Найновіше астрофото

Галерея астросвітлин

Останні новини

15 березня 2017 р.

Зоря в тісних «обіймах» імовірної чорної діри


З допомогою космічних рентгенівських телескопів «Чандра» і NuSTAR, а також австралійського радіотелескопа, виявлено зорю, що обертається навколо ймовірної чорної діри з періодом 30 хвилин. Це найменший період обертання зорі-компаньйона з тих, які досі реєстрували астрономи.


02 березня 2017 р.

Шрами від Великого Вибуху: скупчення галактик і космічний фон


Події після Великого Вибуху були такими катастрофічними, що залишили незгладимий відбиток на тканині космосу. Нині ми можемо виявити ці шрами, спостерігаючи найстаріше світло у Всесвіті.


17 лютого 2017 р.

Долучайтеся до пошуків ще невідомих світів на окраїні Сонячної системи!Ви зараз тут: Головна > Галерея астросвітлин > Найновіше астрофото

Зоряне скупчення Вестерлунд 1

Зоряне скупчення Вестерлунд 1

На зображенні, отриманому з допомогою Космічного телескопа імені Габбла, — молоде (його вік становить близько трьох мільйонів років) велике зоряне скупчення Вестерлунд 1, що лежить від Землі на відстані 15 000 світлових років. У ньому виявлено одну з найбільших зір, які коли-небудь спостерігали в нашій галактиці.

 

Зорі класифікують залежно від їх спектрального типу, температури поверхні й світності. Вивчаючи та класифікуючи зорі скупчення, астрономи виявили, що Вестерлунд 1 є батьківщиною величезної зорі. Це червоний надгігант (хоча, можливо, навіть гіпергігант) радіусом у понад 1500 разів більшим, ніж у Сонця. Якщо її помістити замість Сонця в нашій планетній системі, вона простягнеться за межі орбіти Юпітера.

 

За інф. www.nasa.gov. Фото більшого розміру дивіться, будь ласка, тут.

Цікаве відео

Перехід до перегляду відеороликів