Переможці олімпіади
СПІЛЬНЕ РІШЕННЯ
оргкомітету і журі IV етапу І Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії
Відповідно до спільного наказу Міністерства освіти і науки України та Академії педагогічних наук України від 04 березня 2011 року №213/26 “Про проведення IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та фінального етапу турнірів у 2010/2011 навчальному році” олімпіада з астрономії проходила з 27 по 31 березня 2011 р. у м. Львові.
У І етапі І Всеукраїнської олімпіади з астрономії брали участь 41479 учнів, з них 17006 з міських шкіл, 18723 із сільських шкіл та 5750 із спеціалізованих загальноосвітніх навчальних закладів.
У ІІ етапі олімпіади брали участь 10647 учнів, з них 4631 з міських, 4461 з сільських та 1555 із спеціалізованих загальноосвітніх навчальних закладів.
У ІІІ етапі олімпіади брали участь 989 учнів, з них 344 з міських, 301 з сільських та 344 із спеціалізованих загальноосвітніх навчальних закладів.
У ІV етапі олімпіади брали участь 53 учня, з них 26 учнів виступали за 10 клас та 27 учнів – за 11 клас. Серед десятикласників виборювали першість: один п’ятикласник з Одеси, один восьмикласник з Хмельниччини, четверо дев’ятикласників із Івано-Франківської, Запорізької, Дніпропетровської та Вінницької областей. Двоє десятикласників із команд Чернігівської області та Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка виступали за 11 клас.
Учасники олімпіади представляли 7 міських, 7 сільських та 39 спеціалізованих загальноосвітніх навчальних закладів.
Оргкомітет і журі висловлюють вдячність за створені умови проведення олімпіади, харчування, проживання та відпочинку учасників змагань організаторам олімпіади:
- Брегіну Михайлу Григоровичу – начальнику Головного управління освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації;
- Шияну Роману Богдановичу – директору Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти;
- Кацюбі Миколі Романовичу – заступнику директора з науково-педагогічної роботи Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти;
- Балущак Ганна Федорівна – директору Львівського вищого професійного училища ресторанного сервісу і туризму;
- Савошу Валентину Олексійовичу – завідувачу відділу Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти;
- Хоменко Олені Вікторівні – головному спеціалісту Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.
Окремо оргкомітет та журі олімпіади висловлює щиру вдячність за велику допомогу в організації проведення олімпіади — голові Міжнародної учнівської та Тихоокеанської астрономічної олімпіади Михайлу Геннадійовичу Гаврилову та члену організаційного комітету Міжнародної учнівської астрономічної олімпіади Ігорю Валерійовичу Сальнікову; головному науковому співробітнику Головної астрономічної обсерваторії НАН України Віталію Степановичу Кислюку та завідувачу лабораторії Головної астрономічної обсерваторії НАН України Івану Павловичу Крячку.
Оргкомітет і журі вважають за потрібне відзначити активну роботу та вносить пропозицію нагородити почесною грамотою Міністерства таких членів журі та оргкомітету:
- Новосядлого Богдана Степановича – директора Астрономічної обсерваторії Львівського національного університету імені Івана Франка;
- Савоша Валентина Олексійовича – завідувача відділу Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти;
- Ващенко Олену Петрівну – старшого викладача Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова;
- Возну Ольгу Іванівну – директора Луківського навчально-виховного комплексу „СЗШ І-ІІІ ст. – ДНЗ” Самбірського району Львівської області;
- Гладушину Нелю Олександрівну – доцента Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти;
- Кичижиєву Марину Валеріївну – керівника гуртка Республіканського позашкільного навчального закладу МАН Автономної Республіки Крим „Пошукач”;
- Кузьменкова Сергія Георгійовича – докторанта Херсонського державного університету;
- Марсакову Владиславу Ігорівну – доцента Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова;
- Мормиля Володимира Григоровича – вчителя Чернігівської спеціалізованої школи I-III ступенів „Надія” Запорізької області.
Окрема вдячність журі та оргкомітету за значний вклад у організацію та проведення олімпіади Хоменко Олені Вікторівні – головному спеціалісту Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.
Журі та оргкомітет відзначають хорошу підготовку глибокі та ґрунтовні знання учасників олімпіади, особливо серед представників таких команд: Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Дніпропетровської, Донецької, Івано-Франківської, Львівської, Харківської областей та міста Києва.
Олімпіада проходила в два тури: теоретичний і практичний. На теоретичному турі було запропоновано 6 завдань. Практичний тур відбувся у два етапи. На першому етапі учні розв’язували задачі практичного характеру, які включали роботу з картою зоряного неба, обробку сучасних астрономічних даних, астрофотографій та орієнтування на місцевості на основі спостережень за Сонцем та зорями. За традицією міжнародних олімпіад з астрономії завдання цього етапу запропонували науковці-астрономи з Астрономічної обсерваторії Львівського національного університету імені Івана Франка, які є господарями змагань.
На другому етапі практичного туру в режимі показу слайд-презентації учасники змагалися у розпізнаванні небесних об’єктів, зображених на фотографіях, з’ясовували їх назву або номер за каталогом; пояснювали астрономічні явища, впізнавали людей, які внесли вагомий вклад у розвиток космонавтики, називали астрономічні прилади тощо.
Перед учасниками олімпіаді виступили з цікавими лекціями науковці-астрономи. Про сучасні уявлення про Місяць та про останні дослідження нашого природного супутника розповідав головний науковий співробітник Головної астрономічної обсерваторії НАН України, доктор фізико-математичних наук, лауреат Державної премії в галузі науки та техніки Віталій Степанович Кислюк, а директор Львівської астрономічної обсерваторії, доктор фізико-математичних наук Богдан Степанович Новосядлий прочитав змістовну лекцію про реліктове випромінювання та приховані компоненти Всесвіту.
Відповідно до чинного Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових і спеціальних дисциплін, турніри, конкурси-захисти науково-дослідних робіт та конкурси фахової майстерності вирішено нагородити дипломами 26 учасників олімпіади: дипломами I ступеня 4 учнів: по 2 з 10-х та 11-х класів, дипломами II ступеня – 8 учнів: по 4 з 10-х та 11-х класів; дипломами III ступеня – 14 учнів: по 7 з 10-х та 11-х класів.
Дипломами І ступеня нагороджуються:
- Гулін Всеволод, учень 10 класу Харківського НВК № 45 «Академічна гімназія» Харківської області;
- Кайда Олександр, учень 10 класу (виступав за 11 клас) Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
- Коссаковський Аркадій, учень 11 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 м.Ялти Автономної Республіки Крим;
- Федоряка Дмитро, учень 9 класу (виступав за 10 клас)Ліцею інформаційних технологій при ДНУ м.Дніпропетровська Дніпропетровської області;
Дипломами ІІ ступеня нагороджуються:
- Богданов Дмитро, учень 9 класу (виступав за 10 клас) НВК: СЗШ І-ІІІ ст. – гуманітарно-естетичного колежу №29 м.Вінниці Вінницької області;
- Дубодєлов Марк, учень 10 класу загальноосвітного спеціалізованого санаторного інтернатного закладу ІІ-ІІІ ступенів «Ерудит» для обдарованих дітей м. Донецька Донецької області;
- Ільницький Іван, учень 9 класу (виступав за 10 клас) Долинського природничо-математичного ліцею Долинської районної ради Івано-Франківської області;
- Курятніков Євгеній, учень 11 класу Природничо-наукового ліцею №145 Печерського району м. Києва;
- Солецький Роман, учень 5 класу (виступав за 10 клас) Одеської приватної спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів «Гармонія» Одеської області;
- Терсімонов Георгій, учень 11 класу Ліцею при Донецькому національному університеті м. Донецька Донецької області;
- Філь Микита, учень 11 класу Запорізької гімназії №6 Запорізької міської ради Запорізької області.
- Юдаєв Андрій, учень 11 класу Технічного ліцею №1 м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області;
Дипломами ІІІ ступеня нагороджуються:
- Бржечко Даниїл, учень 11 класу Здолбунівської гімназії Здолбунівської районної ради Рівненської області;
- Воробйова Марія, учениця 10 класу Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
- Гордієнко Сергій, учень 10 класу Корсунь-Шевченківського ліцею Корсунь-Шевченківської районної ради Черкаської області;
- Денисенко Юрій, учень 11 класу Харківського ліцею № 161 “Імпульс” Харківської міської ради Харківської області;
- Дубенський Юрій, учень 10 класу Радехівської спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземної мови Львівської області;
- Зубов Юрій, учень 10 класу Комунального закладу «Луганська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №5» Луганської області;
- Іваніга Оксана, учениця 11 класу Рокосівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Хустського району Закарпатської області.
