Останні новини

13 червня 2025 р.

Чи можемо ми зробити Марс придатним для життя за допомогою тераформування?


У новій статті планетолог з Лос-Аламоської національної лабораторії Ніна Ланца та її колеги розглянули, що потрібно зробити, щоб середовище Марса стало більш схожим на земне, і що потрібно зробити зараз, якщо є надія, що колись Червона планета зможе підтримувати життя людей.


03 червня 2025 р.

Молочний Шлях і галактика Андромеди, ймовірно, не зіткнуться


Астрономи давно підозрювали — Молочний Шлях та найближча до нього велика галактика Андромеда перебувають на шляху зіткнення...


26 травня 2025 р.

Наступне вдосконалення Телескопа горизонту подій? Різнокольорові зображення чорних дір



Ви зараз тут: Головна > Наше небо
Фото І. Крячка

«НАШЕ НЕБО» — таку назву мав науково-популярний журнал, заснований за моєю ініціативою Київським республіканським планетарієм у 1998 р. Історія появи цієї назви така.

Ми обговорювали її з відомим українським астрономом, директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України Я.С. Яцківим. Моя пропозиція була — дати журналу назву «Небо». Ярослав Степанович висловився за варіант назви, яка б була співзвучною назві відомого на той час російського журналу «Звездочет». Проте влучного відповідника в українській мові не знайшлось і тоді Ярослав Степанович сказав: «Нехай буде “НАШЕ НЕБО”». Ось так і з’явилась ця назва.

На жаль, планетарій не зміг належним чином продовжити видання журналу, а тому я 2002 р. заснував нове періодичне видання «НАШЕ НЕБО.observer». Журнал виходив упродовж 2006—2009 рр. Нині його видання зупинено.

З 2002 року «НАШЕ НЕБО» — зареєстрований в Україні знак для товарів і послуг.

І. Крячко

Фото обкладинки журналу

  Фото логотипа ВЦ -Наше небо-  

    Видавничий центр Валентини Боровик «Наше небо»

     

    Валентина Боровик, яка до 2001 р. успішно працювала лектором Київського республіканського планетарію, заснувала 2002 р. видавничий центр «Наше небо».

    Завдання видавничого центру «Наше небо»:

  • Підготовка і видання журналу «Наше небо. observer»;
  • Підготовка і видання науково-популярних видань астрономічного змісту;
  • підготовка і видання навчальних посібників для середньої школи.

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів