Останні новини

17 червня 2024 р.

Потенційна придатність екзопланети до життя з погляду на її зорю


Пошуки життя за межами Землі сумлінно тривають. Астрономи, які використовують рентгенівську обсерваторію NASA Chandra («Чандра»), а також XMM-Newton Європейського космічного агентства, роблять внесок в цю справу і сподіваються закласти основу для майбутніх проєктів.


15 червня 2024 р.

Штучна зоря для астрономів від NASA


NASA оголосило про плани розмістити невеликий супутник на орбіті Землі на висоті трохи більше 35 400 км над поверхнею планети — це достатньо далеко, щоб супутник імітував справжню зорю для телескопів на Землі...


06 червня 2024 р.

Максимум 25-го сонячного циклу все ще попереду: які явища та загрози очікують експерти?Ви зараз тут: Головна > Інфотека > Навчальні фільми
Фото коробки СD-диска з фільмом

Все о космосе / The Complete Cosmos (1998)

Все тайны космоса / Space Files (2004)

Виробник — York Films LTD, Великобританія.

P.S. Це, безумовно, найкращий з відомих нам сьогодні фільмів для цілей астрономічної освіти. Поясню чому. Астрономічну інформацію подано окремими темами (їхні назви й коротенький зміст наведено на окремій сторінці), і кожній з них присвячено один з 23-х десятихвилинних фільмів. Сама ж інформація — це не лише красиві астрономічні картинки й закадровий голос, але й багато графічних динамічних схем, що ілюструють, наприклад, внутрішню будову небесних тіл, траєкторії польотів космічних апаратів, хід променів у телескопах тощо.

  Фрагмент кадра-титула фільму -Зоряні орієнтири-  

Видеоэнциклопедия для народного образования. Астрономия. М. : Студия "Кварт"

 

P.S. Відомий, мабуть, багатьом збірник науково-популярних і навчальних фільмів (у т.ч. й виробництва "Центрнаучфильм" та "Леннаучфильм), свого часу переведених на відеоплівку й укоплектованих у дві відеокасети (нині фільми є в "цифрі") московською студією "Кварт". Фільми зроблено якісно, а їхня тематика повністю охоплює курс астрономії. Єдине, на що необхідно звернути увагу, — інформація подекуди вже застаріла.

Фото коробки DVD-диска з фільмом -Космос-

КОСМОС. Документальный сериал

Виробник фільму — BBC Worldwide Ltd. 2001. Тривалість 150 хв. Фільм належить до категорії науково-популярних і складається з трьох частин: 1. Життя, 2. Виживання, 3. Доля.

 

P.S. Один з найкращих нині, на нашу думку, науково-популярних фільмів про Всесвіт у цілому. Приваблює його "видовищність". Глядач отримує справжню насолоду від перегляду дуже красивих картин нашого Всесвіту. Ця складова (естетична) сучасної астрономічної освіти — важливий елемент навчального процесу. Можна використовувати як увесь фільм, так і окремі його частини чи фрагменти на уроках астрономії.

Фото коробки DVD-диска з фільмом -Сонце-

Сонце

Виробництво: ВВС, Великобританія, 2006. Жанр: документальний фільм. Тривалість: 60 хв.

 

P.S. P.S. Хороший науково-популярний фільм. Показано процес народження Сонця, роботу його "термоядерної пічки", активність та її вплив на Землю (є цікаві кадри), майбутнє Сонця та Сонячної системи (гарна комп'ютерна графіка) тощо. Особливістю цього фільма можна вважати фрагменти, в яких ідеться про розробку термоядерних реакторів та сонячних електростанцій. Їх, як до речі й інші або фільм у цілому, можна з успіхом використати на уроці. Єдине, з чим можна сперечатися, це вислів "сонячні бурі", яку автори вживають для позначення звичних для нас магнітних бурь.

Фото коробки DVD-диска з фільмом -У ритмі Сонця-

У ритмі Сонця

Науково-популярний фільм для використання в системі загальної освіти та як домашнє відео. Автори сценарію — Л.М. Курочка, І.П. Крячко.

Наша планета в цілому і все живе на її поверхні перебувають у постійному взаємозв'язку із Сонцем. Ба більше, Сонце — джерело життя на Землі. Незважаючи на те, що життя сформувалося під упливом і прямою дією Сонця — воно й до сьогодні чутливо реагує на всі процеси, що відбуваються на поверхні денної зорі. Астрономи встановили, що Сонце може бути відносно спокійним або ж активним... Про зв'язок сонячної активності з процесами на поверхні й в атмосфері Землі, про те, як реагує організм людини на це явище, і розповідається у фільмі.

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів