Останні новини

12 січня 2025 р.

Науковці-аматори змінюють наш погляд на хмари Юпітера


Дослідження, яке об’єднало дані астрономів-аматорів і професійних астрономів, приголомшило науковців, виявивши, що хмари Юпітера не такі, як ми вважали. Раніше думали, що хмари Юпітера складаються з аміачного льоду.


07 січня 2025 р.

Неочікуваний механізм пояснює формування системи Плутон — Харон


Десятиліттями планетологи припускали, що незвично великий супутник Плутона Харон утворився внаслідок процесу, подібного до появи Місяця — зіткнення масивних тіл з подальшим розтягуванням і деформацією рідиноподібних тіл.


02 січня 2025 р.

«Вебб» отримує спектри транснептунових об’єктів і розкриває історію Сонячної системи



Ви зараз тут: Головна > Інфотека > Науково-популярні видання
Фото обкладинки книжки «Довідник популяризатора астрономії». ВЦ «Наше небо»

Довідник популяризатора астрономії / Іван Крячко; Головна астрономічна обсерваторія НАН України. — Київ: ВЦ «Наше небо», 2022. — 154 с.

Пропонована читачеві книжка покликана допомогти в справі поширення та роз’яснення досягнень астрономії.

Довідник укладено на основі матеріалів, опрацьованих в лабораторії «Методологічного та інформаційного забезпечення освіти і науки астрономічної» (МІЗОН-А) ГАО НАН України впродовж 2021 р.

Для астрономів-фахівців, аматорів астрономії, викладачів, журналістів, студентів і школярів — усіх, хто цікавиться справою популяризації астрономічних знань.

Фото обкладинки книжки «Астрономія. Самовчитель». Академперіодика

Астрономія. Самовчитель / Валентина Боровик, Іван Крячко; НАН України, Головна астрономічна обсерваторія. — Київ: Академперіодика, 2019. — 142 с.
ISBN 978-966-360-393-3.

Це науково-популярне видання висвітлює основні відомості з царини сучасної астрономії — як навчальний матеріал для самостійного опанування читачем. Воно стане у пригоді тим, хто бажає самостійно ознайомитись із азами астрономічної науки, ним зможуть скористатися школярі та вчителі, які викладають курс «Природознавство».

У книжці подано елементарні астрономічні відомості у простій і цікавій формі, отож вона розрахована на широкий читацький загал.

Фото обкладинки книжки «Каміль Фламмаріон. Популярна астрономія». Академперіодика

Популярна астрономія / Каміль Фламмаріон; НАН України, Головна астрономічна обсерваторія. — Київ: Академперіодика, 2019. — 190 с.
ISBN 978-966-360-393-3.

Автор книжки «Популярна астрономія» — знаменитий французький популяризатор астрономії XIX — початку XX ст. Каміль Фламмаріон. Викладений тут матеріал і донині не втратив актуальності, тому стане добрим помічником учителям, вихователям, батькам, які бажають ознайомити дітей із першопочатками астрономії.

У книжці подано елементарні астрономічні відомості у простій і цікавій формі, отож вона розрахована на широкий читацький загал.

Фото обкладинки книжки «Українське небо»

Українське небо. Студії над історією астрономії в Україні : збірник наукових праць / за заг. ред. О. Петрука. — Львів: Інститут прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С. Підстригача НАН України, 2014. — 767 с.

Ця книжка не належить до жанру науково-популярних, але буде цікавою багатьом шанувальникам астрономії. Вона містить наукові праці, присвячені різним аспектам історії астрономічних знань та уявлень в Україні від найдавніших часів до кінця XVIII — початку XIX століть, коли були засновані перші в Україні спеціалізовані наукові установи — астрономічні обсерваторіі. Автори статей — фахівці наукових установ України з Києва, Львова,
Івано-Франківська, Галича й Острога.

Фото обкладинки книжки «Наша життєдайна зірка — Сонце»

Брекке П. Наша життєдайна зірка — Сонце. Книжка фактів для дітей та юнацтва : науково-популярне видання / Пол Брекке. — К. : Грані-Т, 2014. — 164 с., іл. ISBN 978-966-465-394-4.

Хоча книжку «Наша життєдайна зірка — Сонце» розраховано на дітей середнього та старшого шкільного віку, але вона буде цікавою й читачам старшого віку, яких цікавить астрономія. Особливість книжки в тому, що всі її розділи містять доволі невеликі за обсягом тексти, натомість ілюстровані великими кольоровими світлинами.

Наукове редаґування тексту книги виконала голова Львівського астрономічного товариства, астрофізик Любов Янків-Вітковська. Вона ж написала й вступне слово.

[Наступна сторінка]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів