Останні новини

04 жовтня 2024 р.

На Сонці стався найсильніший спалах в нинішньому циклі


3 жовтня поточного року на Сонці стався величезний сонячний спалах і сонячний вітер від нього прямує до Землі! Проте, не треба хвилюватися, бо цей спалах далеко не такий потужний, як подія Керрінґтона 1859 року. Але він досить сильний, щоб бути причиною дивовижного полярного сяйва.


28 вересня 2024 р.

Якою буде Земля через 8 мільярдів років?


Нещодавно відкрита екзопланета показує нам, якою буде Земля через мільярди років після того, як вона зустрінеться з Сонцем, що розширюється. Людство, ймовірно, не побачить загибель Землі — за оцінками, все органічне життя буде знищено на планеті...


25 вересня 2024 р.

Рентгенівські імпульси можуть завадити великим астероїдам ударити в Землю



Головна > Проекти > Міжнародний рік астрономії (МРА-2009) > Українські національні проекти

Нижче стисло подано інформацію про окремі українські національні проекти, що були здійснені в рамках
Міжнародного року астрономії й стосувались астрономічної освіти

Заходи, які було організовано й проведено в рамках відзначення Міжнародного року астрономії в Україні, координував Національний номінаційний комітет.

Українські національні проекти Міжнародного року астрономії

Всеукраїнський астрономічний педагогічний фестиваль

Зображення запрошення

Загальноукраїнський проект за участі й підтримки Міністерства освіти і науки України, Української астрономічної асоціації, Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова, Інституту педагогіки АПН України, Київського міського педагогічного університету ім. Б. Грінченка.

Метою проекту є зібрати, розглянути й оцінити досвід викладання астрономії в українських загальноосвітніх навчальних закладах (методичні розробки, технології організації і проведення навчання тощо) та окреслити подальші шляхи розвитку астрономічної освіти в Україні.

Оскільки Всеукраїнський астрономічний педагогічний фестиваль, який було проведено на весні 2010 р., вже став історією, то доречною є коротка післямова: заходи такого масштабу й змісту безумовно потрібні, а тому їх доцільно організовувати більш-менш регулярно (наприклад, один раз на п'ять років). Зрозуміло, що узагальнення педагогічного досвіду навчання астрономії має тривати неперервно, як і розвиток методики. А Фестиваль має стати майданчиком для показу найкращих результатів.

Докладніше про Всеукраїнський астрономічний педагогічний фестиваль
 

Семінари для вчителів астрономії м. Києва

Корпус університету імені Б. Грінченка

Метою проекту є організація й проведення навчально-методичних семінарів для тих учителів, які викладають астрономію в київських школах.

Семінарські заняття організовано за участю й сприяння Київського міського педагогічного університету ім. Б. Грінченка і пройдуть на його базі. Під час семінарських занять буде розглянуто всі теми, що входять до шкільної програми з астрономії. Нову інформацію з астрономічних питань слухачам нададуть провідні київські астрономи, співробітники ГАО НАН України, кафедри астрономії фізичного факультету та Астрономічної обсерваторії Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка.

Передбачено, що зазначені семінарські заняття стануть першим етапом на шляху до запровадження повноцінної системи підвищення фахового рівня вчителів астрономії.

Програма семінарських занять
 

Київська міська виставка астрофотографії

Фото зоряного скупчення М13

Цей проект є складовою частиною міжнародного проекту "Від Землі до Всесвіту" (From Earth to the Universe). Під час реалізації проекту передбачено провести у різних публічних місцях Києва (зокрема в бібліотеках) фотовиставки астрономічних зображень, авторами котрих є як професійні українські астрономи, так і аматори астрономії. Фінальною частиною цього проекту має стати проведення загальноукраїнської фотовиставки астрономічних об'єктів.

Проектом передбачено проведення різноманітних заходів за безпосередньої участі дітей: конкурси малюнків і карикатур астрономічної тематики, ігри (у т. ч. рольові) тощо.

Під час проведення Міжнародного року астрономії зазначений проект втілити в тому варіанті, як його було задумано, не вдалось. Але ідея організації і проведення виставок на астрономічну тематику є дуже правильною. Саме тому робота над її втіленням триває і нині. Зокрема вже організовано кілька виставок в Музеї історії ГАО НАН України.

Нижче на світлині наведено постер виставки "Малюємо Всесвіт"

Зображення постера виставки

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів