних зборів для формування складу команди України, що братиме участь у Міжнародній учнівській олімпіаді з астрономії 2013 року, пропонується залучити таких учнів:
- 1. Бродюка Сергія, учня 10 класу Львівського фізико-математичного ліцею при ЛНУ імені Івана Франка;
- 2. Перевощикова Станіслава, учня 10 класу Запорізького ліцею «Логос» Запорізької міської ради Запорізької області;
- 3. Ерстенюка Ярослава, учня 10 класу Української гімназії № 1 Івано-Франківської міської ради;
- 4. Кохановського Івана, учня 10 класу ліцею № 100 «Поділ» м. Києва;
- 5. Котенка Андрія, учня 10 класу Кременчуцького ліцею № 4 Полтавської області;
- 6. Баринову Катерину, ученицю 10 класу Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
- 7. Пекарського Юрія, учня 9 класу Чернівецької гімназії № 4 Чернівецької міської ради;
- 8. Солецького Романа, учня 7 класу комунального закладу «Рішельєвський ліцей» м. Одеси;
- 9. Звагельського Романа, учня 10 класу Навчально-виховного комплексу «Школа-ліцей» № 3 ім. А.С.Макаренка, Автономної Республіки Крим;
- 10. Грабарського Сергія, учня 9 класу Томашівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Калуської районної ради Івано-Франківської області;
- 11. Кузнєцова Максима, учня 10 класу Львівського фізико-математичного ліцею при Львівському національному університеті імені Івана Франка.
У разі, якщо відбірково-тренувальні збори з якихось причин не відбудуться, пропонується визначити команду на Міжнародну учнівську олімпіаду з астрономії у такому складі:
- 1. Баринова Катерина, учениця 10 класу УФМЛ Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
- 2. Бродюк Сергій, учень 10 класу Львівського фізико-математичного ліцею при Львівському національному університеті імені Івана Франка;
- 3. Грабарський Сергій, учень 9 класу Томашівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Калуської районної ради Івано-Франківської області;
- 4. Звагельський Роман, учень 10 класу Навчально-виховного комплексу «Школа-ліцей» № 3 ім. А.С.Макаренка, АР Крим;
- 5. Пекарський Юрій, учень 9 класу Чернівецької гімназії № 4 Чернівецької міської ради.
Оргкомітет та журі рекомендує призначити керівниками команди України для участі у Міжнародній учнівській олімпіаді з астрономії 2013 року:
- Вернидуб Оксану Михайлівну, начальника відділу Інституту інноваційних технологій і змісту освіти;
- Сімона Андрія Олександровича, вчителя Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Голова оргкомітету О. М. Добровольська
Голова журі Б. С. Новосядлий
Секретар І. І. Задніпрянець