Останні новини

07 квітня 2017 р.

Уперше виявлено атмосферу в екзопланети, яка схожа на Землю


Астрономи Європейської південної обсерваторії та Інституту Макса Планка вперше виявили атмосферу довкола твердої землеподібної екзопланети. Для цього вони використали 2,2-метровий телескоп обсерваторії Ла-Сілья, розташованої в Чилі. Результати нового дослідження оприлюднив The Astrophysical Journal.


31 березня 2017 р.

Пошук зорі-компаньйона, яка вижила після вибуху Наднової


Астрономи застосували Космічний телескоп імені Габбла для спостережень залишків вибуху Наднової типу Ia, які містяться у Великій Магеллановій Хмарі на відстані понад 160 000 с.р. від Землі. Можливо, вдалося знайти вцілілого компаньйона зорі, яка вибухнула.


15 березня 2017 р.

Зоря в тісних «обіймах» імовірної чорної діриВи зараз тут: Головна > Підручник
Фото І. Крячка

Людство за всю історію створило багато корисних і потрібних для себе речей. До таких, безумовно, належить і ПІДРУЧНИК.

Він мав різні форми — був на глиняних дощичках, пергаменті, папері, а віднедавна все частіше — у "цифрі". Але незмінною залишається його головна функція — пояснити учневі незрозуміле. Причому пояснити так, щоб він це зрозумів.

Очевидно, що зробити підручник зрозумілим для всіх неможливо. Адже ми різні й навчаємося в різних умовах. Це означає, що тема ПІДРУЧНИКА — майже вічна.

Що нині є основою будь-якого ПІДРУЧНИКА? На наш погляд — текст. Ми високо оцінюємо роль ілюстрацій у сучасному підручнику, але в його основі бачимо текст.

Де лаконічний, а де й розлогий, науково грамотний і водночас емоційний та цікавий: текст, який би став зрозумілим бля багатьох і кожного. Наш досвід свідчить — домогтися цього нелегко. Але можна.

Щоправда зусиль автора тут недостатньо, потрібна допомога вчителів, як і участь у цій справі учнів.

І. Крячко

Фото обкладинки підручника -Астрономія, 11 кл.-

Підручник «Астрономія. 11 клас, рівень стандарту» (видання 2013 р.)

У київському видавництві «Знання України» побачив світ новий підручник з астрономії для учнів 11 класу загальноосвітніх навчальних закладів. Підручник рекомендовано Міністерством освіти і науки України.

 

Підручник «Астрономія. 11 клас, рівень стандарту» (pdf-файл, обсяг 2 Mb)

Ми вміщуємо тут pdf-файл двох перших параграфів підручнка астрономії для 11 класу, який сторено авторським колективом у складі М.В. Головка, В.С. Коваля та І.П. Крячка.

Верстку підручника підготував ВЦ «Наше небо» з розрахунку, що pdf-файл буде подано в цифровій формі.

 

Консультації з астрономії (у т.ч. й з питань шкільного підручника)

Шановні колеги, дорогі вчителі!

Вміщені тут фрагменти підручника астрономії — для відкритого використання. Це означає, що Ви можете вільно скачувати pdf-файл підручника й за необхідності використовувати його в навчальному процесі. Звісно, зробити це не просто — читати з екрана комп'ютера текст, мабуть, важче, ніж звичайну книжку.

Автори також розуміють, що така форма поширення підручника — дуже далека від усталеної в Україні практики. Однак ми свідомо йдемо на це, бо вважали і вважаємо — не може бути одного-єдиного для всіх підручника. Має бути вибір.

Ще одна наше мета — дізнатися думку тих, хто знайде можливість ознайомитися з підручником, про його зміст. Ми будемо вдячні всім, хто вкаже на помилки, які, можливо, є у підручнику. Вислухаємо і сприймемо критику щодо поданого навчального матеріалу й того, як його подано.

Для спілкування щодо підручника скористайтесь, будь ласка, сторінкою контактів цього сайта. Ми не будемо заперечувати й проти інших форм комунікації.

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів