Останні новини

20 квітня 2025 р.

Найлегша з нині відомих нейтронних зір допомагає пояснити життя та смерть зірок


Про подвійну зоряну систему під назвою J0453+1559 вперше повідомлено в 2013 р. Її утворює пара нейтронних зір, що обертаються одна навколо одної кожні 4,07 доби. Система стала об’єктом докладних спостережень, бо лежить на відстані 4000 світлових років від Землі.


15 квітня 2025 р.

Напругу Габбла можна пояснити, якщо припустити обертання Всесвіту


Сучасні космологічні моделі стверджують, що Всесвіт рівномірно розширюється в усіх напрямках, без ознак обертання. Ця ідея відповідає більшості спостережень астрономів. Але це не пояснює так звану напругу Габбла ...


09 квітня 2025 р.

Чи існують «абсолютно темні» гало темної матерії?



Ви зараз тут: Головна > Наше небо
Фото І. Крячка

«НАШЕ НЕБО» — таку назву мав науково-популярний журнал, заснований за моєю ініціативою Київським республіканським планетарієм у 1998 р. Історія появи цієї назви така.

Ми обговорювали її з відомим українським астрономом, директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України Я.С. Яцківим. Моя пропозиція була — дати журналу назву «Небо». Ярослав Степанович висловився за варіант назви, яка б була співзвучною назві відомого на той час російського журналу «Звездочет». Проте влучного відповідника в українській мові не знайшлось і тоді Ярослав Степанович сказав: «Нехай буде “НАШЕ НЕБО”». Ось так і з’явилась ця назва.

На жаль, планетарій не зміг належним чином продовжити видання журналу, а тому я 2002 р. заснував нове періодичне видання «НАШЕ НЕБО.observer». Журнал виходив упродовж 2006—2009 рр. Нині його видання зупинено.

З 2002 року «НАШЕ НЕБО» — зареєстрований в Україні знак для товарів і послуг.

І. Крячко

Фото обкладинки журналу

  Фото логотипа ВЦ -Наше небо-  

    Видавничий центр Валентини Боровик «Наше небо»

     

    Валентина Боровик, яка до 2001 р. успішно працювала лектором Київського республіканського планетарію, заснувала 2002 р. видавничий центр «Наше небо».

    Завдання видавничого центру «Наше небо»:

  • Підготовка і видання журналу «Наше небо. observer»;
  • Підготовка і видання науково-популярних видань астрономічного змісту;
  • підготовка і видання навчальних посібників для середньої школи.

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів