Нижче стисло подано інформацію про окремі українські національні проекти, що були здійснені в рамках
Міжнародного року астрономії
Заходи, які було організовано й проведено в рамках відзначення Міжнародного року астрономії в Україні, координував Національний номінаційний комітет.
Окремі проекти і заходи, присвячені Міжнародному року астрономії
Поштовий конверт, поштова марка та поштовий блок
З нагоди відзначення Міжнародного року астрономії УДППЗ "Укрпошта" випустила поштовий конверт, марку та блок з двох марок у буклеті. На конверті й марці зображено меридіанне коло Астрономічної обсерваторії Київського національного університету імені Тараса Шевченка, портрет Ґ.Ґалілея і його телескоп. Дизайн Наталії Фандікової.
Пам'ятні монети "Міжнародний рік астрономії"
Національний банк України увів з 15 червня 2009 р. в обіг срібну пам'ятну монету "Міжнародний рік астрономії" (на фото — внизу ліворуч).
На аверсі монети (на фото вгорі) розміщено: угорі — малий Державний Герб України та рік карбування монети — 2009, під якими напис у три рядки — НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, умовне зображення Сонячної системи, у якій третя від Сонця планета — Земля виконана блакитним топазом масою 0,2 карата; на тлі орбіт — армілярна сфера, класичний астрономічний прилад, що вживали для визначення координат небесних світил, під якою півколом у два рядки напис 100 ГРИВЕНЬ.
На реверсі монети (на фото внизу) на рельєфному тлі зображено: ліворуч Ґалілео Ґалілея (угорі), стилізовану середньовічну мініатюру спостереження за зоряним небом (унизу); праворуч — одну з галактик (угорі), радіотелескоп (унизу). На дзеркальному тлі монети зображено обсерваторію (унизу) та розміщено угорі написи — МІЖНАРОДНИЙ (півколом) РІК, у центрі композиції — напис АСТРОНОМІЇ, у якому літеру "О" замінює планета "Сатурн".
Технічні характеристики монети:
Номінал: 100 грн.
Метал: срібло 999 проби
Маса: 1000.0 грам
Діаметр: 100.0 мм
Якість: "спеціальний анциркулейтед"
Гурт: гладкий із заглибленим написом
Тираж: до 700 штук.
Елемент оздоблення — топаз масою 0,2 карата.
Монета є дійсним платіжним засобом України.
Монету відкарбовано на Банкнотно-монетному дворі Національного банку України.
Художник і скульптор — Володимир Дем'яненко.
5-гривнева пам'ятна монета в оправі (на фото праворуч)