Опитування

У Вашій школі не викладають астрономію, бо:

 немає вчителя
 цього не хоче адміністрація
 цього не хочуть учні
 астрономія «опіум» для народу

 
Короткий путівник зоряним небом
Ви зараз тут: Головна > Новини
Уявлення художника про екзопланету GJ 1132b

07 квітня 2017 р.

Уперше виявлено атмосферу в екзопланети, яка схожа на Землю

Астрономи Європейської південної обсерваторії та Інституту Макса Планка вперше виявили атмосферу довкола твердої землеподібної екзопланети. Для цього вони використали 2,2-метровий телескоп обсерваторії Ла-Сілья, розташованої в Чилі. Результати нового дослідження оприлюднив 31 березня поточного року The Astrophysical Journal.

Велика Магелланова Хмара — супутник нашої галактики

31 березня 2017 р.

Пошук зорі-компаньйона, яка вижила після вибуху Наднової

Астрономи застосували Космічний телескоп імені Габбла для спостережень залишків вибуху Наднової типу Ia (її позначають SNR 0509-68.7, або N103B), які містяться у Великій Магеллановій Хмарі на відстані понад 160 000 світлових років від Землі. Окрім красивого зображення, можливо, вдалося знайти вцілілого компаньйона зорі, яка вибухнула.

Зоряна система X9 в кулястому зоряному скупченні 47 Тукана

15 березня 2017 р.

Зоря в тісних «обіймах» імовірної чорної діри

З допомогою космічних рентгенівських телескопів «Чандра» (Chandra) і NuSTAR, а також австралійського наземного радіотелескопа (Australia Telescope Compact Array), виявлено зорю, що обертається навколо ймовірної чорної діри з періодом 30 хвилин. Це найменший період обертання зорі-компаньйона з тих, які досі реєстрували астрономи.

Зображення тижня від Європейського космічного агентства. Велике скупчення галактик, що лежить на відстані 5 мільярдів світлових років від Землі.

02 березня 2017 р.

Шрами від Великого Вибуху: скупчення галактик і космічний фон

Події після Великого Вибуху були такими катастрофічними, що залишили незгладимий відбиток на тканині космосу. Нині ми можемо виявити ці шрами, спостерігаючи найстаріше світло у Всесвіті. Воно виникло майже 14 мільярдів років тому й існує тепер, як слабке мікрохвильове випромінювання, назване космічним мікрохвильовим фоном (cosmic microwave background, CMB). Це випромінювання пронизує весь космос, заповнюючи його фотонами, які можна реєструвати.

Долучайтеся до пошуків ще невідомих світів на окраїні Сонячної системи!

17 лютого 2017 р.

Долучайтеся до пошуків ще невідомих світів на окраїні Сонячної системи!

NASA запрошує охочих до пошуків ще невідомих світів на окраїні Сонячної системи і в сусідньому міжзоряному просторі. Можливо там є дев’ята велика планета (Планета Х), а також інші космічні об’єкти, наприклад, коричневі карлики.

[Архів новин]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів