Опитування

У Вашій школі не викладають астрономію, бо:

 немає вчителя
 цього не хоче адміністрація
 цього не хочуть учні
 астрономія «опіум» для народу

 
Короткий путівник зоряним небом
Ви зараз тут: Головна > Новини
Зображення залишку Наднової Кеплера SN 1604

17 травня 2017 р.

Волонтерів запрошують допомогти у пошуках наднових зір

Якщо ви коли-небудь хотіли знайти Наднові, тепер у вас є шанс. Національний університет Австралії (The Australian National University, ANU) запрошує громадських вчених (citizen scientists), тобто добровольців — аматорів астрономії та всіх охочих (Ред.), приєднатися до пошуку яскравих зір, що вибухають.

Особливості атмосфери Юпітера крупним планом

07 травня 2017 р.

Перші результати «Юнони»: сильне магнітне поле і шторми Юпітера

Космічний апарат «Юнона» перебуває на орбіті Юпітера вже майже рік і за цей час здійснив 5 обертів навколо планети. Зібрана ним інформація проливає нове світло на Юпітер і суттєво змінює уявлення астрономів про найбільшу планету Сонячної системи.

Уявлення художника про екзопланету GJ 1132b

07 квітня 2017 р.

Уперше виявлено атмосферу в екзопланети, яка схожа на Землю

Астрономи Європейської південної обсерваторії та Інституту Макса Планка вперше виявили атмосферу довкола твердої землеподібної екзопланети. Для цього вони використали 2,2-метровий телескоп обсерваторії Ла-Сілья, розташованої в Чилі. Результати нового дослідження оприлюднив 31 березня поточного року The Astrophysical Journal.

Велика Магелланова Хмара — супутник нашої галактики

31 березня 2017 р.

Пошук зорі-компаньйона, яка вижила після вибуху Наднової

Астрономи застосували Космічний телескоп імені Габбла для спостережень залишків вибуху Наднової типу Ia (її позначають SNR 0509-68.7, або N103B), які містяться у Великій Магеллановій Хмарі на відстані понад 160 000 світлових років від Землі. Окрім красивого зображення, можливо, вдалося знайти вцілілого компаньйона зорі, яка вибухнула.

Зоряна система X9 в кулястому зоряному скупченні 47 Тукана

15 березня 2017 р.

Зоря в тісних «обіймах» імовірної чорної діри

З допомогою космічних рентгенівських телескопів «Чандра» (Chandra) і NuSTAR, а також австралійського наземного радіотелескопа (Australia Telescope Compact Array), виявлено зорю, що обертається навколо ймовірної чорної діри з періодом 30 хвилин. Це найменший період обертання зорі-компаньйона з тих, які досі реєстрували астрономи.

[Архів новин]

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів