Опитування

У Вашій школі не викладають астрономію, бо:

 немає вчителя
 цього не хоче адміністрація
 цього не хочуть учні
 астрономія «опіум» для народу

 
Короткий путівник зоряним небом
Ви зараз тут: Головна > Новини
Зоряна система X9 в кулястому зоряному скупченні 47 Тукана

15 березня 2017 р.

Зоря в тісних «обіймах» імовірної чорної діри

З допомогою космічних рентгенівських телескопів «Чандра» (Chandra) і NuSTAR, а також австралійського наземного радіотелескопа (Australia Telescope Compact Array), виявлено зорю, що обертається навколо ймовірної чорної діри з періодом 30 хвилин. Це найменший період обертання зорі-компаньйона з тих, які досі реєстрували астрономи.

Зображення тижня від Європейського космічного агентства. Велике скупчення галактик, що лежить на відстані 5 мільярдів світлових років від Землі.

02 березня 2017 р.

Шрами від Великого Вибуху: скупчення галактик і космічний фон

Події після Великого Вибуху були такими катастрофічними, що залишили незгладимий відбиток на тканині космосу. Нині ми можемо виявити ці шрами, спостерігаючи найстаріше світло у Всесвіті. Воно виникло майже 14 мільярдів років тому й існує тепер, як слабке мікрохвильове випромінювання, назване космічним мікрохвильовим фоном (cosmic microwave background, CMB). Це випромінювання пронизує весь космос, заповнюючи його фотонами, які можна реєструвати.

Долучайтеся до пошуків ще невідомих світів на окраїні Сонячної системи!

17 лютого 2017 р.

Долучайтеся до пошуків ще невідомих світів на окраїні Сонячної системи!

NASA запрошує охочих до пошуків ще невідомих світів на окраїні Сонячної системи і в сусідньому міжзоряному просторі. Можливо там є дев’ята велика планета (Планета Х), а також інші космічні об’єкти, наприклад, коричневі карлики.

Уявлення художника про частину планетної системи довкола білого карлика (біла пляма в центрі червоного кільця). На передньому плані видно астероїди. Червоне кільце утворене твердим «сміттям» — залишками колишніх астероїдів або інших малих тіл, які були зруйновані сильною гравітацією білого карлика. Фото з сайту www.sciencedaily.com.

10 лютого 2017 р.

Білий карлик з елементами, що потрібні для життя

Астрономи ще не дійшли одностайної думки про те, як на Землі з’явилися «будівельні блоки» життя — вода, вуглець і азот. Багато науковців вважає, що наша планета отримала їх внаслідок зіткнень з об’єктами, які виникли в холодних зовнішніх районах Сонячної системи й містили ці елементи. Нове відкриття, результати якого оприлюднив журнал Astrophysical Journal Letters, підтверджує таку гіпотезу.

Газопилова хмара, що містить зерна зоряного пилу.

01 лютого 2017 р.

З’ясовано джерело зоряного пилу з якого утворилася Сонячна система

Науковці з’ясували походження зерен зоряного пилу, що містяться в газопиловій хмарі з якої сформувалися планети Сонячної системи. Вдалося розгадати давню таємницю щодо джерела таких зерен, які утворилися задовго до Сонячної системи і які знаходять в метеоритах, що падають на Землю.

[Архів новин]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів