Останні новини

26 вересня 2023 р.

Штучний інтелект може знаходити нетипові голки в космічних копицях сіна


Астрономія змінюється. Хоча спостереження малих ділянок неба все ще має значення, ширококутні дослідження (великих за площею ділянок неба) обіцяють стати джерелом відкриттів у найближчі десятиліття, особливо з появою машинного навчання.


15 вересня 2023 р.

Астрономи виявили вуглекислий газ і метан в атмосфері суперземлі


За допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба виявлено вуглекислий газ і метан в атмосфері екзопланети K2-18b, що міститься в зоні життя своєї зорі. Це вказує на екзопланету, яка може мати вкриту океаном поверхню під багатою на водень атмосферою.


05 вересня 2023 р.

У поясі Койпера може ховатися планета, схожа на Землю



Ви зараз тут: Головна > Інфотека > Наочні посібники
  Фото СD-диска педагогічного програмного засобу

Педагогічний програмний засіб "Бібліотека електронних наочностей. Астрономія 11"

Педагогічний програмний засіб "Бібліотека електронних наочностей. Астрономія 11" 2007 р. розробила компанія ЗАТ "Квазар-Мікро". Усі матеріали для педагогічного засобу підготувала творча група у складі: Бугайов О.І., Головко М.В. Коваль В.С., Крячко І.П.

 

Докладніше про "Бібліотеку електронних наочностей. Астрономія 11" — у статті, яка вміщена за цією адресою.

  Фото СD-диска електронного наочного посібника  

УРОКИ ОТКРЫТОГО КОЛЛЕДЖА. Астрономия

 

Розробник наочного посібника — російська компанія "Фізікон". Автори: канд. пед. наук Н.М. Гомуліна та канд. фіз.-мат. наук В.Г. Сурдін.

Електронне видання "Уроки Відкритого Коледжу. Астрономія" — це бібліотека мультимедійних інформаційних об'єктів з астрономії. Бібліотека призначена для вчителів та учнів шкіл, ліцеїв, гімназій, коледжів, студентів технічних та педагогічних вузів, для самостійного вивчення астрономії. Продукт розроблено 2003 р.

  Фото СD-диска електронного підручника -Астрономія-  

Полный мультимедийный курс. Астрономия

 

P.S. Цей російський мультимедійний курс астрономії значно поступається фізіконівській ОТКРЫТОЙ АСТРОНОМИИ. Можливо цікавим тут є набір інтерактивних планетаріїв. Проте, чому їх саме стільки і як їх можна використати — не очевидно.

  Фото фгагмента першої сторінки електронного наочного посібника

Электронный образовательный ресурс "Планетарий"

 

Російська компанія "Фізікон" створила електронний освітній ресурс — інформаційне джерело складної структури «Планетарій» (ІДСС).

До складу авторського колективу, який розробив цей продукт, були залучені як досвідчені педагоги
(Н.М. Гомуліна), так і професійні астрономи (В.Г. Сурдін).

 

Докладно про цей наочний засіб Н.М. Гомуліна розповідає ось тут.

Фото коробки СD-диска -RedShift-

Електронний ресурс "RedShift"

Потужний астрономічний симулятор, який може відтворити вигляд зоряного неба не тільки з будь-якої точки земної кулі, але й Сонячної системи! У режимі реального або прискореного часу можна стежити за рухом планет і їхніх супутників, спостерігати за перебігом сонячних і місячних затемнень та багатьох інших небесних явищ. Програму з успіхом можна застосувати в цілях навчання астрономії.

 

P.S. Розробник цього електронного ресурсу постійно його вдосконалює (нині є сьома версія), але можна працювати й зі старішими версіями (окремі з них можна знайти безкоштовно).

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів