Останні новини

20 квітня 2025 р.

Найлегша з нині відомих нейтронних зір допомагає пояснити життя та смерть зірок


Про подвійну зоряну систему під назвою J0453+1559 вперше повідомлено в 2013 р. Її утворює пара нейтронних зір, що обертаються одна навколо одної кожні 4,07 доби. Система стала об’єктом докладних спостережень, бо лежить на відстані 4000 світлових років від Землі.


15 квітня 2025 р.

Напругу Габбла можна пояснити, якщо припустити обертання Всесвіту


Сучасні космологічні моделі стверджують, що Всесвіт рівномірно розширюється в усіх напрямках, без ознак обертання. Ця ідея відповідає більшості спостережень астрономів. Але це не пояснює так звану напругу Габбла ...


09 квітня 2025 р.

Чи існують «абсолютно темні» гало темної матерії?



Ви зараз тут: Головна > Наше небо > Видавничий центр «Наше небо»
Фото обкладинки методичного посібника

Крячко І.П. Астрономічні бази даних для науки й освіти. Методичний посібник. — К. : Наше небо, 2013. — 60 с.

У посібнику розкрито низку питань щодо використання в процесі навчання астрономії інформації про астрономічні бази даних. Коротко описано вміст найвідоміших сховищ астрономічної інформації та умови доступу до них через мережу Інтернет. Подано методичні рекомендації щодо використання астрономічних баз даних та астрономічної інформації, розміщеної в Інтернеті, у навчанні астрономії в старшій загальноосвітній школі. Посібник розраховано на викладачів і вчителів астрономії, на студентів класичних і педагогічних університетів, які навчаються за фахом «астрономія» й «учитель астрономії», а також на учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

Фото обкладинки брошури «Про обчислення часу в Україні та світі»

Корсунь А.О., Миронов М.Т., Сафронов Ю.І.

 

Про обчислення часу в Україні та світі. — К. : Наше небо, 2013 р. — 40 с.

У науково-популярній лекції «Про обчислення часу в Україні та світі» йдеться про час, про астрономічні основи його обчислення. Лекція розрахована на широкий загал, на всіх тих, кого цікавить астрономія, її розвиток та здобутки. Буде корисною вчителям, які викладають астрономію в загальноосвітніх навчальних закладах.

Фото обкладинки брошури «Астрономія з Космосу»  

Відьмаченко А. П.

 

Астрономія з Космосу — К. : Наше небо, 2011. — 36 с.

У науково-популярній лекції «Астрономія з Космосу» йдеться про астрономічні дослідження, які виконують з поза меж Землі, тобто в космічному просторі. Лекція розрахована на широкий загал, на всіх тих, кого цікавить астрономія, її розвиток та здобутки. Буде корисною вчителям, які викладають астрономію в загальноосвітніх навчальних закладах.

Фото обкладинки методичного посібника для вчителя

Крячко І.П.

 

Астрономія 11 клас. Методичний посібник для вчителя. — К. : Наше небо,
2011. — 202 с.

Посібник призначений для вчителів, які викладають астрономію в загальноосвітніх навчальних закладах. Він містить методичні рекомендації щодо навчання астрономії, проведення позакласної та позашкільної роботи з астрономії, використання додаткових джерел інформації. Мета посібника — допомогти організувати навчальний процес та підготуватися до проведення уроків.

Фото обкладинки методичного посібника для вчителя

Крячко І.П.

 

Моделювання навчальних астрономічних спостережень. Методичний посібник для вчителя. — К. : Наше небо, 2011. — 20 с.

Посібник призначений для вчителів, які викладають астрономію в загальноосвітніх навчальних закладах. Він містить методичні рекомендації щодо проведення модельних (за допомогою електронного планетарію) астрономічних спостережень для цілей навчання астрономії. Мета посібника — допомогти організувати навчальний процес та підготуватися до проведення уроків.

[Наступна сторінка]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів