Останні новини

11 грудня 2024 р.

NASA планує розпочати нову місію для картографування неба


Наприкінці лютого 2025 р. NASA планує запустити наступну астрофізичну обсерваторію SPHEREx. Космічний зонд, повна назва якого Spectro-Photometer for the History of the Universe, Epoch of Reionization and Ices Explorer, має вивести на орбіту Землі ракета-носій SpaceX Falcon 9.


03 грудня 2024 р.

Білі карлики можуть мати планети, придатні для життя, які в змозі виявити JWST


Через кілька мільярдів років Сонце помре. Спочатку воно стане червоним гігантом, збільшившись, можливо, до орбіти Землі.


27 листопада 2024 р.

Європейський Союз фінансує концептуальну розробку нового наземного астрономічного інструмента



Ви зараз тут: Головна > Інфотека > Астрономічні календарі, довідники, атласи і зоряні карти
Фото обкладинки Астрономічного календаря ГАО

Астрономічний календар. Щорічник. Головна астрономічна обсерваторія
НАН України

Астрономічний календар містить дві частини — довідкову (інформація про астрономічні явища та ін.) і розділ зі статтями, в яких розповідається про стан наукових досліджень в окремих галузях астрономії та подається довідкова інформація про події й історичні факти.

 

Календар можуть використовувати як довідник і посібник для практичних робіт спеціалісти з астрономії та інших галузей науки, викладачі, студенти, школярі й аматори астрономії.

 

Дивіться, як приклад, інформацію про Астрономічного календаря на 2020 рік та його зміст.

Фото обкладинки Одеського астрономічного календаря

Одесский астрономический календарь. Ежегодник. Главный редактор — В. Г. Карет-ников, проф., д-р физ.-мат. наук. Одесская астрономическая обсерватория

Одесский астрономический календарь предназначен для широкого круга читателей: от школьников до астрономов-профессионалов. Приведенные в нем сведения могут пригодиться всем любителям астрономии и специалистам, нуждающимся в определении моментов времени восходов и заходов Солнца, Луны и наступления сумерек.

Сведения о различных астрономических явлениях года представляют интерес для учителей школ разного уровня, занимающихся преподаванием астрономии, а также для студентов колледжей и вузов.

Фото обкладинки Шкільного астрономічного календаря

Буромський М.І., Мазур В.Й., Мазур Л., Житецький А.О. Шкільний астрономічний календар. Щорічник (період навчального року)

Шкільний астрономічний календар містить три розділи — довідник спостерігача, додаток та допоміжні таблиці. Календар розраховано на учнів середніх шкіл, учасників астрономічних гуртків, аматорів астрономії, туристів.

 

P.S. Календар хороший, насичений інформацією, але якою мірою він відповідає потребам шкільної астрономії — це питання. Сподіваємось, що життя (головно користувачі календаря) покаже доцільність саме такого Шкільного астрономічного календаря.

Фото обкладинки астрономічного енцикло-педичного словника

АСТРОНОМІЧНИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК / За загальною редакцією
І.А. Климишина та А.О. Корсунь. — Львів, 2003. — 548 с.

У цьому енциклопедичному виданні, що відображає стан астрономії на початок 2000 р., наведено близько 3000 статей з усіх розділів науки про Всесвіт. Автори намагалися якнайдоступніше розповісти про наземні й космічні засоби та методи астрономічних досліджень, описати, як розширювались горизонти астрономії, як, зокрема, завдяки застосуванню законів фізики, ставало можливим розкриття таємниць "життя" окремих зір, процесів, що відбуваються в міжпланетних, міжзоряних і міжгалактичних просторах, а також проблем динаміки й фізики велетенських зоряних систем — галактик і, врешті-решт, про побудову моделей усього доступного для спостережень Всесвіту.

Фото обкладинки Шкільного астрономічного довідника

Климишин І.А., Тельнюк-Адамчук В.В. Шкільний астрономічний довідник : Кн. для вчителя. — К. : Рад. шк. 1990. — 287 с.

Довідник містить стисле пояснення суті найважливіших термінів і понять, які стосуються до астрономії в цілому та до окремих її галузей, зокрема фізики Землі і планет, фізики Сонця й зір, космогонії та космології, і які найчастіше використовують у шкільних курсах астрономії та природознавства. Матеріал довідника подано у вигляді коротких статей, розміщених за алфавітом. У дужках, за невеликими винятками, подано походження того чи іншого слова (терміна). Слова, які набрано курсивом усередині статті, мають окреме пояснення.

Для вчителів астрономії, учнів старших класів, студентів педвузів.

[Наступна сторінка]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів