Переможці олімпіади
РІШЕННЯ
спільного засідання оргкомітету та журі ІV етапу ІV Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.03.2014 р. № 218 «Про проведення ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2013/2014 навчальному році» ІV Всеукраїнська учнівська олімпіада з астрономії проходила з 23 до 27 березня 2014 року у м. Львові.
IV етап ІV Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії проходив у Львівському вищому професійному училищі ресторанного сервісу та туризму, адміністрація якого забезпечила учасників олімпіади комфортним та зручним проживанням у готелях училища, здоровим, різноманітним харчуванням. Конкурсні змагання учасників олімпіади проходили у просторих, світлих класних кімнатах з усім необхідним обладнанням для успішного виконання завдань.
Членам журі та оргкомітету також були створені належні умови для роботи: виділено кілька кімнат для постійної роботи, комп’ютерна та копіювальна техніка, сканер та принтер. Будь-які питання організаційного характеру вирішувались швидко і якісно.
У І етапі ІV Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії взяли участь 46085 учнів, з них 20272 з міських шкіл, 19042 — із сільських шкіл та 6771 із спеціалізованих загальноосвітніх навчальних закладів.
У II етапі ІV Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії взяли участь 10878 учнів, з них 5022 з міських, 3937 з сільських та 1919 зі спеціалізованих загальноосвітніх навчальних закладів.
У III етапі ІV Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії взяли участь 1717 учнів, з них 688 з міських, 486 з сільських та 543 зі спеціалізованих загальноосвітніх навчальних закладів.
У IV етапі олімпіади у Львові взяли участь 77 учнів, з них 39 учнів виступали за 10 клас та 38 учнів — за 11 клас. Серед десятикласників виборювали першість: два восьмикласники із Львівської та Одеської областей, та шість дев’ятикласників з Запорізької, Івано-Франківської, Чернівецької областей та з Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Учасники олімпіади у Львові представляли 4 міські, 4 сільські та 67 спеціалізованих загальноосвітніх навчальних закладів.
Стосовно ж завдань, запропонованих учням на фінальному етапі ІV Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії, слід відмітити, що учням 10 і 11 класу було запропоновано по 5 задач на теоретичному турі, по 2 задачі в 1-ій частині практичного туру та 20 запитань в 2-ій частині практичного туру — т.з. псевдоспостереженнях. Усі задачі є оригінальними авторськими задачами, складеними спеціально для ІV Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії. В них враховано позитивний досвід попередніх трьох олімпіад, вимоги та рівень Міжнародної олімпіади з астрономії, програми шкільних навчальних дисциплін з математики, фізики та астрономії.
Зміст усіх задач і запитань не виходив за рамки навчальних програм з поглибленим вивченням цих предметів, однак для їх розв’язання учневі необхідно вільно володіти знаннями з різних розділів фізики, математики та астрономії, глибоко розуміти суть астрономічних явищ та законів фізики, що лежать в їх основі. Зокрема, задачі теоретичного туру для 10 класу вимагали знань основ астрономії, а саме: видима і абсолютна зоряні величини, Сонце, зорі, нові та наднові зорі, закони Ньютона, закон всесвітнього тяжіння, закони збереження в класичній механіці та їх застосування до опису явищ на Землі та в космосі, будова Сонячної системи та методи визначення відстаней в астрономії. Задачі теоретичного туру для 11 класу додатково вимагали знань про фізичну природу космічних об’єктів, законів Кеплера, законів оптики та основ термодинаміки (газових законів). Одна задача була спільною для обох груп учасників олімпіади і оцінювалась 10 балами для обох класів.
Задачі практичного туру покликані продемонструвати вміння учнів застосовувати знання астрономії для розрахунків спостережуваних явищ чи діяльності людини в космосі. За традицією міжнародних олімпіад з астрономії, завдання цього етапу були підготовлені науковцями-астрономами з Науково-дослідного інституту «Астрономічна обсерваторія» Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, оскільки змагання мали відбуватися в м. Одесі. Метою 2-ої частини практичного туру (псевдоспостереження) було визначення рівня ерудованості учнів в астрономічній тематиці, знанні сузір’їв, власних назв астрономічних об’єктів, історії астрономії та імен видатних особистостей, пов’язаних з астрономією та космонавтикою.
Аналіз результатів олімпіади показав, що усі задачі відповідали рівню Всеукраїнської та Міжнародної олімпіад — тільки найсильніші учасники змогли розв’язати їх повністю. Практично кожну задачу кілька учасників розв'язали вірно і довели розв’язок до правильного числового результату. Значна частина учнів знайшли вірний шлях розв’язку, але не довели до правильного числового результату через помилки принципового чи випадкового характеру. Конфіденційність задач була дотримана до початку кожного туру олімпіади. Все це дало змогу журі об’єктивно та неупереджено оцінити розв’язки завдань та визначити переможців за сумарним числом балів, набраних у всіх турах олімпіади, та керуючись Положенням про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності (№1099 від 22.09.2011 року). Всі неузгодженості між оцінками журі та самооцінками учасників олімпіади були усунуті під час апеляції, де всі бажаючі учасники олімпіади мали змогу відстояти свою точку зору. Апеляція також засвідчила як високий рівень учасників олімпіади, так і високий фаховий рівень журі олімпіади.
Слід відзначити й роботу оргкомітету, який не зважаючи на форс-мажорні обставини пов’язані з суспільно-політичною ситуацією в країні, що викликало перенесення місця проведення олімпіади з Одеси до Львова та скороченням фінансування, продемонстрував неабияке уміння організовувати всеукраїнські заходи на належному рівні і в таких умовах. Це стосується як основних заходів — відкриття та закриття олімпіади, проведення теоретичного і практичного турів, нагородження переможців олімпіади, так і проживання учасників, журі й оргкомітету, харчування та організації змістовного дозвілля. Журі олімпіади працювало злагоджено і фахово на всіх етапах — від підготовки завдань олімпіади, їх відбору, доопрацювання текстів задач, збереження їх конфіденційності до початку кожного туру, перевірки розв’язків учасників, дискусіях з учасниками під час розбору задач та на апеляції, до підведення остаточних результатів олімпіади на спільному засіданні оргкомітету і журі. У визначенні кількості переможців олімпіади журі і оргкомітет керувалися Положенням про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності (№1099 від 22.09.2011 року).
За кінцевими результатами учасників ІV Всеукраїнської олімпіади слід відзначити команди Українського фізико-математичного ліцею (2 дипломи І ступеня, 1 дипломи ІІ ступеня, 2 диплом ІІІ ступеня), Полтавської області (один диплом І ступеня), Івано-Франківської області (3 дипломи ІІ ступеня та 2 дипломи ІІІ ступеня), Запорізької, Львівської, Хмельницької областей (2 дипломи ІІ ступеня, один диплом ІІІ ступеня), команди Дніпропетровської, Донецької областей та м. Києва (1 диплом ІІ ступеня), Вінницької та Чернівецької областей (1 диплом ІІ ступеня, 1 диплом ІІІ ступеня), Одеської, Чернігівської областей (2 дипломи ІІІ ступеня), команди Закарпатської, Кіровоградської, Луганської, Рівненської, Тернопільської, Херсонської, Черкаської областей (1 диплом ІІІ ступеня) чиї представники стали переможцями. Всього нагороджено 19 учнів 10 класу із загального числа 39 учасників та 19 учнів 11 класу із загального числа 38 учасників. Всі переможці набрали більше третини від максимально можливої суми балів. Річний рейтинг команд, в складі яких є переможці, за кінцевими результатами ІV Всеукраїнської олімпіади є наступним: команди УФМЛ — 2.14 та Вінницької області — 2,0 (І місце), Запорізької, Хмельницької — 1.75 та Полтавської — 1.7 областей (ІІ місце), Івано-Франківської — 1.57, Дніпропетровської областей і м. Києва — 1,5 та Львівської області — 1.4 (ІІІ місце), Донецької, Чернівецької та Чернігівської областей — 1.0, команди Закарпатської, Кіровоградської, Одеської, Рівненської, Тернопільської — 0.5 областей, Луганської — 0.3 та Херсонської — 0.25 областей.
Проведення ІV Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії висвітлювалось на сайтах департаменту освіти і науки виконавчого органу Львівської міської ради, Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Що стосується недоліків у формуванні команд, то слід, насамперед, відмітити неправильність оформлення заявок деяких областей та неточності у назвах навчальних закладів, що звичайно спричиняло деякі незручності для роботи оргкомітету. В цілому ж олімпіада пройшла на належному рівні, відчувається, що вже є певні напрацювання і досвід в проведенні олімпіади, а також враховані помилки, допущені у проведенні попередніх олімпіад.
Не обійшлося і без спонсорської допомоги — цінні подарунки учасникам олімпіади підготували Львівський національний університет імені Івана Франка (в. о. ректора Василь Степанович Височанський), Головна астрономічна обсерваторія Національної академії наук і Українська астрономічна асоціація (президент академік Ярослав Яцків), Благодійний фонд «Колосок» (директор Дарія Біда), Благодійний фонд «Левеня» (директор Володимир Алексейчук), Українсько-американський доброчинний фонд «Сейбр-світло» (виконавчий директор пані Ісаєвич), редакція журналу «Вселенная, пространство, время» (головний редактор — Сергій Гордієнко).
Оргкомітет і журі висловлюють щиру подяку організаторам олімпіади за створені умови проведення олімпіади, харчування, проживання та відпочинку учасників змагань Вищому професійному училищу ресторанного сервісу та туризму (директор — Ганна Федорівна Балущак) та пропонують місцевим органам влади звернутися з поданнями до Міністерства освіти і науки України стосовно відзначення нагородами:
- Бабія Романа Петровича, в.о. директора Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, голові оргкомітету;
- Шияна Романа Богдановича, директору Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти;
- Кацюбу Миколу Романовича, заступнику директора Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти;
- Сислюк Ірину Петрівну, начальнику відділу департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації;
- Солтис Лесю Іванівну, начальнику відділу департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації;
- Книшик Світлану Іванівну, начальнику управління департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації;
- Балущак Ганну Федорівну, директору Львівського вищого професійного училища ресторанного сервісу та туризму.
Також оргкомітет і журі пропонують представити до нагородження Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України таких членів журі::
- Новосядлого Богдана Степановича, директора Астрономічної обсерваторії Львівського національного університету імені Івана Франка, доктора фізико-математичних наук;
- Сімона Андрія Олександровича, вчителя Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
- Кузьменкова Сергія Георгійовича, професора Херсонського державного університету, доктора педагогічних наук;
- Марсакову Владиславу Ігорівну, доцента Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова;
- Мислінчука Володимира Олександровича, доцента Рівненського державного гуманітарного університету;
- Галаганюк Ларису Володимирівну, вчителя загальноосвітнього навчального закладу № 282 м. Києва;
- Панько Олену Олексіївну, доцента Миколаївського національного університету ім. В.О. Сухомлинського;
- Савоша Валентина Олексійовича, завідувача відділу Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти;
- Сергієнко Ольгу Миколаївну, наукового співробітника Астрономічної обсерваторії Львівського національного університету імені Івана Франка;
- Шигоріна Павла Павловича, старшого викладача Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.
За плідну роботу в журі Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії висловити подяку:
- Апуневичу Степану Євгеновичу, науковому співробітнику Астрономічної обсерваторії Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидату фізико-математичних наук.
- Бреусу Віталію Віталійовичу, аспіранту кафедри «Вища та прикладна математика» Одеського національного морського університету.
- Бурому Андрію Романовичу, вчителю загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 м. Дрогобич, кандидату філософських наук.
- Волчанському Олегу Володимировичу, доценту Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, кандидату фізико-математичних наук.
- Вороніній Наталії Борисівні, учителю Івано-Франківського природничо-математичного ліцею Івано-Франківської міської ради.
- Захожаю Володимиру Анатолійовичу, професору Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, доктору фізико-математичних наук.
- Кулінічу Юрію Анатолійовичу, науковому співробітнику Астрономічної обсерваторії Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидату фізико-математичних наук.
- Мелеху Богдану Ярославовичу, доценту Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидату фізико-математичних наук.
- Решетнику Володимиру Миколайовичу, доценту Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
- Стоділці Мирославу Івановичу, старшому науковому співробітнику Астрономічної обсерваторії Львівського національного університету імені Івана Франка, доктору фізико-математичних наук.
- Смеричинському Святославу Всеволодовичу, асистенту кафедри астрофізики Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидату фізико-математичних наук.
- Троянському Володимиру Володимировичу, інженеру третьої категорії науково-дослідного інституту «Астрономічна обсерваторія» Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.
Відповідно до чинного Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності (№1099 від 22.09.2011 року) вирішено нагородити дипломами 38 учасників олімпіади: дипломами І ступеня 3 учні: один з 10-их та два з 11-х класів, дипломами II ступеня — 15 учнів: вісім з 10-х та сім з 11-х класів; дипломами III ступеня — 20 учнів: десять з 10-х та десять з 11-х класів, а саме:
Дипломами І ступеня нагороджуються:
11 клас
- Барінова Катерина Андріївна — Український фізико-математичний ліцей Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
- Котенко Андрій Володимирович — Кременчуцький ліцей № 4 Кременчуцької міської ради Полтавської області.
10 клас
- Вертелецький Владислав Юрійович — Український фізико-математичний ліцей Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Дипломами ІІ ступеня нагороджуються:
11 клас
- Арабський Юрій Романович — Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат Львівського національного університету імені Івана Франка;
- Васюта Максим Сергійович — Запорізька гімназія № 28 Запорізької міської ради;
- Винничук Михайло-Дмитро Андрійович — гімназія № 2, м. Хмельницького;
- Вощинський Віктор Віталійович — Івано-Франківський фізико-технічний ліцей-інтернат Івано-Франківської обласної ради;
- Мусійчук Олена Юріївна — заклад «Фізико-математична гімназія № 17 Вінницької міської ради»;
- Пульнова Єлизавета Павлівна — Донецький ліцей «Інтелект» Донецької міської ради Донецької області;
- Сторожук Олександр Сергійович — Навчально-виховний комплекс №17 м. Кам’янця-Подільського.
10 клас
- Бажан Наталію Володимирівну — Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при Львівському національному університеті імені Івана Франка (учениця 8 класу);
- Голощівський Володимир Володимирович — Український фізико-математичний ліцей Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
- Грабарський Сергій Іванович — Войнилівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Калуської районної ради Івано-Франківської області;
- Дашко Андрій В’ячеславович — ліцей № 142 м. Києва;
- Лесюк Маркіян Павлович — Долинський природничо-математичний ліцей Долинської районної ради (учень 9 класу);
- Луценко Антон Сергійович — Технічний ліцей № 1 м. Дніпродзержинська;
- Пекарський Юрій Вікторович — Чернівецька гімназія № 4 Чернівецької міської ради;
- Петрищевський Сергій Сергійович — Мелітопольська гімназія № 10 Мелітопольської міської ради.
Дипломами ІІІ ступеня нагороджуються:
11 клас
- Бобров Олег Андрійович — Одеська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №11 Одеської міської рада;
- Гонтова Анастасія Олександрівна — комунальний заклад «Педагогічний ліцей Кіровоградської міської ради Кіровоградської області»;
- Кобиринка Христина Юріївна — Дрогобицький педагогічний ліцей Львівської області;
- Кравчук Катерина Борисівна — Рівненський навчально-виховний комплекс № 19 Рівненської міської ради Рівненської області;
- Логай Ілля Ігорович — гімназія м. Ужгорода закарпатської області;
- Магула Станіслав Юрійович — загальноосвітня спеціалізована школа І-ІІІ ступенів фізико-математичного профілю №12 м. Чернігова;
- Могорян Максим Віталійович — Одеська Маріїнська гімназія Одеської міської ради;
- Сенченко Олеся Олегівна — заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 8 Вінницької міської ради»;
- Тимощик Владислав Ігорович — Маниковецька ЗОШ І-ІІІ ст. Деражнянського району Хмельницької області;
- Перевощиков Станіслав Вікторович — Запорізький ліцей «Логос» Запорізької міської ради;
10 клас
- Вітюк Олександр Валерійович — Тернопільська Українська гімназія ім. І.Франка Тернопільської міської ради Тернопільської області;
- Джал Сергій Анатолійович — Вижницька гімназія, м. Вижниця Чернівецької області;
- Дорфман Айдер Олегович — Херсонський фізико-технічний ліцей при Херсонському національному технічному університеті та Дніпропетровському національному університеті Херсонської міської ради;
- Іванова Марія Олександрівна — Український фізико-математичний ліцей Київського національного університету імені Тараса Шевченка (учень 9 класу);
- Клубчук Богдан Олександрович — Надвірнянський ліцей Надвірнянської районної ради Івано-Франківської області;
- Мисюра Юлія Олександрівна — Черкаська спеціалізована школа I-III ступенів № 17 Черкаської міської ради Черкаської області;
- Насипаний Олексій Богданович — Український фізико-математичний ліцей Київського національного університету імені Тараса Шевченка (учень 9 класу);
- Сеник Юрій Олегович — Українська гімназія №1 Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області;
- Смоленцева Анастасія Олександрівна — Ліцей № 15 м. Чернігова Чернігівської області;
- Тімченко Руслан Миронович — Комунальний заклад «Луганська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №5» Луганської області;
Дипломами учасників нагороджуються:
11 клас
- Андрич Катерина Дмитрівна — Одеська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 86 Одеської міської рада;
- Бузулук Станіслав Володимирович — Навчально-виховний комплекс «Чаплинська школа-гімназія» Чаплинської районної ради Херсонської області;
- Вуїв Ярема Орестович — Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат Львівського національного університету імені Івана Франка Львівської області;
- Гетьман Тарас Віталійович — Нижчелуб’янківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Нижчелуб’янської сільської ради Збаразького району Тернопільської області;
- Доля Альона Леонідівна — Кролевецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 ім. М.О. Лукаша Кролевецької районної ради Сумської області;
- Кафтанатій Богдан Сергійович — Ліцей № 25 ім. М.О. Щорса м. Житомира Житомирської області;
- Книш Владислав Вікторович — Миколаївський морський ліцей ім. професора М. Александрова Миколаївської міської ради;
- Козак Олександр Олегович — Володимир-Волинська гімназія імені О. Цинкаловського Володимир-Волинської міської ради Волинської області;
- Кузнєцов Максим Віталійович — Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат Львівського національного університету імені Івана Франка Львівської області;
- Лукашин Олексій Віталійович — Донецький обласний санаторний ліцей-інтернат з профільним навчанням та поглибленим вивченням гуманітарних, суспільних та природничо-математичних дисциплін «Ерудит» Донецької обласної ради;
- Маслійов Олександр Вадимович — Комунальний заклад «Луганська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 57»;
- Новак Василь Мирославович — Івано-Франківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 5 з поглибленим вивченням німецької мови Івано-Франківської міської ради;
- Панченко Владислав Віталійович — Вовчанська гімназія №1 Вовчанської районної ради Харківської області;
- Рижков Ігор Олегович — Києво-Печерський ліцей № 171 «Лідер» м. Києва;
- Смаровоз Олександр Олексійович — Навчально-виховний комплекс «Чаплинська школа-гімназія» Чаплинської районної ради Херсонської області;
- Столяренко Святослав Вікторович — Миколаївський морський ліцей ім. професора М. Александрова Миколаївської міської ради Миколаївської області;
- Ткач Роман Анатолійович — Чернівецький ліцей № 1 Чернівецької міської ради Чернівецької області;
- Федун Роман Анатолійович — Комунальний заклад освіти «Криворізький Жовтневий ліцей» Дніпропетровської області;
- Черенков Дмитро Валентинович — Комунальний заклад «Луганська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1 імені професора Льва Михайловича Лоповка» Луганської області;
10 клас
- Грона Олександр Степанович — Українська гімназія №1 Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області;
- Деніс Лада Володимирівна — Донецький обласний санаторний ліцей-інтернат з профільним навчанням та поглибленим вивченням гуманітарних, суспільних та природничо-математичних дисциплін «Ерудит» Донецької обласної ради;
- Дерезенко Денис Миколайович — Заборольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Рівненської районної ради Рівненської області;
- Іванащенко Артур Олегович — Черкаський фізико-математичний ліцей Черкаської міської ради Черкаської області;
- Ковальчук Богдан Валерійович — Новогуйвинська гімназія Житомирського району Житомирської області;
- Колот Вадим Олександрович — Лубенська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 Лубенської міської ради Полтавської області;
- Комар Владислав Віталійович — Волинський ліцей-інтернат Волинської обласної ради;
- Кондратенко Антон Юрійович — Український фізико-математичний ліцей Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
- Лисак Андрій Сергійович — Український фізико-математичний ліцей Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
- Макаренко Антон Олександрович — Комунальний заклад «Педагогічний ліцей Кіровоградської міської ради Кіровоградської області»;
- Медведніков Даніїл Сергійович — Херсонський Академічний ліцей ім. О.В. Мішукова при Херсонському державному університеті Херсонської міської ради;
- Моргалюк Олег Леонідович — Кагарлицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 ім. В. П. Дашенка Кагарлицької районної державної адміністрації Київської області;
- Муринюк Олександр Васильович — Чернівецька ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 Чернівецької міської ради Чернівецької області (учень 9 класу);
- Омельченко Віталій Вікторович — Конотопська гімназія Конотопської міської ради Сумської області;
- Твардовський Дмитро Євгенов — Комунальний заклад «Рішельєвський ліцей» м. Одеси Одеської області (учень 8 класу);
- Ткачук Інна Миколаївна — Летичівський навчально-виховний комплекс № 1 загальноосвітня школа І-ІІІ ст. — ліцей Хмельницької області;
- Тріщ Владислав Сергійович — Розсошенська гімназія Полтавської районної ради Полтавської області;
- Тютюнник Кирило Максимович — Запорізький ліцей «Логос» Запорізької міської ради (учень 9 класу);
- Філатова Валерія Сергіївна — Мукачівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №11 Мукачівської міської ради Закарпатської області;
- Храмцов Владислав Павлович — комунальний заклад «Обласна спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Обдарованість» Харківської обласної ради»;
До відбірково-тренувальних зборів для формування складу команди України, що братиме участь у Міжнародній учнівській олімпіаді з астрономії 2014 року, пропонується залучити таких учнів:
- 1. Бажан Наталію Володимирівну, ученицю 8 класу Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при Львівському національному університеті імені Івана Франка.
- 2. Вертелецького Владислава Юрійовича, учня 9 класу Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
- 3. Голощівський Володимир Володимирович, Український фізико-математичний ліцей Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
- 4. Грабарського Сергія Івановича, учня 10 класу Войнилівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Калуської районної ради Івано-Франківської області.
- 5. Дашко Андрія В’ячеславовича, учня 10 класу ліцею № 142 м. Києва.
- 6. Лесюка Маркіяна Павловича, учня 9 класу Долинського природничо-математичного ліцею Долинської районної ради Івано-Франківської області.
- 7. Луценка Антона Сергійовича, учня 10 класу Технічного ліцею №1 м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області.
- 8. Насипаного Олексія Богдановича, учня 9 класу Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
- 9. Петрищевського Сергія Сергійовича, учня 10 класу Мелітопольської гімназії №10 Мелітопольської міської ради Запорізької області.
- 10. Пекарського Юрія Вікторовича, учня 10 класу Чернівецької гімназії № 4 Чернівецької міської ради.
У разі, якщо відбірково-тренувальні збори з якихось причин не відбудуться, пропонується визначити команду на Міжнародну учнівську олімпіаду з астрономії у такому складі:
- 1. Бажан Наталія Володимирівн, учениця 8 класу Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при Львівському національному університеті імені Івана Франка.
- 2. Вертелецький Владислав Юрійович, учень 9 класу Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
- 3. Грабарський Сергій Іванович, учень 10 класу Войнилівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Калуської районної ради Івано-Франківської області.
- 4. Лесюк Маркіян Павлович, учень 9 класу Долинського природничо-математичного ліцею Долинської районної ради Івано-Франківської області.
- 5. Луценко Антон Сергійович, учень 10 класу Технічного ліцею №1 м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області.
Оргкомітет та журі рекомендує призначити керівниками команди України для участі у Міжнародній учнівській олімпіаді з астрономії 2014 року:
- Вернидуб Оксану Михайлівну, начальника відділу Інституту інноваційних технологій і змісту освіти;
- Сімона Андрія Олександровича, вчителя Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Голова оргкомітету Р. П. Бабій
Голова журі Б. С. Новосядлий
Секретар В. О. Савош