- Коник Володимир, учень 10 класу Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 57 Миколаївської міської ради Миколаївської області;
- Космірак Володимир, учень 11 класу Надвірнянського ліцею Надвірнянської районної ради Івано-Франківської області;
- Малюк Андрій, учень 10 класу Технічного ліцею НТУУ «КПІ» Солом‘янського району м. Києва;
- Романов Владислав, учень 10 класу Севастопольського Військово-Морського ліцею м. Севастополя;
- Сердюк Павло, учень 11 класу Полтавської гімназії № 9 Полтавської міської ради Полтавської області;
- Халавка Назар, учень 11 класу Спеціалізованої школи-інтернату «Львівський фізико-математичний ліцей при ЛНУ ім. І.Франка з поглибленим вивченням природничо-математичних наук» Львівської області;
- Хребтов Юрій, учень 11 класу Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №28 Тернопільської області;
Дипломами учасників нагороджуються:
- Бавда Орест, учень 10 класу Луцької гімназія № 18 Луцької міської ради Волинської області;
- Болсун Владислав, учень 10 класу загальноосвітньої спеціалізованої школи І-ІІІ сту-пенів фізико-математичного профілю №12 м. Чернігова Чернігівської області;
- Вітченко Роман, учень 10 класу Комунального закладу «Педагогічний ліцей Кіровоградської міської ради Кіровоградської області»;
- Войтович Іннесса, учениця 11 класу Одеської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №50 Одеської області;
- Гладун Денис, учень 10 класу навчально-виховного комплексу «Рівненський обласний ліцей-інтернат» Рівненської обласної ради Рівненської області;
- Губко Анна, учениця 10 класу (виступала за 11 клас) загальноосвітньої спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів фізико-математичного профілю №12 м. Чернігова Чернігівської області;
- Далєвський Володимир, учень 10 класу Бучацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Тернопільської області;
- Дзюбак Валерія, учениця 11 класу Щасливського НВК Бориспільського району Київської області;
- Зайчук Ольга, учениця 11 класу Ківерцівської експериментальної ЗОШ – комплекс І-ІІІ ст. Волинської області;
- Кіщук Володимир, учень 8 класу (виступав за 10 клас) Більської ЗОШ І–ІІІ ст. Чемеровецького району Хмельницької області;
- Кметюк Анатолій, учень 11 класу ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Оратів Оратівського району Вінницької області;
- Колоскова Олександра, учениця 11 класу Олександрівської гімназії Сумської міської ради Сумської області;
- Костецький Антон, учень 11 класу Іваньківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Маньківської районної ради Черкаської області;
- Лобанов Олександр, учень 10 класу Комсомольської гімназії ім.В.О.Нижниченка Полтавської області;
- Люманов Едем, учень 10 класу гімназії №11 ім.К.А.Треньова м.Сімферополя Автономної Республіки Крим;
- Лягера Сергій, учень 11 класу Житомирського обласного педагогічного ліцею Житомирської області.
- Носков Вадим, учень 11 класу Миколаївський морський ліцей ім. професора М. Александрова Миколаївської міської ради Миколаївської області;
- Прохорова Марія, учениця 11 класу Чернівецького ліцею № 1 математичного та економічного профілю Чернівецької міської ради Чернівецької області;
- Резник Денис, учень 10 класу Шосткинського НВК: спеціалізована школа І-ІІ ступенів – ліцей Шосткинської міської ради Сумської області;
- Філічкін Максим, учень 10 класу Броварського НВК Київської області;
- Фустій Вадим, учень 10 класу середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Нелипівці Кельменецького району Чернівецької області;
- Цюп’як Томаш, учень 10 класу Мукачівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 16 Мукачівської міської ради Закарпатської області;
- Чухало Іван, учень 11 класу Чаплинської спеціалізована школи І-ІІІ ступенів №1 Чаплинського району Херсонської області;
- Шинкаренко Денис, учень 11 класу Сєвєродонецького багатопрофільного ліцею Сєвєродонецької міської ради Луганської області;
- Шкарупіло Тетяна, учениця 9 класу (виступала за 10 клас) Коханівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Токмацької РДА Запорізької області;
- Щука Роман, учень 11 класу Хмельницької гімназії № 1 імені Володимира Красицького Хмельницької області;
- Хлановський Андрій, учень 11 класу ЗОШ № 13 м. Коростеня Житомирської області;
Оргкомітет та журі олімпіади пропонує відзначити учнів спеціальними призами:
- призом за найбільшу кількість набраних балів на олімпіаді:
серед учнів 11 класу: Коссаковського Аркадія, учня 11 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 м.Ялти Автономної Республіки Крим та Кайду Олександра, учня 10 класу (виступав за 11 клас) Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка
серед учнів 10 класу: Федоряку Дмитра, учня 9 класу (виступав за 10 клас) Ліцею інформаційних технологій при ДНУ м. Дніпропетровська Дніпропетровської області
- призом за максимальну кількість балів, набрану в теоретичному турі олімпіади
серед учнів 11 класу: Кайду Олександра, учня 10 класу (виступав за 11 клас) Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка
серед учнів 10 класу: Федоряку Дмитра, учня 9 класу (виступав за 10 клас) Ліцею інформаційних технологій при ДНУ м. Дніпропетровська Дніпропетровської області
- призом за кращі результати виконання 1-ї частини практичного туру:
Коссаковського Аркадія, учня 11 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 м. Ялта Автономної Республіки Крим
Гуліна Всеволода, учня 10 класу Харківського навчально-виховного комплексу № 45 «Академічна гімназія».
- призом «Кращому знавцю зоряного неба» за кращі результати виконання 2-ї частини практичного туру:
Люманова Едема, учня 10 класу гімназії №11 ім. К.А. Треньова м. Сімферополя Автономної Республіки Крим.
- призом «Наймолодшому учаснику олімпіади»:
Солецького Романа, учня 5 класу (виступав за 10 клас) Одеської приватної спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів «Гармонія» Одеської області.
Для формування складу команди України, що братиме участь у Міжнародній учнівській олімпіаді з астрономії 2011 року, пропонується залучити до відбірково-тренувальних зборів таких учнів:
10 клас:
- Федоряка Дмитро, учень 9 класу (виступав за 10 клас) Ліцею інформаційних технологій при ДНУ м. Дніпропетровська Дніпропетровської області;
- Гулін Всеволод, учень 10 класу Харківського НВК № 45 «Академічна гімназія» Харківської області;
- Солецький Роман, учень 5 класу (виступав за 10 клас) Одеської приватної спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів «Гармонія» Одеської області;
- Дубодєлов Марк, учень 10 класу загальноосвітного спеціалізованого санаторного інтернатного закладу ІІ-ІІІ ступенів «Ерудит» для обдарованих дітей м. Донецька Донецької області;
- Богданов Дмитро, учень 9 класу (виступав за 10 клас) НВК: СЗШ І-ІІІ ст. – гуманітарно-естетичного колежу №29 м.Вінниці Вінницької області;
- Ільницький Іван, учень 9 класу (виступав за 10 клас) Долинського природничо-математичного ліцею Долинської районної ради Івано-Франківської області.
11 клас:
- Коссаковський Аркадій, учень 11 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 м. Ялта Автономної Республіки Крим;
- Кайда Олександр, учень 10 класу (виступав за 11 клас) Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
- Юдаєв Андрій, учень 11 класу Технічного ліцею №1 м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області;
- Курятніков Євгеній, учень 11 класу Природничо-наукового ліцею №145 Печерського району м. Києва.
У зв’язку з тим, що за правилами Міжнародної учнівської олімпіади з астрономії не можуть брати учні віком до 13 років призначити запасною для участі у відбірково-тренувальних зборах Воробйову Марію, ученицю 10 класу Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
У разі не проведення відбірково-тренувальних зборів, визначити такий склад команди для участі у Міжнародній учнівській олімпіаді з астрономії 2011 року:
- Федоряка Дмитро, учень 9 класу (виступав за 10 клас) Ліцею інформаційних технологій при ДНУ м. Дніпропетровська Дніпропетровської області;
- Гулін Всеволод, учень 10 класу Харківського НВК № 45 «Академічна гімназія» Харківської області;
- Коссаковський Аркадій, учень 11 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 м.Ялта Автономної Республіки Крим;
- Кайда Олександр, учень 10 класу (виступав за 11 клас) Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
- Дубодєлов Марк, учень 10 класу загальноосвітного спеціалізованого санаторного інтернатного закладу ІІ-ІІІ ступенів «Ерудит» для обдарованих дітей м. Донецька Донецької області;
Оргкомітет та журі рекомендує призначити керівниками команди України для участі у Міжнародній учнівській олімпіаді з астрономії 2011 року:
- Хоменко Олену Вікторівну – головного спеціаліста Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.
- Новосядлого Богдана Степановича – директора Астрономічної обсерваторії Львівського національного університету імені Івана Франка, старшого наукового співробітника, доктора фізико-математичних наук (науковим керівником).
Голова оргкомітету М.Г. Брегін
Голова журі В.С.Кислюк
Секретар В.О. Савош